Понеділок, 2018-06-25, 11:29 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2016 » Жовтень » 23 » Нові землевласники і проблеми дрібно-тваринного виробництва
7:18 PM
Нові землевласники і проблеми дрібно-тваринного виробництва

Як відомо, ефективне використання земельних ресурсів є основою для розвитку продуктивних сил, збільшення виробництва сільськогосподарської продукції і матеріального благополуччя народу.


Останнім часом на території Романівського району новими землевласниками можна вважати холдингові відгалуження. Тобто холдингова компанія на території району реєструє своє підприємство, яке входить до його складу.
Так, в районі розпочала свою діяльність холдингова компанія ТОВ «Кусто Агро Фармінг» (м. Вінниця) з двома підприємствами – ТОВ «БІО ФЕРМА «ОРГАНІК ПЛЮС»» - на території Ольшанської сільської ради та «БІО ФЕРМА «СОБОЛІВКА»» - на території Соболівської сільської ради. Метою даних підприємств є вирощування сільськогосподарської продукції на екологічно чистих ґрунтах (тих, де більше 15 років не використовували хімічних засобів захисту рослин та добрив) та подальша її відправка на експорт за кордон.
За останній період в районі з’явилися також СФГ «ЄДЕЛЬВЕЙС» (смт Любар) та ТОВ «Чуднів – Агро-1» (м. Чуднів), які зареєстровані за межами району. На даний час триває процес укладання та реєстрації договорів оренди земельних ділянок.
Часто великі агрохолдинги не враховують інтереси громад тих сільських рад, на території яких працюють. Основна проблема у діяльності даних господарств на території Романівського району полягає в тому, що вони займаються тільки вирощуванням сільськогосподарських культур без залучення тваринного виробництва, що призводить до погіршення органічного стану ґрунтів.
Дрібні і середні товаровиробники сільськогосподарської продукції не в змозі конкурувати з великими аграрно-промисловими формуваннями через спроможність останніх залучати у свою діяльність значно більші інвестиції. Так, для дрібно-тваринного виробництва дуже важко одразу закупити і встановити необхідне обладнання для переробки і зберігання своєї продукції. Внаслідок цього часто продукція не відповідає, або частково не відповідає встановленим стандартам, і тому не є конкурентоспроможною.
Для розвитку дрібно-тваринного виробництва потрібна державна, цільова підтримка місцевих господарств.

Василь Поліщук,
в. о. начальника відділу 
Держгеокадастру у Романівськоу районі

Категорія: Земля | Переглядів: 215 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |