Понеділок, 2018-06-18, 6:34 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Квітень » 23 » Прозорий ринок землі ліквідує тіньові схеми
3:16 PM
Прозорий ринок землі ліквідує тіньові схеми

 

Землі сільськогосподарського призначення, на жаль, зараз є лише компонентом майбутнього ринку землі. На сьогоднішній день, на території Баранівського району у державній власності перебуває 32% земель сільськогосподарського призначення, і цей важливий ресурс необхідно раціонально задіяти. А для того, щоб цей ринок працював прозоро і ефективно, нагальним є ухвалення Закону України « Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Врешті, потрібно усунути протиріччя між Земельним і Цивільним Кодексами, завершити визначення прав власників на землю усіх форм власності. Наслідки затягування формування цивілізованого ринку землі є вкрай негативними.


По перше, в умовах зростання економіки, збільшується розрив між містом і селом. Мораторій призводить до того, що інвестиції дуже повільно йдуть в аграрні регіони. Тобто ціна мораторію для великих і середніх міст –це мільйони втрачених інвестицій.
По друге, незважаючи на заборону продажу землі, на селі ще не зник “тіньовий” ринок землі. Відтак, селяни продають паї дешево, нерідко потерпаючи від рейдерства фірм, які під прикриттям рішень судів, в обхід діючого земельного законодавства, скуповують документи на їх земельні ділянки.
Зрозуміло, що відміна мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення відразу не вирішить усі проблеми, які накопичилися за роки незалежності держави. Однак, європейський досвід доводить, що ринок землі — єдина ефективна форма управління земельними ресурсами. Земля і нерухомість, яка на ній, за умови прозорого й ефективного використання при ринковій економіці, здатні генерувати досить значні кошти до виробництва валової продукції продовольства.
Щоправда, віддаленність Баранівського району від великих міст дещо пом’якшує напругу щодо загроз тіньового ринку земель, насамперед сільськогосподарських.
Зважаючи на порівняно низьку якість та родючість сільськогосподарських угідь, у районі не так гостро стоїть питання оренди земельних ділянок (паїв) сільськогосподарськими підприємствами, насамперед великими агрофірмами та компаніями, в деякій мірі навіть відчувається брак використання сільськогосподарських земель.
Щодо зняття мораторію — це питання Верховної Ради. Нині ж Держземагентство та його територіальні органи, реалізовують ті закони, що ухвалив парламент України. В районі, на даний час діє ринок земель несільськогосподарського призначення і приносить прибутки в бюджети.
Зокрема, на території Баранівського району з початку продажу земель несільськогосподарського призначення продано 156 земельних ділянок, на загальну площу  33,2523 га. Сума коштів від продажу земельних ділянок, які надійшли до бюджету різних рівнів склала —
2 млн. 774 тис. грн . Зокрема, у 2014 році було продано 8 земельних ділянок, площею — 0,8112 га, сума сплачених коштів до бюджету склала — 137,806 тис. грн.
Слід відмітити, що в районі також активно проводяться аукціони з продажу земель несільськогосподарського призначення. Скажімо, торік на території району було проведено 2 земельних аукціони, на яких продано 3 лота, на загальну суму — 211,8519 тис. грн (середня вартість 1кв.м становить — 200 грн), та продано право оренди на 2 земельні ділянки площею — 0,0176га на суму — 
3,162 тис. грн.
Підсумовуючи вищенаведене, можна зробити єдиний висновок, що відкриття прозорого ринку земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення дозволить значно збільшити інвестиції в народногосподарський комплекс, що тягне за собою збільшення робочих місць та більш швидкий розвиток соціальної сфери .

Сергій Танський,
начальник відділу Держземагентства 
у Баранівському районі

Категорія: Земля | Переглядів: 291 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |