Понеділок, 2018-06-25, 11:24 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2017 » Лютий » 8 » Під охороною болота і їх довколишня фауна
3:45 PM
Під охороною болота і їх довколишня фауна

Більше 10% території Д.П. «Ємільчинське лісове господарство» займають об’єкти природно-заповідного фонду, а це 5846 гектарів найкращих  лісових угідь. Нині на території держлісгоспу діють  2 заказники державного значення («Часниківський»  і  «Забарський») та 12 заказників місцевого значення. Більшість із них лісові, гідрологічні, декілька зоологічних, ботанічний і навіть орнітологічний, де мешкають глухарі, тетеруки і чорний лелека. Досить цікавими і оригінальними є й назви заповідних об’єктів  місцевого значення: «Липова піч», «Телячий мох», «Вовчі острови», «Сич» і «Відьма». Створювалися вони в різні періоди нашої історії: з 1980 по 2008 рік.


Особливістю флори і фауни глибокого Полісся є чисельна присутність боліт різної класифікації: низових, верхових, сфагнових, мохових, які багато в чому формують і утримують рідкісні види болотних рослин, птахів і тварин. Вони відіграють надзвичайно важливу роль у водному регулюванні місцевості і збереженні багатьох видів дикої природи, які здатні жити лише в болоті або поблизу нього. Слід також зазначити, що поліські болота за своїм насиченням живністю є унікальними і не достатньо вивченими.

-У 5 лісництвах нашого лісгоспу створені лісові заказники, де зберігаються і відтворюються високобонітетні  насадження сосни і дуба, - розповідає головний лісничий Д.П. «Ємільчинське лісове господарство» Олександр Мельниченко. – Там ми зберігаємо вікові дуби, а також сосни граничного віку стиглості, щоб всі знали і бачили, що в лісі не лише зрізають дерева, а й зберігають їх. Відповідно, від цих продуктивних порід ми збираємо насіння, для  їх подальшого розмноження. Як правило, від такого насіння виростають якісні і стійкі до хвороб лісові культури, - зазначає головний лісничий.

Унікальним є ботанічний заказник місцевого значення «Липова піч» у Королівському лісництві,  де зберігаються рідкісні види конвалії, первоцвіту весняного, калгана, гладуша широколистого та сону малого. А таку назву це урочище отримало тому, що тут росте багато липи.

Більшість гідрологічних заказників держлісгоспу – це унікальні болотисті території із надзвичайно різнобарвною фауною: рідкісними лікарськими рослинами, мохами, бобрами і ондатрами. І все це унікальне природне багатство ємільчинські лісівники утримують за власний кошт, адже екологічні програми зараз в державі з бюджету не фінансуються. Вони також є універсальними спеціалістами: зоологами, орнітологами і гідрологами, хоча в штаті лісгоспу є лише одна посада інженера-мисливствознавця, а в лісництвах працює з десяток єгерів.

Налагодив Ємільчинський держлісгосп тісну співпрацю із науковцями, вченими-екологами, юними натуралістами місцевих шкіл. Вся цінна і цікава інформація про заповідний фонд тут фіксується, систематизується для подальшого вивчення і популяризації серед громадян, які все більше переконуються в тому,  що неповторний і унікальний світ дикої природи сьогодні дуже потребує бережливого ставлення і допомоги від небайдужих людей.

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 196 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |