Середа, 2018-06-20, 4:40 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Липень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2012 » Липень » 28 » Реєстрацію спростили, проблеми залишились
12:03 PM
Реєстрацію спростили, проблеми залишились

Із серпня 2011 року реєстрацію правовстановлюючих документів на землю здійснюють територіальні органи Держкомзему, а не центри ДЗК. Це дало змогу дещо спростити саму процедуру реєстрації для землекористувачів, але залишилось ще чимало нюансів, про які хотілося б поговорити детально.

По – перше, загострилася кадрова проблема. Для забезпечення діяльності реєстраційних центрів треба було залучити відповідних фахівців, навчити їх особливостям нової перехідної системи. І хоча всі вони мають значний досвід роботи у земельній сфері, не всі мають відповідну вищу землевпорядну або юридичну освіту. А з січня 2013 року, коли вступить в дію Закон «Про державний земельний кадастр», всі державні реєстратори мають бути із дипломами юриста або землевпорядника. Ми провели додатковий моніторинг таких спеціалістів у себе в районі, звернулися до найближчих центрів зайнятості, але таких спеціалістів поки що не знайшли. Ніхто не виявив бажання працювати державним реєстратором у нас в райуправлінні Держкомзему за 1-1,5 тисячі гривень на місяць.
Друга велика проблема – це створення у земельних відділах і управліннях на місцях офісів, які б діяли за принципом «єдиного вікна», щоб громадянин один раз написав заяву, заплатив необхідні кошти і не ходив по 5-10 разів, вирішуючи земельне питання. Але для цього потрібно міняти не лише весь ланцюг проходження технічної документації, але й законодавство. Адже у нас до цього часу в цій багатоходовій і багатоповерховій процедурі задіяні багато інстанцій, і не кожен землекористувач може в них розібратися. Так рішення, щодо виділення землі, приймає місцева рада або адміністрація, розробкою технічної документації займається ліцензійована державна або приватна фірма, а реєстрацію і контроль здійснюють відділи і управління Держкомзему на місцях. А є ще різного роду погодження, експертизи і затвердження проектів на сесіях рад. Не кожна людина може витримати такі довгі і дорогі процедури! І якщо десь допущено помилку, то необхідно знову все починати з початку. Не у всіх витримують нерви, щоб по півроку або й цілий рік оформляти свої документи на землю. Чи не простіше було б, щоб розробник технічної землевпорядної документації брав на себе повну відповідальність і оформляв всі земельні документи громадянина (замовника), як кажуть, від «а» до «я», і щоб це було прописано у типових угодах між «виконавцем» — розробником технічної землевпорядної документації і «замовником» — землекористувачем. Лише таким чином, я вважаю, можна по-справжньому зняти напругу при розв’язанні багатьох земельних питань.
На земельному ринку області сьогодні працює декілька десятків ліцензійованих підприємств, які беруть із громадян гроші, а роботу виконують аби як, не працюючи на кінцевий результат. Виготовлять проект або технічну документацію і все, далі замовник сам роками оббиває пороги різних відомств, щоб довести справу до кінця і отримати правовстановлюючий документ. Держава має посилити відповідальність розробників технічної землевпорядної документації перед землекористувачами і змусити їх працювати на кінцевий результат, тоді це простим громадянам-землекористувачам значно зменшить кількість бюрократичних перепон при оформленні земельних паперів. Тільки в такому випадку люди відчують справжнє полегшення і не будуть боятися земельних проблем.

Василь Павлов, начальник управління Держкомзему у Ємільчинському районі
Категорія: Земля | Переглядів: 510 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |