Середа, 2018-05-23, 0:39 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Надра

В нашій області давно розвідані значні залежі торфу, переважно у північних районах: Олевському, Лугинському, Новоград-Волинському та Овруцькому.


А ще декілька десятків років тому в наш регіон навіть вугілля не завозили, бо самі добували тисячі тон торфосировини і переробляли її у паливні торфобрикети. Сьогодні ж, промислове торфобрикетування  в області повністю зруйноване і лише в Олевську збереглося і потужно працює єдине торфовиробництво, яке до того ж щороку стикається із масою великих і малих проблем. ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 72 | Дата: 2017-12-27

 

Не лише ланами й лісами багата наша Коростенщина. Її скарби сховані й глибоко в надрах землі. Складність і довготривалість формування геологічних структур земної кори в нашій місцевості, приуроченість її до Українського кристалічного щита призвели до досить різноманітного складу корисних копалин.


Група паливно-енергетичних корисних копалин представлена в районі тільки торфом — кількома родовищами, загальною площею понад 2 тисячі гектарів. Торф є першою стадією перетворення рослинних рештків у вугілля. Переважна більшість торфових покладів на Коростенщині сформувалася в болотистій місцевості низинного типу з достатнім живленням підземними та поверхневими водами. Найбільш відомі родовища торфу в районі є поблизу сіл Ушиця і Корма. Корминське родовище інтенсивно розр ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 231 | Дата: 2016-10-23

 

 

Керівник ДП «Олевськторф» Сергій Палюк.

Торф – споконвічний поліський природний ресурс і популярне органічне добриво. На жаль, його масштабний, промисловий видобуток зараз ведеться лише в Олевському районі, а ще 20 років тому торф добували і переробляли на торфобрикети у Лугинському і Новоград-Волинському районах.


Дочірнє підприємство «Олевськторф» державного підприємства «Житомирторф» не має своєї переробки на брикети і напівбрикети, але це, на сьогодні, радше «плюс», ніж «мінус». Адже олевський торф – це, насамперед, рідкісне органічне добриво, яке залюбки придбавають квітникарі, садоводи і фермери для внесення на поля і городи. Його поживних, органічних речовин вистачає на 5-8 років, тому це ще й надто вигідне добриво. Досвідчені агрономи про це добре знають.

— Олевські торфодобувники поступово завоювали ринок фрезерного торфу сільськогосподарського призначення, — розповідає в. о. директора ДП «Олевськторф» Сергій Павлюк. – На підприємстві діє і своєрідна «збагачувальна» лінія, де торфосуміші можна насичувати до необхідної консистенції. ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 294 | Дата: 2016-07-26

 

Незліченні і унікальні багатства поліських надр завжди вражали і дивували. Відомо, що академік Олександр Ферсман досить влучно підмітив: «Того, що раніше було гордістю і єдиною прерогативою Уралу, тепер є вдосталь на Волині».


Сьогодні в підземних сховищах Володарсько-Волинського району залягають найрізноманітніші корисні копалини. Рідкісну групу металорудних представляє ільменіт – сировина для виробництва титану, його двоокису та інших сполук.
Тут також зосереджені великі поклади будівельного та облицювального каменя: габро, гранітів та лабрадоритів. Розвідано чималі запаси коштовного каміння: берилів, кварців, п’єзокварців, топазів, опалів, цитринів і т.п., хоча їх видобуток вже й не ведеться такими великими масштабами, як раніше. К ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 289 | Дата: 2015-11-27

 

 

Це сучасне, високотехнологічне підприємство на околиці Володарська-Волинського з’явилося 3 роки тому, як добре прорахована і вдала інвестиція. Лише розвідані залежі місцевих гранітів, габро і лабрадоритів «надихнули» тодішніх власників «Кванта — ЛЧ» на довготривалу роботу і чітку перспективу, тому в спорудження нового каменепереробного комплексу були задіяні багатомільйонні капіталовкладення.


Завод оснащений сучасним обладнанням: це 8 фрез ріжучих, 2 напівавтомати для полірування, є 4 каменеколи для виготовлення бруківки і плитки. Але й цю техніку доведеться найближчим часом замінити, тому що з’явилася ще новіша і ще технологічніша.
Зараз сюди на переробку звозяться граніти і лабродорити, практично, з усієї ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 341 | Дата: 2015-11-27

 

 

Випадки несанкціонованого видобутку бурштину на території області за останні два роки набрали значних обсягів, особливо місце в північних районах Полісся, а саме: в Олевському, Овруцькому, Ємільчинському, Лугинському та Коростенському районах. Внаслідок незаконного видобутку бурштину знищуються сотні гектарів лісових масивів і земельних угідь. Копачі також ігнорують майнові права громадян, незаконно добуваючи бурштин на земельних частках (паях) без відома їх власників. Через самовільне користування надрами на великих площах змінюється гідрологічний режим, пошкоджується ґрунтовий і рослинний покрови, псується родючий шар землі, що істотно обмежує можливість подальшої експлуатації ґрунту і в результаті завдаються значні збитки.
На виконання доручення голови облдержадміністрації державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області спільно з працівниками Державної служби геології та надр України, Жи ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 235 | Дата: 2015-11-06

 

 

Надра Олевського району, як відомо, багаті на деякі види корисних копалин, особливо камінь та торф, адже у нас знаходиться Пержанський кристалічний щит, ще з нерозвіданими детально родовищами дорогоцінних каменів: флюориту, бурштину та рідкісних металів берилію, срібла та олова.


У районі є чотири підприємства добувної промисловості, які проводили роботи по розробці корисних копалин, а саме видобування кварцитовидних пісковиків, придатних в якості сировини для виробництва будівельного щебеню та бутового каменю. Загальна площа земель зайнятих під карєрами, відвалами відкритих порід, виробничими територіями, будівлями та спорудами даних підприємств становить- 329,9 га.
Зараз гірничодобувне підприємство ПП «Союз-Граніт» проводить геологічне вивчення надр, у т ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 381 | Дата: 2015-02-25

 

 

В наш час дедалі масштабнішим стає деструктивний вплив людини на довкілля: продовжується освоєння нових територій і акваторій, розширюється та поглиблюється природокористування, дедалі ближче стає момент виснаження мінеральних ресурсів.


А відкрите видобування корисних копалин призводить до істотного погіршення екологічної ситуації, як на видобувних підприємствах, так і на навколишніх територіях. Порушення гідрологічного режиму на одних територіях призводить до втрат підгрунтових вод на інші, а також до підтоплення та заболочення ґрунтів і підґрунтя. Під час обвіювання вітром терикон і відвалів розкривних порід повітря забруднюється пилом та газом. Водяні потоки зносять пухкі породи в гідрографічну мережу. При цьому забруднюються балкові й річкові долини ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 370 | Дата: 2015-01-28

 

 

Олевський район має значні поклади торфу, і його видобуток ведеться тут вже декілька десятків років. Раніше, коли працював Бучманський торфобрикетний завод, більша частина продукції перероблялась у брикети і була надійним джерелом теплозабезпечення для місцевих шкіл, лікарень, приватних будинків громадян.


Зараз нам знову необхідно відновлювати теплову складову торфу, бо газ стає надто дорогим для споживачів. Тому колектив нашого заводу взяв новий напрямок — на створення власної переробки торфу для його брикетування і пілетування. Будемо робити брикети і пілети із торфу, хочемо також залучити до цього приватних інвесторів. Це дасть змогу організувати круглорічну роботу підприємства, адже зараз ми працюємо сезонно, взимку завод не працює. Власна перер ... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 408 | Дата: 2014-09-18

 

Така закономірність характерна для більшості видобувних підприємств, — стверджує директор ДП «Пенізевицьке кар’єроуправління» Юрій Шевчук. Розмову із ним веде наш кореспондент.


Шевчук: Поліські землі, як відомо, багаті на поклади природних мінералів. Державне підприємтсво «Пенізевицьке кар’єроуправління» видобуває граніти на околиці Малина вже більше 80 років. На даний час підприємство проводить видобуток і переробку щебеневої продукції на площі 77,64 гектари, із них 35 гектарів — кар’єр, а точніше — багатокілометрова яма, де видобувається камінь.

... Читати далі »

Категорія: Надра | Переглядів: 348 | Дата: 2014-09-18

 
1 2 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |