Понеділок, 2018-06-18, 6:26 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Березень » 27 » На замітку садоводам
1:03 AM
На замітку садоводам

 

Зараз у Житомирському районі налічується близько 200 садових товариств, членами яких є орієнтовно 25 тисяч громадян, переважна більшість із них — жителі обласного центру. Але не всі вони мають чіткі правовстановлюючі документи на свої земельні ділянки, де розміщені садові будинки. Чимало «дачників» мають ще «червоні» державні акти на землю і зараз їх дооформляють.


Як відомо, державні акти на землю червоного кольору видавалися ще до 2002 року, і вони не мають кадастрового номера, тобто його не має в електронній базі даних, а значить, таку земельну ділянку не можна продати або подарувати. Тому громадяни приходять до нас в управління Держземагенства і дооформляють необхідні технічні процедури.
Самі ж садові товариства організовані як юридичні особи, мають свій рахунок, печатку і адміністрацію… 
І мають свій генеральний план, в якому ведеться облік всіх учасників товариства: хто, як і яким чином став користувачем земельної ділянки і садового будинку.

Зрозуміло, що люди не задоволені такими змінами законодавства, і їм треба нести певні затрати, щоб отримати нові правовстановлюючі документи. А є ще такі користувачі садових земельних ділянок, які взагалі користуються ними без документів десятками років. Вони мають членський квиток, платять земельний податок, а ніяких документів на право власності не мають. Але все це до того часу, коли потрібно буде цей будинок продати або подарувати. Таким садоводам ми також допомагаємо із оформленням належних паперів.
Тим більше, що з 1 січня 2013 року відбулися зміни у законодавстві, і тепер дозвіл на виготовлення технічної документації потенційним садоводам надає головне управління Держземагенства в області.
До нас приходять і ті громадяни, які ще не є садоводами, але хочуть ними стати. Сучасне земельне законодавство передбачає відведення земельної ділянки під садівництво, як індивідуальне, так і колективне. Але на сьогодні у Житомирському районі вже небагато вільних земель, де можна організувати колективне садове товариство, для «індивідуалів» окремі клаптики землі ще можна знайти. Детальну інформацію про вільні земельні ділянки мають і сільські ради, адже їх землевпорядники також ведуть облік земель.
Хочу також нагадати, що теперішнім земельним законодавством передбачено виділення до 12 соток землі для садівництва, менше можна, більше — ні.
Підсумовуючи вищесказане, хочу зазначити, що для бажаючих стати садоводом-землекористувачем є два реальних шляхи:
перший, це купити готовий будинок і земельну ділянку у садовому товаристві;
другий, це пошукати вільні ділянки землі у Житомирському районі з подальшим оформленням всіх необхідних правовстановлюючих документів.
У свою чергу, управління Держземагенства у Житомирському районі надає всім потенційним землекористувачам необхідні консультації із земельних питань, тим більше, що на сьогоднішній день вже є вільний доступ до публічної кадастрової інформації. Кожна людина може подивитися її і прийти до нас для детальної консультації, написати заяву, і ми надамо їй більш конкретну відповідь.
Ми знаходимося за адресою: вул. Мала Бердичівська, 17 В. Відкрили новий вхід для зручності громадян. У нас затверджено графік чергувань спеціалістів в коридорі управління, і кожен громадянин може звернутись до чергового спеціаліста і отримати необхідну інформацію та допомогу.

Категорія: Земля | Переглядів: 343 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |