П`ятниця, 2018-05-25, 5:40 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Листопад » 6 » Щорічно забруднення повітря вбиває більше 3 мільйонів людей у всьому світі
9:56 AM
Щорічно забруднення повітря вбиває більше 3 мільйонів людей у всьому світі

За даними нового дослідження, забруднення повітря може викликати більше 3 мільйонів передчасних смертей на рік у всьому світі. Близько 75% цих смертей припадають на Азію.


Забруднювачі повітря, такі як озон і дрібні частинки токсинів, пов’язані з хворобами серця, хворобами легенів та іншими серйозними недугами, які чинять довгострокову дію на здоров’я людини.
«Інсульти та інфаркти відповідальні за майже 75% смертей, викликаних забрудненням повітря, — говорить провідний автор дослідження Йос Лелівелд, вчений-фахівець в області наук про атмосферу з Інституту хімії імені Макса Планка в Німеччині. — Трохи більше 25% пов’язано з респіраторними захворюваннями та раком легенів».
Розрахунок наслідків забруднення повітря в глобальному масштабі — складне завдання. По-перше, якість повітря не контролюється в деяких регіонах, а по-друге, токсичність дрібних частинок може сильно варіюватись залежно від їх джерела.
У новому дослідженні вчені оцінили ступінь передчасної смертності від забруднення повітря шляхом об’єднання глобальних моделей якості атмосферного повітря з даними із супутників та наземних сенсорних мереж, а також демографічними даними, статистикою по здоров’ю та іншими дослідженнями експертів в галузі охорони здоров’я.
«В цілому, забруднення повітря — переважно дрібними твердими частинками і меншою мірою озоном — щорічно призводить до 3,3 мільйонів випадків передчасної смерті у всьому світі», — говорить Лелівелд.
Вчені порахували, що 75% цих смертей припадають на Азію. Щорічно 1,4 мільйона людей помирає від забруднення повітря в Китаї, і 650 тисяч — в Індії. Для порівняння, за їх оцінками, щорічно від забруднення атмосферного повітря передчасно помирає близько 55 тисяч людей в США, і 180 тисяч в ЄС.
Із семи джерел забруднювачів атмосферного повітря, виявлених вченими, найбільшими вбивцями є печі, які люди використовують для опалення своїх будинків і приготування їжі, де часто спалюється таке паливо, як дрова і вугілля. Ці печі викликають близько третини передчасних смертей.
Використання енергії в житловому секторі — неефективна форма спалювання палива, яка породжує багато диму і є основним джерелом передчасної смертності в Азії.
Наступна з основних причин смерті — забруднення повітря сільським господарством, зокрема газоподібним аміаком, який виділяється при просоченні добрив у навколишнє середовище. На сільськогосподарське забруднення припадає близько п’ятої частини випадків передчасної смерті. За даними дослідників, сільське господарство — основне джерело забруднення атмосферного повітря в Європі, Росії, Туреччині, Кореї, Японії та східній частині США.
Інші штучні джерела забруднення атмосферного повітря включають електростанції, які виробляють енергію спалюванням викопного палива, промислові процеси, під час яких спалюється деревина та інші органічні матеріали і наземний транспорт. Разом вони викликають майже третину всіх передчасних смертей, викликаних забрудненням повітря, стверджують дослідники. Природні джерела забруднення повітря, особливо пустельний пил в атмосфері, склали майже п’яту частину всіх передчасних смертей від забруднення повітря.
Забруднення повітря, як правило, гірше в містах. За оцінками вчених, щороку на міських територіях помирають через забруднення атмосферного повітря 2 мільйона людей. Крім того, в майбутньому очікується швидкий ріст чисельності міського населення. До 2050 року воно має збільшитись з нинішніх 3,6 мільярдів до 5,2 мільярдів. Вчені порахували, що до 2050 року щорічно в містах передчасно помиратиме через забруднення атмосферного повітря 4,3 мільйони людей.
Комп’ютерне моделювання Лелівелда та його колег показало, що якщо світова генерація забруднювачів повітря зберігатиме свої темпи, а стандарти якості повітря і викидів залишаться незмінними до 2050 року, число передчасних смертей в Європі та США зросте, що особливо яскраво спостерігатиметься в містах. Найбільший ріст числа смертей очікується в Південній і Східній Азії, а глобальна кількість загиблих від забруднення повітря у 2050 році може досягнути 6,6 мільйона людей на рік.
«Щоб уникнути збільшення передчасної смертності від забруднення повітря, знадобляться інтенсивні заходи з контролю якості повітря, — говорить Лелівелд. — Наше дослідження показує, що особливо важливо зменшити викиди забруднюючих речовин від використання енергії в житловому секторі. При зменшенні сільськогосподарських викидів, якість повітря також буде поліпшуватись, особливо в Європі, на сході США та у Східній Азії».

Категорія: Довкілля | Переглядів: 221 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |