Середа, 2018-06-20, 4:40 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Червень » 29 » Надра землі і раціональне їх використання
0:11 AM
Надра землі і раціональне їх використання

Володарсько-Волинський район споконвічно багатий на поклади природних ільменітів, габро, лабрадоритів, а також дорогоцінних і напівдорогоцінних каменів, таких як: топаз, берил, кварц. Видобуток їх продовжується і тепер, щоправда, із різною потужністю і періодичністю. Стабільно і круглорічно працюють Іршанський і Межиріченський гірничо-збагачувальні комбінати. Там задіяні щонайменше 2000 працівників, і сплачують вони в бюджети всіх рівнів мільйонні платежі. Левова частка кам’янодобувних  і переробних підприємств в районі працюють сезонно, деякі із них не можуть вчасно отримати необхідні дозволи і ліцензії, тому також допускають перерви в роботі. У нас складне законодавство, яке регулює сферу природокористування, тому через це майже половина підприємств зараз не працює. Є в нас 4 підприємства, які отримали ще торік всі дозволи і ліцензії, виготовили необхідну технічну документацію, заключили договори оренди землі і не можуть їх зареєструвати, бо в бюджеті на це не передбачені кошти. І вони з минулого року стоять і чекають реєстрації. Дуже складні процедури і паперово-бюрократична тяганина, а не важка робота в кар’єрах – основна причина збоїв в роботі видобувної галузі.

Але багатство і унікальність місцевих природних залежів все рівно, як магнітом притягують інвесторів. Вже майже мертві «Кварцсамоцвіти» знову викупили київські підприємці. Вони відновлюють складне виробництво, виплачують заробітну плату і сплачують податки в бюджет. Це приємна новина, адже у них дуже масштабні наміри: відновити роботу затоплених шахт і знову розпочати видобуток та обробку берилів і топазів. На це потрібно затратити колосальні кошти, бо це дуже складне і багатопрофільне виробництво, яке довгий час не працювало.
Знову стабільно запрацював Лезниківський кар’єр, який переробляє граніт на щебінь. У них, як і колись, відновились великі об’єми виробництва, а це мільйони тон випуску продукції на рік, яку вони  в більшості експортують до Росії.
Як, я вже говорив, дрібні, середні підприємства галузі працюють не так стабільно, більшість із них також переорієнтували напрямки діяльності під потреби ринку. Втриматися на бурхливих ринкових хвилях багатьом допомагає, як правило, вузька спеціалізація, висока кваліфікація і, звичайно, високотехнічне обладнання. Сьогодні на ринку перемагає той, у кого досконала техніка, високий рівень обробітку каменю і сучасні технології з комп’ютерним управлінням.
Зрозуміло, що із свого боку ми посилюємо контроль за використанням природних ресурсів, надрокористуванням в районі. Відпрацьовані кар’єри засипаються або заповнюються водою, порушені землі рекультивуються і засаджуються лісом. Не всі вони, скажу відверто, хочуть це робити, але контрольні органи у нас не сплять, порушників штрафують, позбавляють ліцензій і т.п. Всі знають, що природні ресурси слід використовувати раціонально, але не всі ще хочуть це робити.

Богдан Данильчук,
начальник відділу Держземагенства 
у Володарсько-Волинському районі
Категорія: Надра | Переглядів: 876 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |