Субота, 2018-06-23, 5:11 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Лютий » 25 » Мінеральна вода
1:38 PM
Мінеральна вода

 

Найдавніші книги містять інформацію про те, що навіть більше чотирьох тисяч років тому захворілих лікували при храмах в купелях. Грецькими жерцями суворо охоронялися секрети від чужих очей, оберігаючи секрети цілющої сили мінеральної води. Поблизу чудотворних мінеральних джерел під керівництвом монахів раби зводили храми Ескулапа. Такі храми дуже швидко набували славу цілющих і святих місць. Крім того, галли також відали про мінеральну воду і її цілющі властивості. Свідченням цього є археологічні знахідки стародавніх вівтарів, на честь бога Борво (в перекладі на українську — «киплячий»), які також зводилися поблизу джерел мінеральної води. За нинішніх часів туристам в Римі виставлені на показ плити, за допомогою яких дороги були вимощені прямо до «священним джерел Геркулеса», які приносили здоров’я і радість всім нужденним.


Протікаючи підземними тунелями та лабіринтами, а також проходячи на своєму шляху крізь безліч гірських мінералів і порід, вода частково розчиняє їх, таким чином формується її певний хімічний склад. Наситившись різними мікроелементами, вода іноді перетворюється на реальний цілющий «еліксир здоров’я». Приміром, відомі на весь світ єссєнтукські джерела мінеральної води багаті мікроелементами соди і різними мінеральними солями, джерела підземних вод в Цхалтубо відомі наявністю радіоактивного газу радону, а мацестінскі і п’ятигорські джерела багаті сірководнем. З біологічної точки зору серед мінеральних вод особливо цінними вважаються води, багаті вуглекислими газами. Вплив мінеральних вод такого вмісту сприяє розширенню капілярів шкірного покриву людини, а також рівномірному перерозподілу крові в організмі. При цьому не потрібно якихось додаткових зусиль для роботи серця. Завдяки впливу вуглекислоти відбувається нормалізація кровообігу, а також поліпшення обмінних процесів в серцевих м’язах, спостерігається підвищення працездатності м’язової системи серця. Тепер цілком зрозуміло, з якими цілями лікарі іноді рекомендують застосування вуглекислих ванн в деяких випадках захворювань серцево-судинної системи. Крім того, дія вуглекислоти робить позитивний вплив на всі показники дихання, а також кровообіг. За різноманітністю і багатством джерел мінеральних вод Україна займає одне з провідних місць у світі. Тут широко добуваються як столові, так і лікувальні води «Молочанська», «Миргородська», «Петриківська», «Запорізька», «Поляна Квасова», «Березовська», «Царичанська», «Марч», «Київська», «Лужанська» «, а також безліч інших.
Окремими фахівцями висувалися припущення, що цілющі властивості тієї чи іншої мінеральної води визначає її конкретний хімічний склад, тобто саме розчиненими в ній солями. Завдяки такому підходу також можливе штучне отримання мінеральної води цілющого впливу. Завдяки застосуванню сучасної апаратури вченими з високою точністю встановлюється хімічний склад мінеральної води. Це дозволило штучно створювати мінеральну воду шляхом синтезу. Вода із заданими хімічними властивостями вийшла, однак цілющі властивості в ній не спостерігалися. Виходить, основний момент цілющих властивостей полягає не стільки в речовинах, які розчинені у воді, скільки в можливостях води в накопиченні інформації, тобто, вода має пам’ять. Проходячи крізь великі глибини (порядку 800 метрів і навіть глибше), підпадаючи під вплив високих тисків і температур, вода проходить невідому на даний момент науці інформаційну, а також фізико-хімічну обробку. За загальним структурним змістом повноцінно конкурувати з властивостями мінеральної води може хіба що тала вода. Однак мінеральна вода має значно більш високий енергетичний рівень, ніж тала вода. Таким чином, свіжа тала вода досить швидко втрачає отримані енергетичні властивості, а мінеральна вода зберігає їх триваліше, мабуть, завдяки розчиненим у ній солям та мікроелементам.
Мінеральна вода може бути розділена на три основні категорії: столова, столово-лікувальна, а також лікувальна. За ступенем мінералізації столова мінеральна вода може містити солі і мінерали концентрацією 0,3 ... 1,2 г на літр. За смаковими якостями столова мінеральна вода («Віра», «Евіан», «Святе джерело», «Вальвер», а також інші) практично не має ніяких відмінностей від водопровідної води високої якості. При цьому столова мінеральна вода досить широко застосовується для пиття, вмивання, а також приготування їжі. Її замовляє майже кожен офіс та інші підприємства. Пити столову мінеральну воду дозволяється без обмежень, так як її мінералізація незначна.

Категорія: Вода | Переглядів: 302 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |