Субота, 2018-06-23, 5:10 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Лютий » 25 » Про зміни, які пропонуються до Типового договору оренди землі
1:44 PM
Про зміни, які пропонуються до Типового договору оренди землі

 

Як відомо, державна реєстрація земельних ділянок та правовстановлюючих документів на них (зокрема, договорів оренди землі) у складі Державного реєстру земель здійснювалась до 1 січня 2013 року територіальними органами Держземагентства/ Держкомзему, згідно з Земельним кодексом України та постанови Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. № 1021 «Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі».


На сьогодні, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220, Типовий договір оренди землі набирає чинності з моменту його державної реєстрації та внесення відомостей про нього до Державного реєстру земель.
Разом з тим, законодавством більше не передбачено державної реєстрації договорів оренди землі, натомість реєстрації підлягає право оренди земельної ділянки.
Дані зміни відбулися, зокрема, унаслідок набрання з 1 січня 2013 року чинності законами України «Про Державний земельний кадастр» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у частині реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень. Так, з 1 січня 2013 року припинилися повноваження територіальних органів Держземагентства у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою і договорів оренди землі.
Натомість, відповідно до статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» обов’язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема, право оренди земельної ділянки.
Тому, державне агентство земельних ресурсів України винесло на громадське обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Типового договору оренди землі».
Запропоновані зміни спрямовані на приведення типової форми договору оренди землі у відповідність до положень законів України «Про Державний земельний кадастр», «Про оренду землі», «Про оцінку земель» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
До Типового договору оренди землі пропонується внести зміни, зокрема до пунктів 20 і 43, для врегулювання питань щодо державної реєстрації права оренди землі та моменту набрання чинності договором оренди землі.
Так, згідно з запропонованою редакцією пункту 20 передача земельної ділянки орендарю здійснюється після державної реєстрації права оренди земельної ділянки за актом її приймання-передачі.
У пункті 43 зазначеного Договору пропонується прописати, що договір оренди землі набирає чинності з моменту його підписання сторонами (раніше – після його державної реєстрації). Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.
Зміни, що вносяться до Типового договору оренди землі:
1. Пункт 1 після слів «земельну ділянку» доповнити словами та символом «з кадастровим номером _________________»,.
2. Пункт 2 після слів «земельна ділянка» доповнити словами та символом «з кадастровим номером _________________»,.
3. Пункт 20 викласти у такій редакції:
«20. Передача земельної ділянки орендарю здійснюється у ____ після державної реєстрації права оренди земельної ділянки відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» за актом її приймання — передачі.».
4. Абзаци перший та другий пункту 43 викласти в новій редакції:
«43. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий — в орендаря.».
5. Розділ «Підписи сторін» викласти в такій редакції:
Підписи сторін
Орендодавець    Орендар
_______________________________    ________________________________
МП (за наявності печатки)    МП (за наявності печатки)
    


 

Внесення змін до Типового договору оренди землі врегулює питання ведення Державного земельного кадастру та Державного реєстру прав, стане підґрунтям забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави, а також забезпечить приведення Типової форми договору оренди землі у відповідність із положеннями законів України «Про Державний земельний кадастр», «Про оренду землі», «Про оцінку земель» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Володимир Руднік, 
заступник начальника Головного управління Держземагентства в області

Категорія: Земля | Переглядів: 626 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |