Середа, 2018-06-20, 4:38 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2012 » Грудень » 3 » Персональна охорона навколишнього середовища
2:30 PM
Персональна охорона навколишнього середовища

Кожного разу, коли постає питання охорони навколишнього середовища, люди починають задаватися питаннями: «При чому тут я?», «Навіщо мені це?», «Що я можу зробити?». Більшість одразу ж самі на них і відповідають: «Мене це не стосується», «Мені це не потрібно», «Хай цим займаються окремі навчені люди».
Насамперед, потрібно зазначити, що люди занадто голосно сприймають саме вираження «охорона навколишнього середовища». Це зовсім не означає бути радикалом, влаштовувати пікети, кричати на людей, які промахнулися повз смітник. 
Звичайно це не означає, що ви зобов’язані прибирати чужі покидьки. І, абсолютно точно, це не означає, що ви повинні відмовитися від усіх благ, ходити пішки, голим, голодним, зате екологічно-чистим. Хоча останнім ближче всього підходить за змістом. Дійсно, починати потрібно з себе, зі своєї відповідальності. Всього лише потрібно переглянути деякі свої життєві позиції.
Спробуємо розібратися в цьому абстрактно, без прикладів.
Ви до чогось звикли, звикли поступати так, а не інакше. День у день здійснюєте цю дію машинально, не замислюючись, не розуміючи, де коріння цієї звички. А вони завжди є.
Вас цьому навчили, точніше не навчили зворотному. А ви, не замислюючись про раціональність, наслідки, необхідності своєї дії, продовжуєте здійснювати його день у день. Але ж того, хто навчив вас, теж хтось навчив. А у того, хто навчив того, хто навчив вас, природно так само був приклад для наслідування. І так, промотати кілька поколінь, ми потрапимо в часи, коли питання охорони навколишнього середовища не стояло так гостро, як зараз. Населення було менше, прогрес та індустріалізація тільки зароджувалися. Люди могли дозволити собі куди більше, ніж зараз, з куди меншими наслідками.
Можливо, вам просто це вселили. Переконали в хибній концепції, собі на користь. Сказали, що вам так буде зручніше, а ви повірили на слово, подумавши, що не можуть стільки людей, що надходять, аналогічно, помилятися. Можуть! Можливо, подібні думки не формувалися у вас в слова, але зізнайтеся, таких прикладів повно.
Комплексом цих двох концепцій є принцип «так прийнято». А чому, ким і коли прийнято, або невідоме, або не має значення, деколи навіть не виникає думок, що цей хтось взагалі був. У всього є, як причини, так і наслідки! І вони мають значення!
Є ще один підступний момент, з яким необхідно розібратись. Люди часто кажуть: «Я можу собі це дозволити, з якого дива мені себе обмежувати?». Вони забувають, що слова «можна» і «потрібно» далеко не синоніми. Можна все, а от потрібно тільки те, що дійсно має значення. І сенс в тому, що якщо хтось може собі щось дозволити, то він зовсім не зобов’язаний це собі дозволяти.
Ну а тепер на прикладах, для закріплення, у тому ж порядку.
З приводу наставників. Скажімо, наші прадіди могли дозволити собі витрачати стільки води, скільки заманеться. Вони самі ходили за нею до колодязів, та й навколо були річки і ставки з чистою водою. Зараз же, щоб вода потрапила в наші квартири, комусь замість вас потрібно провести колосальну роботу по її очищенню й транспортуванню. І з якої ж ласки ви можете витрачати її стільки, скільки влізе?
У другому припущенні мова йде, наприклад, про всякі маркетингові хитрощі, спрямовані лише на максимізацію прибутку, а не на вашу зручність і благополуччя. Але над цим працюють професіонали і виглядає все, як трепетна турбота про споживача. Ну чому ж одноразова ручка зручніше багаторазової? Тоді навіщо вона? Все одно, з часом, перетворюється на сміття.
Прикладів того, що «прийнято» — величезна кількість. Ось прийнято у багатьох наливати і кип’ятити повний чайник води, незважаючи на те, що в чаюванні бере участь тільки одна людина. Навіщо? Навіщо багаторазово витрачати зайву енергію, для виробництва якої так багато всього потрібно?
Розвіяти припущення, що потрібно робити все, що можна собі дозволити, взагалі не складе ніяких труднощів. Лев може собі дозволити вбити всіх антилоп в савані, але він цього не зробить. Йому не те, що не буде від цього краще, стане тільки гірше. Адже, через тиждень йому знову потрібна буде їжа. Тут теж саме.
Усвідомивши ці прості істини, ви зробили третину справи. Ви «при чому»! Ми всі «при чому»! Кожен вносить свій, нехай і не усвідомлений, внесок в порушення екологічного балансу.
Переглядів: 729 | | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |