Субота, 2018-06-23, 5:16 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Березень » 25 » Про нормативну грошову оцінку землі населених пунктів Червоноармійського району
9:06 PM
Про нормативну грошову оцінку землі населених пунктів Червоноармійського району

Земельним кодексом України, Законом України «Про плату за землю» встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що в свою чергу визначається залежно від грошової оцінки земель. В основу її визначення, особливо в межах населеного пункту, впливають ряд факторів (функціональне використання, місце розташування, наявність інфраструктури, тощо)


В такому випадку вартість  земельних ділянок буде різною, а наявність грошової оцінки дозволяє здійснювати економічне регулювання земельних відносин та дає можливість об’єктивно, в першу чергу, оподаткувати землі  громадської забудови і збільшує надходження коштів до місцевих бюджетів. Нормативна грошова оцінка застосовується при визначенні розміру земельного податку, орендної плати, державного мита при міні, спадкуванні, даруванні земельних ділянок згідно із законом та інше.
Починаючи з 2007 року цей вид робіт із землеустрою був успішно розпочатий і завершений в 2010 році. По всіх 67 населених пунктах Червоноармійського району, загальною площею 12065,2га, виготовлена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель.
Однак, відповідно ст. 18 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться :
-   розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення — не рідше ніж один раз на 5-7 років .
А тому, постало одне з головних завдань — провести повторну нормативну грошову оцінку земель населених пунктів району. В 2015 році потребує поновлення грошова оцінка у 13 сільських радах (Мартинівська, Соколівська, Тетірська, Зеленополянська, Івановицька, Кошелівська, Курненська, Новозаводська, Очеретянська,Старомайданська, Теньківська, Пулино-Гутська, Ялинівська), всього 45 населених пунктів.
Відділом  Держземагентства у Червоноармійському районі проводиться з приводу цього необхідна роз*яснювальна робота:   семінари, наради  за участю керівників та спеціалістів органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Погоджено графік  райдержадміністрацією та районною радою щодо проведення грошової  оцінки  на поточний рік. Оскільки коштів в державному бюджеті не вистачає, то постало питання виконати значну частину цих робіт за рахунок коштів районної та сільських рад. І вони в цьому, насамперед, зацікавлені, адже після вдалого завершення «нормативки» їх бюджети отримають у 2-3 рази більші надходження.
Відповідно до вже укладених угод, виконавцем робіт із землеустрою, являється ДП «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

 


Станом, на лютий 2015 року, технічні документації з нормативної грошової оцінки земель Соколівської, Мартинівської, Теньківської, Тетірської, сільських рад виготовлені та затверджені в установленому законом порядку. Фінансування проводилось за кошти районної ради від втрат сільськогосподарського то лісогосподарського виробництва, на загальну суму 56352,0 гривень. Технічні документації по Ялинівській, Курненській, Кошелівській сільрадах виготовлені та подані на державну землевпорядну експертизу . Роботи виконувалися за власні кошти даних  сільських рад, а решта — звернулися з клопотанням до Житомирської обласної ради про надання допомоги у  виділенні коштів.
Поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, значно збільшить надходження дохідної частини бюджетів, а в цілому – сприятиме виконанню програм соціально-економічного розвитку кожної територіальної громади  Червоноармійського району.

Олег Мельник,
начальник відділу Держземагентства 
у Червоноармійському районі

Категорія: Земля | Переглядів: 251 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |