П`ятниця, 2018-05-25, 5:52 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Грудень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Грудень » 27 » Нормативна оцінка земель та доходи сільських громад
0:41 AM
Нормативна оцінка земель та доходи сільських громад

 

В Народицькому районі основним джерелом надходжень та наповнення бюджетів сільських та селищної рад є плата за землю. Вона справляється у вигляді земельного податку та орендної плати і відповідно до ст. 3 Закону України «Про плату за землю» запроваджується з метою формування джерела коштів для фінансування заходів, спрямованих на раціональне використання та охорону земель, підвищення родючості грунтів, на ведення державного земельного кадастру, здійснення земельної реформи та розвитку інфраструктури населених пунктів.


Отже широке коло питань фінансового характеру залежить від плати за землю, яка в свою чергу залежить від нормативної грошової оцінки. А однією із важливих складових підвищення надходження орендної плати за використання земель державної та комунальної власності є проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, яка забезпечуэ збільшення орендної плати на 15-20% ( враховуючи те, що до нормативної грошової оцінки земель орендна плата вираховується з розрахунку орної землі та врахування коєфіціенту індексації, що значно нижчий за нормативно-грошову оцінку).Результати нормативної грошової оцінки є базою для визначення розміру земельного мита при міні, спадкуванні даруванні земельних ділянок згідно із законом, земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, фіксованого сільськогосподарського податку, визначення мінімального розміру орендної плати за земельну частку (пай).
В основу визначення грошової оцінки земель населених пунктів покладений рентний дохід, при застосуванні якого враховуються такі фактори, як місцеположення населеного пункту та розташування конкретної земельної ділянки, рівень благоустрою території, функціональне використання, екологічний стан, соціально-містобудівна привабливість території, розвиток сфери обслуговування населення.
Своєчасна сплата орендної плати за використання земель державної та комунальної власності відіграла важливу роль у фінансуванні соціальних програм, Комплексної програми розвитку земельних відносин та охорони земель в Народицькому районі на 2007-2015 роки на території району, а відтак і добробут громадян.
Кожна громада будь-якої територіальної одиниці повинна по господарськи розпоряджатися землею та майном комунальної власності, з метою отримання доходів в місцевий бюджет для забезпечення нагальних потреб.
Активну участь в даному процесі бере відділ Держземагентства у Народицькому районі, який тісно співпрацює з районною державною адміністрацією, районною радою та органами місцевого самоврядування, що покращує надходження орендної плати до бюджетів сіл , селища району. Зокрема згідно заключених договорів між сільськими, селищною радами та ТОВ «Науково-виробниче проектно-будівельне об’єднання «Будпластик» «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» у 2013 році була проведена повторна нормативна грошова оцінка та виготовлена технічна документація по визначенню нормативної грошової оцінки земель 65 населених пунктів району на площі 4425,83 га. Саме завдяки вчасно проведеній нормативній грошовій оцінці населених пунктів було суттєво поповнено бюджети місцевих громад орендною платою, яка збільшується при цьому у 2-3 рази. Також у зв’язку з прийняттям змін до ст.21 Закону України «Про оренду землі» щодо збільшення орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній та комунальній власності до 12% від їх нормативної грошової оцінки ,органами місцевого самоврядування та виконавчої влади , до яких належать повноваження щодо розпорядження землями державної та комунальної власності в межах населених пунктів та за їх межами були переглянуті договори оренди землі в частині нарахування орендної плати. Крім того, відповідно до Порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000р. № 783 грошова оцінка земель підлягає індексації яка розраховується виходячи з середньорічного індексу інфляції. Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2015 року становить 1,249.
Протягом поточного року в районі проведено ряд заходів по збільшенню орендної плати за землю державної і комунальної власності, з метою наповнення бюджетів усіх рівнів, а саме відділом Держземагентства у Народицькому районі разом з органами державної податкової інспекції , органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проведено аналіз та моніторинг використання земельних ділянок, що знаходяться у користуванні фізичних та юридичних осіб в частині заключення договорів оренди землі та виплати орендної плати. В результаті чого було виявлено, що значна кількість земельних ділянок використовується фізичними та юридичними особами без заключення договорів оренди землі , із закінченням строку дії договору оренди та не сплати орендної плати за користування. По даних питаннях були надані конкретні пропозиції щодо шляхів їх вирішення в позитивну сторону , адже це одне з основних джерел надходження коштів від плати за землю до місцевого бюджету.
Микола Лещенко,
заступник начальника відділу Держгеокадастру у Народицькому районі

Категорія: Земля | Переглядів: 186 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |