Понеділок, 2018-06-25, 11:19 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2016 » Жовтень » 23 » Надра землі і місцевий бюджет
7:15 PM
Надра землі і місцевий бюджет

Не лише ланами й лісами багата наша Коростенщина. Її скарби сховані й глибоко в надрах землі. Складність і довготривалість формування геологічних структур земної кори в нашій місцевості, приуроченість її до Українського кристалічного щита призвели до досить різноманітного складу корисних копалин.


Група паливно-енергетичних корисних копалин представлена в районі тільки торфом — кількома родовищами, загальною площею понад 2 тисячі гектарів. Торф є першою стадією перетворення рослинних рештків у вугілля. Переважна більшість торфових покладів на Коростенщині сформувалася в болотистій місцевості низинного типу з достатнім живленням підземними та поверхневими водами. Найбільш відомі родовища торфу в районі є поблизу сіл Ушиця і Корма. Корминське родовище інтенсивно розроблялося, починаючи з 1928 року. Промисловий видобуток тут тривав до 1958 року. Ще певний період торф добували для забезпечення потреб навколишніх сіл в паливі. Останні 30 років з даного родовища торф заготовляють місцеві сільгосппідприємства та населення для приготування органо-мінеральних добрив. В результаті цього запаси торфу-сирцю в родовищі вичерпані більше як на половину, а видобуток решти запасів став нерентабельним у зв’язку з нераціональними торфорозробками в минулому. Виснаженим є також і Ушицьке родовище.
Серед нерудних корисних копалин в районі зосереджена велика кількість будівельних матеріалів, причому різноманітних за видами і практично необмежених в запасах. Майже по всій території Коростенщини залягають необмежені запаси гранітів, які в багатьох місцях розташовані практично на поверхні і тому зручні для промислової розробки. Найвідоміше родовище гранітів в районі — Омелянівське. Дуже високої якості родовища гранітів поблизу сіл Бехи і Дідковичі. На базі Коростенського, Бехівського, Ушицького, Щорсівського родовищ граніти використовуються переважно як сировина для виготовлення щебеню.
В межах Коростенського району поблизу сіл Шершні, Хотинівка залягають лабрадорити. Серед інших будівельних матеріалів слід виділити також пісковики (біля села Поліське), різноманітні піски, глину, суглинки, каолін, пегматити.
З металорудної групи корисних копалин найбільшої уваги заслуговують потужні запаси ільменіту (титанові залізняки), які простяглися поблизу сіл Лісівщина, Мелені, Шершні, Стремигород, Майданівка.
Нині на території Коростенського району діючими є 8 щебеневих та 3 блочних кар’єри. Завдяки діяльності підприємств населення Коростеня і району забезпечене достатньою кількістю робочих місць. Всі підприємства працюють за діючими ліцензіями і є джерелами наповнення місцевих бюджетів. Так, за останні 4 місяці 2016 року надійшло орендної плати до місцевих бюджетів від діючих кар’єрів у сумі 16 млн. грн.

Володимир Тарасенко
Начальник управління 
Держгеокадастру у Коростенському районі

Категорія: Надра | Переглядів: 241 | | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |