Понеділок, 2018-06-18, 6:33 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Квітень » 23 » «Повноцінна кадастрова система – місток до подальших змін і перетворень», –
3:05 PM
«Повноцінна кадастрова система – місток до подальших змін і перетворень», –

 

стверджує заступник начальника управління Держземагентства у Житомирському районі Володимир Ковальчук. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Ковальчук: Державний земельний кадастр — це основа для всіх подальших удосконалень в земельній сфері. Зрозуміло, що без створення повноцінної бази даних про всі земельні ділянки не можливо робити подальші зміни і реформування земельної галузі. У більшості цивілізованих країн національні кадастрові системи створені давно, і там не існує проблем, таких як у нас.
Тому, запровадження в дію Закону України «Про державний кадастр» прискорило цю роботу і в нашій державі, а землевпорядні служби і підприємства розпочали створення публічної кадастрової карти України в електронному вигляді. І тепер кожний землевласник матиме змогу зайти в Інтернет і за кадастровим номером своєї земельної ділянки подивитись: де знаходиться ця ділянка, які її межі, площа і т.п., і чи не існує якихось накладок із сусідами, і що взагалі достовірність електронної кадастрової інформації відповідає наявній.
Кожного дня спеціалісти управління Держземагентства у Житомирській області працюють над наповненням достовірною якісною інформацією про земельний ресурс обласного центру і прилеглих населених пунктів.
Кор.: Що конкретно вдалося зробити?
Ковальчук:
Як відомо, Національна кадастрова система України почала працювати з 2012 року. За цей час багато чого було зроблено і внесено інформацію про десятки тисяч земельних ділянок. Скажу більше, наші кадастрові реєстратори торік зареєстрували близько 10 тисяч обмінних файлів, які раніше просто «висіли» у повітрі.
Якщо створена повноцінна кадастрова база землі, тоді стає простіше працювати по всіх інших напрямках: по оцінці землі, по комунікаціях і обмеженнях, по роботі центрів із надання адміністративних послуг. Все робиться швидко, просто і прозоро, якщо під рукою у спеціалістів є достовірна кадастрова інформація.
Кор.: Але ж не так просто цю інформацію зібрати, обробити і внести в базу даних?
Ковальчук:
Звичайно. І головна проблема в нас та, що ми тепер виправляємо помилки минулих років, які були допущені. Це, насамперед, неякісне виконання землевпорядних робіт підрядними організаціями, які раніше працювали без сучасного вимірювального обладнання і якісного картографічного матеріалу. Тому доводиться багато виправляти того, що було раніше неякісно зроблено.
Є проблеми нестиковок, накладок і навіть недостовірних даних — все це зараз перевіряється, виправляється і вноситься по-новому в базу даних.
Кор.: З іншого боку, не можна ж цю публічну кадастрову карту один раз і назавжди зробити, адже інформація постійно змінюється?
Ковальчук:
Ми реагуємо на такі зміни. Це передбачено самим функціонуванням Національної кадастрової системи. Можуть бути зміни і в адресі земельної ділянки, і в комунікаціях, і в обмеженнях, і в цільовому призначенні. Якщо є відповідні рішення про зміни, є підстави, то ці зміни вносяться в базу даних.
Кор.: І наскільки зараз територія м. Житомира і Житомирського району повноцінно відображена в Національній кадастровій системі?
Ковальчук:
Я думаю, що десь на 80%, однозначно. Але ця робота продовжується.
Є ще проблеми, які не від нас залежать, а й від органів місцевої влади. Скажімо, м. Житомир до цього часу немає встановлених і позначених в натурі меж, бо міська рада на ці роботи не виділяла кошти. Відповідно через це виникають проблеми із індексно-кадастровими картами, які є основою створення Національної кадастрової системи. Є земельні ділянки, які знаходяться на околицях міста, і не зрозуміло, чи вони відносяться до Левківської сільради, чи до Житомирської міськради, бо чітких адміністративних меж між населеними пунктами не існує. Тому виникає безліч спірних проблем на цих «прикордонних» землях як у їх власників, так і в спеціалістів землевпорядної служби. Зрозуміло, що і в публічну кадастрову карту точні кадастрові дані про ці спірні земельні ділянки не вносяться. Треба позитивні рішення міської ради, треба кошти і треба межі.

 

Категорія: Земля | Переглядів: 244 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |