Понеділок, 2018-06-25, 11:15 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2016 » Жовтень » 23 » Про економічну доцільність конкурентного продажу землі
7:20 PM
Про економічну доцільність конкурентного продажу землі

В Україні все більшого значення набуває питання проведення аукціонів з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.


Порядок продажу земельних ділянок, а також прав на них на конкурентних засадах детально описано в статтях 135-139 Земельного кодексу України.
Запровадження конкурентного продажу прав оренди вільних земельних ділянок має свої переваги для місцевої громади, оскільки успішно проведені земельні аукціони є ефективним засобом для суттєвого збільшення надходжень до місцевих бюджетів.
У Пулинському (Червоноармійському) районі спільно з керівництвом райдержадміністрації, сільськими головами, спеціалістами відділу Держгеокадастру були визначені земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності (з урахуванням їх місця розташування та інвестиційної привабливості) для подальшого оформлення та продажу прав оренди на земельних аукціонах.
Так, у січні 2015 року, згідно наказів Головного управління Держземагентства у Житомирській області, до переліку земель сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які можуть бути передані інвесторам на земельних аукціонах, включено чотири ділянки. Землі загальною площею понад 108,6 гектара розташовані на території Пулино-Гутської та Зеленополянської сільських рад.
Згідно зазначених наказів, надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затверджені умови їх продажу, доручено розпочати закупівлю послуг з визначення виконавця земельних торгів (виконавця землевпорядних та землеоціночних робіт).
Розробником документації із землеустрою була визначена Житомирська регіональна філія Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру». Землевпорядна документація вчасно розроблена і погоджена органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, суміжними землевласниками та користувачами. Після отримання позитивних висновків державної експертизи землевпорядної документації чотири земельні ділянки зареєстровані в Національній кадастровій системі.
15 квітня 2016 року в місті Житомирі успішно проведений земельний аукціон з продажу прав оренди терміном на 25 (двадцять п’ять) років на чотири земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 108,6351га.
За підсумками торгів, сукупна вартість річної орендної плати на земельні ділянки зросла у два рази: з 55,871 тис грн. до 115,483 тис грн. Така сума щорічно надходитиме до місцевих бюджетів.
За наявності конкуренції між покупцями, ціна продажу права оренди земельної ділянки з аукціону, зазвичай, перевищує стартову ціну більше ніж удвічі, а додаткові надходження до місцевого бюджету мають суттєвий вплив на розвиток всієї громади.
Справжній конкурентний продаж має незаперечні переваги, адже він визначає реальну ринкову вартість землі, прозору конкуренцію, а також ліквідує тіньові схеми. В районі створене сприятливе середовище для проведення земельних торгів на конкурентних засадах.

Олег Мельник,
начальник Відділу Держгеокадастру у Пулинському районі

Категорія: Земля | Переглядів: 177 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |