Субота, 2018-06-23, 8:26 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Липень » 23 » ОСГ – одноосібна власність чи власність подружжя?
11:25 PM
ОСГ – одноосібна власність чи власність подружжя?

 

Спільна сумісна власність на земельну ділянку виникає також у подружжя за умови, що земельну ділянку було набуто у період шлюбу. При цьому необхідно враховувати, що у чинному законодавстві України протягом певних періодів по різному регулювалося питання щодо форми права власності (спільна власність подружжя чи особиста власність дружини/чоловіка) на земельну ділянку для ведення ОСГ, яку один із подружжя під час шлюбу набув безкоштовно у власність шляхом приватизації чи виділення в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).


До лютого 2011 року це питання законодавчо врегульовано не було. В судовій практиці домінуючою була позиція, що окрема земельна ділянка, одержана громадянином у період шлюбу в приватну власність шляхом приватизації, є його особистою приватною власністю, а не спільною сумісною власністю подружжя, оскільки йдеться не про майно, нажите подружжям у шлюбі, а про одержану громадянином частку із земельного фонду (п. 18-2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» від 16 квітня 2004 р. №7).

З 9 лютого 2011 року набули чинності зміни до Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р., відповідно до яких земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, у тому числі приватизації, була визнана об’єктом права спільної сумісної власності подружжя (Закон України «Про внесення зміни до статті 61 Сімейного кодексу України щодо об’єктів права спільної сумісної власності подружжя»).
Через рік зазначений вище законодавчий підхід зазнав істотних змін. З 13 червня 2012 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо майна, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка» від 17 травня 2012 р., згідно з яким земельна ділянка, набута нею/ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у його/її користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених ЗК України, була визнана особистою приватною власністю дружини/чоловіка (ст. 57 Сімейного кодексу України).

Категорія: Консультації, роз’яснення, поради | Переглядів: 475 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |