Субота, 2018-06-23, 8:30 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Липень » 23 » Про затори на шляху раціонального землекористування
11:55 PM
Про затори на шляху раціонального землекористування

 

У Червоноармійському районі ще залишаються земельні ділянки, які можна використовувати для товарного сільгоспвиробництва, але оформити правовстановлюючі документи на них майже не можливо. І, я скажу образно, є три колоди, які лежать на шляху їх подальшого цільового використання. На цих проблемах і хочу зупинитись детально.


Невитребувані паї
Таких ще в районі є чимало, а кожен невитребуваний, а значить і невикористаний пай — це 1000 гривень витрат для бюджету сільської громади або його номінального власника, якого фактично ще треба встановити.
Частина власників паїв вже померли, а їх спадкоємці виїхали за межі області або й України і не бажають відновлювати правовстановлюючі документи на землю.
А сучасне законодавче поле не прописує чітких і правильних дій органам влади в таких складних ситуаціях. Тому треба швидше вносити зміни в земельне законодавство, щоб місцеві ради мали право використовувати невитребувані землі (паї) аж до появи законних власників. Таких чітких і зрозумілих процедур поки що немає. Тому приблизно 3 тисячі гектарів невитребуваних паїв в селах Червоноармійського району ще «гуляє», а сільські голови не знають, як їх юридично правильно задіяти в сільськогосподарському обороті. Не важко тут підрахувати і втрати — це орієнтовно 1 мільйон гривень за рік! Тому проблему відумерлої спадщини на землю треба законодавцям вирішувати негайно.
У нас є випадки, коли по 10-15 років паї не використовуються, бо спадкоємці не хочуть або не можуть оформити своє право на цю землю. Тому треба дати сільрадам право тимчасово, до появи власників, реєструвати ці земельні ділянки і використовувати їх за призначенням, і поповнювати свої небагаті бюджети.

 


Громадські пасовища
Існують також проблеми із їх правильним оформленням і використанням. Ми знаємо, що в більшості наших сіл громадські пасовища існують стихійно, вони не оформлені, не зареєстровані, і орендна плата за них не справляється. Тому що самі процедури їх впорядкування надто дорогі: треба замовляти проекти відведення, а це великі площі і великі суми. Ні громадяни, ні сільські ради таких коштів сьогодні віднайти не можуть. Я не раз бував на сходах сіл, і ми разом обговорювали ці питання, приймали Положення, вибирали повноважних осіб, але коли справа доходила до коштів, селяни відмовляються далі цим займатись.
Я переконаний , що треба спростити і здешевити процедури оформлення громадських пасовищ, щоб можна було встановлювати плати за користування без розробки занадто дорогої землевпорядної документації. І тут мудрити багато не треба, є ж у нас необхідні картографічні матеріали, встановлені їх межі і площі. Треба лише воля і бажання законодавців, щоб зробити полегшення для селян, і бюджети сільрад стали б більше наповнюватися.

 


Господарські двори
Ситуація із господарським дворами також складна, а часом вкрай заплутана. Це, як правило, земля і майно власників, які знаходяться за межами населених пунктів. Це тваринницькі фермери, інші господарські будівлі і споруди, які давно розпайовані.
А уявіть собі ситуацію, коли співвласниками одного корівника є 200 чоловік! Як сьогодні оформити свідоцтво про право власності, якщо хоч одного чи декількох співвласників немає на території району або вони взагалі не бажають цим займатися? А якщо немає свідоцтва на право власності на будівлю, то відповідно і землю, на якій вона розміщена, юридично правильно оформити не можливо.
Тому сьогодні сотні гектарів угідь під колишніми господарськими дворами або не використовуються, або використовуються незаконно, без сплати оренди. Знову таки, законодавцям, я думаю, слід поміркувати і над цією проблемою і можливо спростити якось процедури оформлення землі під господарськими дворами. Адже тут також втрачаються реальні надходження до сільських бюджетів.
Всі ці затори на шляху ефективного землекористування не так і важко ліквідувати, треба лише бажання і воля тих, хто розробляє законопроекти в земельній сфері.

Олег Мельник,
начальник відділу Держземагенства 
у Червоноармійському районі

Категорія: Земля | Переглядів: 289 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |