Понеділок, 2018-06-18, 6:35 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Березень » 25 » «Сучасне мисливство – це, насамперед, регулювання і відтворення популяції диких тварин», –
9:04 PM
«Сучасне мисливство – це, насамперед, регулювання і відтворення популяції диких тварин», –

 

 

стверджує начальник мисливської дільниці ДП «Городницьке лісове господарство» Микола Сергійович Шевчук. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.


Шевчук: У лісах, довкола Городниці, водиться багато різної звірини. З основних видів мисливських тварин тут розповсюджені: лось, козуля, кабан, заєць-русак. Це найбільш поширені види, на які у відповідні періоди за відповідними правилами дозволено полювання.
Кор.: Олень є?
Шевчук:
Олень є, 20 голів у Дзержинському лісництві нарахували. Але лось, звичайно, переважає, його налічується більше 100 голів, козулі європейської маємо близько 500, кабана — 182, зайця нарахували 354 голови.
Кор.: Як Ви так точно змогли їх порахувати?
Шевчук:
Кожен рік ведемо перелік основних видів мисливських тварин. Сучасне мисливське впорядкування передбачає 5 видів переліку мисливських тварин. Ми обліковуємо кількість диких тварин методом пробних загонів. Складається маршрут по господарству, у кожному лісництві береться не менше 20% пробної площі, потім на цих пробних площах методом прогону обліковуємо і відмічаємо кількість тварин. А тоді множимо на всю площу і отримуємо необхідний результат із невеликою похибкою.
Кор.: А рідкісні тварини у Вас водяться?
Шевчук:
 Є, але їх небагато. Це переважно «червонокнижні» види тварин. Із птахів — це глухар, з диких звірів — рись. Але на них полювати заборонено.
Кор.: Кажуть, що є «шкідливі» дикі тварин? Скажімо, бобри, які затоплюють великі лісові території.
Шевчук:
«Шкідливих» тварин у природі не буває. Інша справа, якщо окремих видів стає дуже багато і вони тоді порушують існуючий природний баланс. Якщо розводиться надто багато бобрів, то вони дійсно перекривають греблями і загатами водні течії і затоплюють значні території, але в період посухи їх діяльність навпаки приносить велику користь. А ось бродячі собаки, вовки і лисиці — це, звісно, шкідливі і небезпечні тварини, які винищують зайців і навіть нападають на домашніх тварин. Але наші єгері контролюють ситуацію, таких бродячих хижаків відстрілюємо час від часу.
Кор.: Це регулювання якось регламентується?
Шевчук:
Воно контролюється і регламентується лімітами на відстріл мисливських тварин.
Щороку організовуються і проводяться полювання у нашому лісовому господарстві, заготовлюється кількість ліцензій в залежності від кількості мисливських видів, що населяють тутешні території. Наприклад, в цьому році було всього продано ліцензій на відстріл: 12 козуль, 8 кабанів, 1 лося.
Кількість хижих тварин регулюється за проектом мисливського упорядкування. В нашому лісовому господарстві, зокрема, має бути на 1000 га до 1 лисиці і 1 вовка. Ми цих показників також дотримуємося, бо якщо їх буде  більше, то постраждають зайці, козулі та інші звірі.


Кор.: У ДП «Городницьке лісове господарство» лісомисливську галузь ведуть самі лісники? У Вас немає різного роду мисливських клубів, центрів, товариств?
Шевчук:
Із 2000 року у нас створена власна мисливська дільниця у лісгоспі: начальник і 7 єгерів. Ми працюємо вже 15 років і обслуговуємо територію мисливських угідь 36,4 тисячі гектарів.
Кор.: Але ж не на всіх цих територіях можна полювати?
Шевчук:
Зрозуміло, що полювати можна лише у певні періоди і в певних місцях, визначених мисливськими проектами. Не можна полювати на території заказників, ділянок відтворення лісів, у заповідниках. Наші єгері контролюють ситуацію під час періоду масового полювання, кожен особисто відповідає за визначену територію. Проводимо необхідні інструктажі, видаємо ліцензії, контролюємо і сам процес полювання.

 


Кор.: Але ж Ви, мабуть, займаєтесь не лише організацією полювань?
Шевчук:
Полювання, як правило, триває 2-3 місяці, а весь інший час — це догляд за тваринами, охорона диких звірів і заходи їх відтворення. Влітку і восени заготовлюємо корми. На цей рік заготовили 6,2 тони сіна, зелених віників — 12,5 тисяч штук, 1 тону солі також заготовили. Для підгодівлі у зимовий період придбали 60 тон кукурудзи та зерна.
Нинішня зима не дуже сувора, але підгодовуємо і кабанів, і козуль, і навіть зайця. Є в нас зроблені і встановлені спеціальні годівниці у лісі. А для лося викладаємо ще й сіль.

Микола Шевчук,
начальник мисливської дільниці
ДП «Городницьке лісове господарство»

Категорія: Ліс | Переглядів: 306 | | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |