Понеділок, 2018-06-25, 11:17 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Листопад » 27 » Ліс найближчий до людей
11:11 AM
Ліс найближчий до людей

 

Дочірнє підприємство «Червоноармійський лісгосп АПК» веде лісогосподарську діяльність на території 4 адміністративних районів області: Житомирського, Черняхівського, Червоноармійського і Володарсько – Волинського, це територія загальною площею – 34 тисячі гектарів. 


Це потужне, багатопрофільне підприємство є найбільшим роботодавцем і платником податків: зараз тут працює 175 чоловік, а в скарбницю держави щорічно сплачується понад 4 мільйонів гривень податків і зборів. Динаміка росту основних показників тут також стабільно – позитивна, хоча саме лісо підприємство відносно молоде. У 2000 році цей новостворений лісгосп об’єднав колишні низькопродуктивні колгоспні ліси в єдиний лісовий масив, де ростуть переважно листяні породи: береза, тополя, осика. Але за останні 15 років відчутно зросла і частка продуктивного лісу, стало більше дубових і соснових насаджень. Зараз тут діє 5 лісництв: Пулинське, Курненське, Черняхівське, Житомирське та Володарсько – Волинське, які професійно займаються організацією ведення сучасного лісового господарства, збереженням цілісності лісового фонду, охороною та відтворенням лісових ресурсів. На території лісгоспу створені тимчасові лісові розсадники, діють сучасні теплиці, в яких вирощується власний посадковий матеріал. Заготівля деревини проводиться із дотриманням асортиментного плану лісового фонду, для запобігання самовільних рубок здійснюються планові та позапланові ревізії і реди.
Колишні колгоспні ліси були і залишилися найближчими до людей, місцеві жителі споконвіків тут користуються дарами лісів, в часи голодомору, як відомо, поліщуки виживали саме завдяки грибам, ягодам і диким тваринам. І в даний час лісові угіддя – найважливіший природній ресурс місцевого люду.
У зв’язку із подорожчанням енергоносіїв знову актуальними стають дрова і потреби в цьому дешевому і доступному місцевому паливі тільки за останні 2 роки зросли у декілька раз. Школи, лікарні, клуби і фапи у селах, селищах і райцентрах області вже майже всі перейшли на дров’яне опалення. У цьому році д.п. «Червоноармійський лісгосп АПК» виграв тендер на постачання дров закладам освіти Червоноармійського району, загальним обсягом — 9 тисяч складометрів, а також окремим мед установам та інтернатам у Житомирському та Черняхівському районах. Дров поки що вистачає всім, їх активно зараз закуповують сільські пенсіонери, бо це поки що єдиний «підйомний» для них вид палива, враховуючи низький рівень пенсійного забезпечення. До речі, через збільшені місцеві потреби у дешевому паливі, лісгосп цього річ відмовився від деяких більш вигідних експортних контрактів на користь місцевих споживачів.
У свою чергу, влада Червоноармійського району також зацікавлена у налагодженні партнерських стосунків із цим комунальним лісо підприємством. Начальник відділу економіки і торгівлі Червоноармійської РДА Микола Дем’янчук зазначає, що ліс це основний природній місцевий ресурс і основна «козирна» карта економіки району. А Червоноармійський лісгосп АПК, по суті, одне із небагатьох виробництв, яке стабільно і потужно працює, регулярно сплачує податки в бюджет, дає роботу, заробітну платню і тепло місцевим жителям.
Окрім цього, лісівники взяли на себе основний тягар соціальних проектів та різноманітної благодійної допомоги. Насамперед, це забезпечення бійців у зоні АТО. Декілька бригад із Червоноармійського лісгоспу АПК із квітня по вересень працювали на будівництві фортифікаційних споруд у Луганській області. Цей внесок, до речі, було відмічено на високому державному рівні. Зараз лісгосп, в силу своїх можливостей допомагає всім: і школам, і дитячим садкам, і лікарням.
Вже декілька років підряд це лісопідприємство очолює вмілий господарник і керівник Петро Курильчук, який отримав переконливу перемогу на недавніх місцевих виборах і став депутатом Червоноармійської районної ради. Петро Миколайович свої кращі якості лідера спрямовує на те, щоб оживити економіку району, раціонально використовувати лісовий ресурс, всіляко допомагати місцевим жителям. Влада району також відзначає гарну комунікацію між керівництвом лісо підприємства і громадським активом, взаєморозуміння у спільному розв’язанні назрілих соціальних та побутових проблем.

Категорія: Ліс | Переглядів: 221 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |