Понеділок, 2018-06-25, 11:18 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Листопад » 27 » Скарбниця каменю і мінералів
11:29 AM
Скарбниця каменю і мінералів

Незліченні і унікальні багатства поліських надр завжди вражали і дивували. Відомо, що академік Олександр Ферсман досить влучно підмітив: «Того, що раніше було гордістю і єдиною прерогативою Уралу, тепер є вдосталь на Волині».


Сьогодні в підземних сховищах Володарсько-Волинського району залягають найрізноманітніші корисні копалини. Рідкісну групу металорудних представляє ільменіт – сировина для виробництва титану, його двоокису та інших сполук.
Тут також зосереджені великі поклади будівельного та облицювального каменя: габро, гранітів та лабрадоритів. Розвідано чималі запаси коштовного каміння: берилів, кварців, п’єзокварців, топазів, опалів, цитринів і т.п., хоча їх видобуток вже й не ведеться такими великими масштабами, як раніше. Колись потужне підприємство «Кварцсамоцвіти» довгий час перебувало у занепаді і тепер знову розпочинає своє відродження. Воно відновлює роботу і відновлює видобуток напівдорогоцінних каменів і мінералів.
На даний час в районі працює близько 30 підприємств каменедобувної галузі, деякі із них займаються також переробкою або обробкою видобутої сировини. Позиції лідера у цій сфері займає ТОВ «Лезниківський кар’єр», це підприємство видобуває граніти і переробляє їх на щебінь. Значна частина продукції експортується також за кордон: це плитка , бруківка всіх сортів і кольорів.
Ще одна важлива сфера економіки району – переробка природних мінералів. У Володарсько-Волинському районі діє з півсотні малих і середніх підприємств, які ріжуть, шліфують, облицьовують камінь. Є і великі каменепереробні заводи, такі як «Юніком-Пром», «Кванта-ЛЧ» та деякі інші. Вони закупили сучасне високотехнологічне обладнання і переробляють (обробляють) габро, лабрадорити і граніти тисячами квадратних метрів.
По суті, видобувна і каменепереробна галузь – це основа економіки району. Вона визначена пріоритетною. Не зважаючи на кризові явища, ця галузь все рівно розвивається, особливо у видобутку ільменіту. Це добре помітно у тому ж Іршанську, де працює декілька крупних і десяток малих видобувних підприємств, завдяки яким живе селище, стабільно є його соціальна складова, а рівень оплати праці тут найвищий в області.
Багатства поліських надр, наявність високотехнологічної переробки і обробки природних мінералів, вигідне географічне розташування дає гарний шанс і перспективу для економічної стабільності і соціальної рівноваги місцевих територій.


Віталій Римар,
перший заступник голови Володарсько-Волинської РДА

Категорія: Надра | Переглядів: 299 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |