Субота, 2018-06-23, 8:41 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Червень » 29 » Про масштабний інвестпроект
0:12 AM
Про масштабний інвестпроект

що реалізовується на околиці Володарська-Волинського у сфері розробки місцевих надр наша сьогоднішня розповідь. Мова піде про сучасний високотехнологічний каменепереробний завод, який дасть серйозний поштовх для розвитку поліських територій, оживить дещо сповільнений ритм тутешнього життя. Наш кореспондент побував на новому підприємстві, записав розмову із директором приватного підприємства «Кванта-ЛЧ»  Олексієм Антипіним.

Антипін: Підприємство «Кванта-ЛЧ» було засноване в 2005 році для розробки Катеринівського родовища лабродоритів у  Володарсько-Волинському районі. Але тільки в минулому році ми повністю завершили документальне оформлення всіх необхідних дозволів і ліцензій і почали видобуток природного каменю. Пізніше у засновників виникла ідея створити тут ще й переробний завод. Ми розробили бізнес-план і викупили на околиці Володарська-Волинського територію занепалого сільгоспвиробництва, і позаминулого року розпочали будівництво каменепереробного заводу, а 6 жовтня 2012 року цей об’єкт вже був зданий в експлуатацію в такому вигляді, як зараз.
Тут вже відкрито 140 нових атестованих робочих місць, а з часом ми ще будемо набирати робітників на завод із місцевого населення. У нас працює кваліфікований персонал, всі працівники проходять необхідне навчання, отримують відповідні допуски і сертифікати.
До нас структурно входить ще одне підприємство — ПП «Ліна», це лабродоритне родовище, що розробляється у с. Сілець Черняхівського району. Там працюють зараз 23 робітники. Вони возять до нас на переробку артезітний лабрадорит.
І третій наш кар’єр скоро запрацює в с. Грабівка Володарсько-Волинського району. Ми вивчили залежі габро, дооформляємо необхідний пакет документів і восени цього року хочемо обладнати там соціальне містечко.
У нас складаються партнерські доброзичливі відносини із місцевими сільськими громадами, із Володарсько-Волинською селищною радою. Ми беремо посильну участь буквально у кожній соціальній програмі тих сільрад, де працюють наші виробництва — це і школи, і лікарні, і дороги, і, звичайно, люди.Кор.: Надто вражає сам завод, його технології, масштаби… Я так розумію, ця інвестиція вартує не один мільйон?
Антипін: Я можу сказати точно, ми привезли у район і вклали у нове виробництво 11 мільйонів 700 тисяч гривень. Обладнання, яке ми закупили для наших 3 кар’єрів, все імпортне і воно складає ще 3 мільйони 600 тисяч гривень. Отже, загальна інвестиція сягає понад 14 мільйонів гривень.
Кор.: Зрозуміло, з таким грошима інвестори приходять надовго. Тим більше, що ви вже й готель тут збудували.
Антипін: В найближчій перспективі ми плануємо поблизу заводу, тут на околиці Володарська-Волинського звести окреме котеджне містечко для своїх працівників і видавати їм службове житло. Його будемо виділяти лише добросовісним працівникам за половину вартості, іншу половину візьме на себе підприємство. Це дасть змогу відібрати  кваліфікований персонал, закріпити і дисциплінувати його на виробництві. Бо, чого гріха таїти, серед місцевого населення ще є багато нероб, п’яниць, таких ми на роботу не беремо.Кор.: А на скільки вистачить місцевого природного ресурсу для стабільної роботи видобувних і переробних підприємств?
Антипін: Треба враховувати і той факт, що на Житомирщині окрім нас працює щонайменше 2000 різних дрібних і середніх підприємств гірничовидобувної сфери, і більшість із них (це не секрет) працюють напівлегально, в гаражах і сараях. З часом вони з ринку підуть, бо кустарна продукція втрачає попит.
Враховуючи ці обставини, ми розраховуємо працювати тут щонайменше ще 50 років. У нас висока якість продукції, ми не боїмося перевірок, бо ми працюємо в правовому полі і в нас є всі необхідні дозвільні документи. Це не дешеве задоволення, але ми йдемо на такі великі витрати.
Але в нас і великі потужності, ми ж переробляємо не лише свій камінь, а й беремо його в наших партнерів: із Покостівки, Межирічки, Василівки, інших відомих кар’єрів області.
Камінь – це довгий бізнес і важкий, вкладати треба багато, а дивіденди приходять не через рік і два. Ми ще продовжуємо капіталовкладення, а віддача буде коли? Але дороги назад немає, ми розширяємо виробництво, створюємо додаткові служби, виробничу і соціальну інфраструктури. Крім виробничих цехів у нас працює готель, їдальня, автостоянка, котельня, душові кімнати. Все це створено для людей, і ми хочемо, щоб люди знали про наші плани, наші витрати і наші добрі наміри.


Категорія: Надра | Переглядів: 578 | | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |