Субота, 2018-06-23, 5:21 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Вересень » 18 » Міфи про якість води
10:54 AM
Міфи про якість води

 

Першим міфом є думка, що людина має отримувати усі необхідні організму мінерали з води. Для цього нам щодня треба випивати цілу ванну води. Правда, незручно? Смішна ситуація, коли лікар виписує прийом ванни внутрішньо для компенсації нестачі мінералів.

Вода містить тільки неорганічні речовини, що погано засвоюються організмом людини. Нашу роботу з їх переробки виконують рослини та тварини. Тому регулярне вживання фруктів, овочів, злаків та різних білкових продуктів харчування є набагато кращим, ніж вода з великим вмістом «корисних» речовин. Як правило, усі ці неорганічні речовини збираються у вигляді каменів чи викликають закупорки судин та артрити.

Людина сьогодні отримує надлишок кальцію з їжею та жорсткою водою. Це призводить до розповсюдження сечокам’яної хвороби та інших порушень у роботі організму.

Другий міф — це очищення води, що залишає у воді усі корисні мінерали, а прибирає забруднення. Інтелектуальних фільтрів не існує, тому проводиться або вибіркове очищення (від заліза, сірководню чи інших речовин, що зашкалюють), або тільки механічне очищення від піску. Якщо очищення проведено якісно, в воді не буде ніяких забруднень та буде небагато мінералів. Якщо у воді багато мінералів, то усі решта забруднень з води не видалялися. Це означає, що крім кальцію та магнію, у воді є фтор, миш’як, хром, важкі метали, нітрати, радіоактивні речовини, бактерії, віруси, ліки та ще будь-що. В наш вік індустріалізації краще пити воду без великої кількості мінералів, проте і без великої кількості шкідливих речовин.

Третім міфом є можливість прибрати усі забруднення з води побутовим фільтром чи бабусиними методами.

Людина так забруднила воду, що з цим не може впоратися ані природа, ані наші старі очисні споруди. Що вже казати про побутові фільтри. За допомогою вугілля вони очищують воду від хлору, розчинених газів, покращують смак, але солі жорсткості, пестициди лишаються у воді. Дуже важко відслідкувати момент закінчення ресурсу фільтра. Він може почати викидати накопичені забруднення назад у воду. Маленького фільтра може вистачити на якісну очистку 10 літрів води. А це означає, що картриджі слід змінювати кожні пару днів. Погодьтеся, це трохи дорогувато. Строк служби буде залежати і від типу води. Вода з великою кількістю мінералів або важких металів заб’є його моментально.

Бабусині рецепти дуже гарно працювали з колодязною водою у селі, коли поле обробляли конями, а посуд мили піском. Згадайте, яка кількість хімікатів з непередбачуваною дією потрапляє у воду щодня. Як усі ці забруднення можуть бути очищені за допомогою заморожування води, срібної ложки чи маленького камінця на дні банки?

Четвертий міф — це необхідність накипу у воді. Накип з’являється через надлишок солей кальцію. В організмі ці солі формують камені у нирках чи жовчному міхурі, викликають затвердіння артерій. Вживання води, що не лишає накипу, допомагає уникнути цих проблем.

Жорстка вода є вбивчою для домашньої техніки. Пароварки, кавоварки, праски, зволожувачі повітря дуже швидко псуються через накип від неякісної води. Те саме відбувається і з організмом людини.
П’ятий міф — це користь від вживання мінеральної води. Її варто розглядати як природні ліки та пити тільки за рекомендацією лікаря, оскільки можна зашкодити організму. Хімічні елементи та вуглекислий газ, що є в усіх лікувальних мінеральних водах, можуть зашкодити шлунку, жовчоутворенню, порушити кислотно-лужний баланс організму. Мінеральні солі в надмірній кількості подразнюють нирки, викликають набряки та перевантажують серце.

Нітрати в крові людини приклеюються до гемоглобіну та не дають йому переносити кисень. З цим пов’язані серцеві напади та навіть смерть. Нітрати особливо небезпечні для малюків. Достатньо декількох годин, щоб кисень перестав переноситися кровоносною системою. Нітрати вже знайдено в колодязях більшості регіонів України, і навіть у водопро­відній воді, яка проходить очищення. Часто відмічається перевищення максимально допустимого вмісту нітратів в десятки разів. Саме нітрати дають солодкий смак воді, який так всім подобається.

Фтор вважається дуже корисним у профілактиці карієсу. Проте надлишок фтору викликає іншу небезпечну хворобу у дітей — почорніння зубів. Багато досліджень, проведених у світі, доводять, що повноцінне харчування та гігієна зубів має набагато більше значення для профілактики карієсу, ніж фтор у воді. Тому надлишок фтору скоріше вважають забрудненням.

Залізо є одним з основних елементів природної води. Проте залізо з води не засвоюється організмом, а накопичується в тканинах. Крім того, воно псує сантехніку та посуд і надає воді неприємного смаку та вигляду.

Алюміній може потрапити у воду з природних джерел. Надлишок алюмінію в організмі збирається у мозку та викликає серйозні неврологічні хвороби.
Срібло є дезінфектором для води, проте для організму — сильним токсином, який накопичується у тканинах та викликає їх посиніння.

Миючі засоби за останні десятиліття заполонили побут людини. Чим чистіші люди і їх домівки, тим брудніша вода навколо них. Поверхнево активні речовини з води викликають порушення імунітету, алергії, вражають мозок, печінку, нирки.

Медикаменти теж потрапляють у питну воду. Їх джерелом, як не дивно, є не викиди з виробництва, а хворі, які їх споживають. Антибіотики, антидепресанти та навіть гормони не повністю переробляються організмом людини та потрапляють у каналізацію, але з ними можуть справитися тільки найсучасніші фільтри, які відсутні на наших очисних спорудах. Тому усі ці речовини безпроблемно потрапляють у водопровідну воду та у підземні джерела.

Категорія: Вода | Переглядів: 323 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |