Понеділок, 2018-06-18, 6:44 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Вересень » 18 » Про раціональне землекористування, інвестиції і ризики
11:00 AM
Про раціональне землекористування, інвестиції і ризики

 

Наш кореспондент Володимир Васильчук веде розмову із заступником начальника відділу Держземагенства у Романівському районі Василем Поліщуком.


Поліщук: Із загальної кількості 33 тисячі гектарів землі Романівського району укладені договори оренди на 19 тисяч гектарів. Зрозуміло, що більш задіяні в сільгоспобороті угіддя в перехідній і степовій зоні, а поліські землі зараз переважно облогують.

Аграрії цього року надали перевагу посіву зернових, кукурудзи, ріпаку. Великі холдинги сіють і соняшник на олію, фермери і невеликі агропідприємства активніше займаються тваринництвом.

Кор.: А як задіяти земельний ресурс на Поліссі?

Поліщук: Для нас це поки що проблема, тут землю беруть в оренду неохоче. Чимало агропідприємств ще раніше взяли в оренду землі в наших поліських селах, а потім зникли, не розрахувавшись за оренду паїв із місцевими жителями. Це такі, як: ТОВ «Романів Агро», ТОВ «Дністер Агро», ТОВ «Лотуре Агро» та деякі інші. Вони покинули орендовані території, землі не використовують і громадянам орендну плату не сплачують, хоча договори оренди укладені на 5-10 років.

Кор.: Тоді треба розірвати ці угоди?

Поліщук: Це зробити не просто, адже тепер кожний власник паю має звернутися в односторонньому порядку до суду, щоб розірвати договір оренди землі. Прості селяни не хочуть займатися цією «марудною» справою, як вони самі кажуть. Проте, окремі села і громадяни вже масово стали писати скарги до органів прокуратури і до суду і таким чином розривають ці договори оренди. Ми також консультуємо власників паїв, як їм ефективніше використати земельну власність.

Кор.: Але ж це тільки півсправи — визначити нерадивих орендарів, треба на їх місце знайти, як кажуть, порядних.

Поліщук: До речі, найкращими орендарями є все-таки наші місцеві сільгоспвиробники, і це підтверджено часом. Скажімо, на територію Садківської сільради прийшли місцеві сільськогосподарські виробники СТОВ «Камінське», і люди відразу відчули свої вигоди: і орендну плату, і відремонтовані дороги, і надходження до місцевих бюджетів.

Спеціалісти районної земельної служби також сприяють залученню інвестицій в аграрний сектор Романівського району, ми постійно подаємо інформацію про вільні земельні ділянки для формування привабливих інвестпропозицій.

Кор.: В цьому році заходили нові інвестори до вас в район?

Поліщук: Так, зайшли нові потужні агрокомпанії, такі як: ТОВ «Романів ін Агро», ТОВ «Агромир-Захід», одна із Чуднівського району, інша — з Полонського району. Вони взяли чималу кількість угідь в оренду, а також невитребувані паї.

Місцеві агровиробники для нас більш прогнозовані, а для селян — більш надійні. Тому влада району надає перевагу відомим агроінвесторам, перевіреним і ділом, і часом. Хоча нерідко заходять в район і компанії із іноземним капіталом. Скажімо, ТОВ «Єлисейські поля» працює по двох сільрадах: Гордіївській і Малій Козарській, і вже має гарну репутацію, як потужного сільгоспвиробника.
Однак важко однозначно спрогнозувати, які агровиробники стануть успішними на нашій землі, адже ризики в агробізнесі більші, ніж будь-де: це і кліматичні умови, і конкуренція, і навіть політична нестабільність.

У нас, до прикладу, гарно працювало місцеве підприємство «Сатурн», яке входить в агрохолдинг «Мрія». Заключили договори оренди землі із пайовиками в Карвинівській, Годихській, Старочуднівській сільрадах, трошки почали сіяти, збирати врожай, а в цьому році чомусь до сільськогосподарських робіт не приступили. Земля не обробляється, орендна плата не сплачується.
Як бачимо, в агробізнесі не всі виживають і не всі досягають бажаного успіху. Завдання державних органів у сфері земельних відносин — організувати прозорий і рівноправний процес раціонального землекористування та попередити землекористувачів про наявні ризики.

Категорія: Земля | Переглядів: 456 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |