Четвер, 2018-06-21, 11:31 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Березень » 27 » Попередити загрози повеней
1:13 AM
Попередити загрози повеней

 

Початок весни – пора розливів, повеней і реальних загроз підтоплень для окремих місцевостей. Про те, якою є ситуація довкола м. Житомира, наш кореспондент бесідує із начальником Житомирського міжрайонного управління водного господарства Анатолієм Беляком:


Беляк: Цьогорічна весна у нас також викликає тривогу, запаси води і снігу ще великі. Тому на протидію можливим підтопленням ми розробили систему заходів. Насамперед, це чіткий контроль за рівнем води і станом гідроспоруд. Спільно із активом сільрад організували детальне обстеження водойм, очищення каналів і русел, працюємо із держслужбою із надзвичайних ситуацій, проводимо спільні навчання із ліквідації можливих повеней.
Своїми силами зараз проводимо очистку меліоративних каналів; вирубку кущів, видалення снігу і криги, щоб не було заторів, а був вільний вихід води. У нас організовано цілодобове чергування спеціалістів, в т.ч. і в суботу, і в неділю, підтримуємо зв’язок із кризовим центром, доповідаємо про гідромеліоративну обстановку, зв’язуємося із постами, які встановлені на річці Тетерів.
Кор.: Є найбільш критичні місцевості, де вірогідність підтоплень велика, де накопичуються великі запаси води, яка там ситуація?
Беляк:
Ситуацію ми контролюємо, постійно «моніторим» рівень води на гідроспорудах в Денишах і в Перлявці, і поки що видимої загрози підтоплень там ми не бачимо.
Кор.: І самі гідроспоруди, ми знаємо, що зводились переважно в радянські часи. Є серед них вже й напіваварійні укріплення і дамби. Давно тривогу у житомирян викликає міська плотина (гребля), як ми її називаємо.
Беляк:
На сьогоднішній день житомирська плотина знаходиться на балансі міської ради, але це і наша сфера турботи. Дійсно, із приходом весни тривоги і розмови довкола цієї великої гідроспоруди посилюються. Я особисто там не раз бував і її оглядав, і вважаю, що житомирська плотина не знаходиться в аварійному стані, як про це говорять, хоча капітального ремонту потребує. Треба кошти і кошти великі, місто таких коштів поки що не має. Фінансову підтримку, наскільки я знаю, має надати український уряд, і треба буде прийняти чітке технічне рішення для капітального зміцнення головної гідроспоруди Житомира.
Зрозуміло, що сьогодні треба працювати на випередження і не допускати ніяких критичних ситуацій, як би це дорого не коштувало. А останні кліматичні катаклізми в таких розвинених європейських країнах, як Англія, доводять, що природні стихії – це дуже серйозні виклики і великі загрози життю людей і довкіллю.

 


Кор.: Ми з Вами більш говоримо про обласний центр, але Житомирське управління водного господарства обслуговує ще й Чуднівський та Черняхівський райони.
Беляк:
Там ситуація більш спокійна. Там працюють наші районні дільниці, вони також ситуацію відстежують і контролюють. Фактично сьогодні кожна крупна водойма і гідроспоруда в районах мають свого господаря, більшість із них знаходяться на балансі сільських і селищних рад. Скажімо, на Чуднівському водосховищі діє гідроелектростанція, а значить, є вже господар, який слідкує за технічним станом гідроспоруд, якими користується.
Звичайно, можливі і незначні, локальні підтоплення місцевості у низинах, підтоплення городів і полів. Але це тимчасові загрози і незручності, вони, як правило, існують не довго і швидко локалізуються.

Категорія: Вода | Переглядів: 426 | | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |