Субота, 2018-06-23, 5:25 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Липень » 28 » Самозаліснені землі чекають господаря
11:59 AM
Самозаліснені землі чекають господаря

Тільки у Лугинському районі зараз налічується майже 2000 гектарів земель, які взагалі не використовуються за призначенням і позаростали кущами, бур’янами та самозаліснились. Місцеві лісогосподарські підприємства готові взяти їх на свій баланс для подальшого окультурення і заліснення, проте процедури передачі таких земель новим власникам занадто тривалі  і обтяжливі. Наш кореспондент вивчав ситуацію на місцях і записав думки із цього приводу зацікавлених сторін.

Анатолій Павленко, директор ДП «Лугинське лісове господарство»:
На жаль, північна частина області вже чимало заліснилась самосівом і це стосується не лише земель запасу і резерву, але й багатьох сільгоспугідь. Ці території сьогодні найбільш придатні для лісорозведення, тому лісові господарства охоче беруть їх на свій баланс для подальшого лісовикористання.  Із часом тут можна виростити високоякісні ліси, а зараз вони позаростали бур’янами, кущами і дикорослими деревами.
Але проблема в тому, що існують складні процедури передачі цих занедбаних земель лісогосподарським підприємствам. Окремі сільські ради Лугинського району, як кажуть, ставлять палки в колеса, стримують передачу довколишніх занехаяних територій, хоча й самі їм ради дати не можуть.
Є певні і юридичні аспекти цієї проблеми, але ми налаштовані на взаємовигідну співпрацю, і за сприяння районної влади ми зможемо поступово приєднати ці землі, окультурити їх, засадити продуктивним лісом.
У Лугинському районі таких земель ми зустрічали багато, тим більше, що така практика вже існує. Ми раніше взяли на свій баланс 147 гектарів порушених земель, вже створили там лісові культури і вирощуємо якісний ліс.
В районі діє 2 лісових підприємства: ДП «Лугинське лісове господарство» і «Лугинський лісгосп АПК», тому логічно було б приєднувати такі території виходячи із географічних міркувань, тобто їх розташування.
Андрій Пугаєв, головний лісничий ДП «Лугинське лісове господарство»:
На землях, які вже не придатні для сільгоспвиробництва, добре ростуть наші традиційні лісові насадження: сосна, береза, дуб, вільха. Три роки в середньому треба потратити, щоб провести підготовчі роботи із окультурення і посадити на цих землях високопродуктивний ліс. Затрати також дуже значні, а віддача буде через років 50-60. Щоправда, держава виділила деякі кошти на лісовідновлювальні роботи на цих занедбаних 147 гектарах, які ми взяли раніше на свій баланс.
На самозаліснених ділянках треба проводити цілий комплекс лісокультурних робіт, адже треба замінити низькорослі дерева на більш продуктивні насадження. Якщо вчасно не зробити прочищення, освітлення, відповідні рубки догляду, то ці землі і для лісорозведення, через деякий час, можуть стати не придатними. Тому із їх передачею треба поспішати, земля, що не обробляється десятками років, дуже швидко деградує.


Іван Шишук, начальник відділу Держземагенства у Лугинському районі:
Землевпорядна служба району працює в цьому напрямку, свої пропозиції щодо подальшого раціонального використання незадіяних в сільгоспобороті земель ми направили органам влади району і головам сільських, селищних рад. Інша справа, що не всі вони розуміють суть проблеми, дотримуючись принципу «І сам не гам, й іншому не дам».
Таких земель зараз у Лугинському ра­йоні обліковується більше 1700 гектарів. Найбільші площі в Повчанській і Жеревецькій сільських радах, окремі території  є радіоактивно забруднені і там, окрім лісу, не можна нічого вирощувати. Зрозуміло, що декого влаштовує така ситуація, коли земля практично нічия, і можна там самовільно ліс рубати і брати його безкоштовно. Але ж так довго це тривати не може. Треба, щоб на кожній ділянці був порядок і був господар. Якщо на цій ділянці не може рости картопля, жито чи льон, то має рости гарний ліс.
І ми підсилимо цей напрямок роботи. У нас діє районна програма розвитку земельних відносин до 2015 року, ми ще створимо районну комісію, обстежимо ще раз ці занедбані території спільно із представниками лісогосподарських підприємств, спеціалістами управління агропромислового розвитку та відділу Держземагенства у Лугинському районі. Будуть зроблені висновки і рекомендації комісії, підготовлено акти обстеження цих земель, і будемо направляти листи-клопотання до головного управління Держземагенства в області, яке з 1 січня 2013 року є розпорядником земель, що знаходяться за межами населених пунктів.
Категорія: Земля | Переглядів: 727 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |