Понеділок, 2018-06-18, 6:34 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Квітень » 23 » Сучасне мисливство – це робота за правилами
2:49 PM
Сучасне мисливство – це робота за правилами

 

На території нашого лісгоспу мисливське господарство працює автономно. 5 років тому, ми віддали в оренду 10 тисяч гектарів угідь мисливському клубу «Рись» і 5 тисяч гектарів мисливському клубу «Житниця». І на цих 15 тисячах гектарів організовано діє мисливське господарство. Поки що ми знаходимо порозуміння: і лісники, і мисливці працюють скоординовано, і лісовий ресурс при цьому не страждає.


Сучасне мисливське господарство потребує щорічних капіталовкладень, адже воно не є прибутковим, як дехто думає. Я знаю, що витрати одного із мисливських клубів складають 40 тисяч гривень на місяць, що включає: заготівлю кормів для тварин, паливні витрати та зарплату декількох штатних працівників. А за рік потрібно витратити близько 0,5 мільйона гривень. Навіть, продаючи ліцензії на відстріл, вони ці витрати окупити не можуть. Тому, працюють лише ентузіасти, любителі природи і мисливства.

Я хочу також сказати, що кожен регіон України має свої особливості мисливствознавства. Скажімо, на півночі і на півдні різняться підходи до ведення мисливського господарства. У нас, на Поліссі, є свій напрацьований досвід мисливства, тому й господарство називається «досвідне». Ми навіть власну книжку видали — «Довідник єгеря», співавтори — працівники Новоград-Волинського лісгоспу. У цій книзі ми виклали величезний пласт практичних напрацювань у сфері мисливства: і про повадки звірів, і про їх сліди, є поради мисливцям та рекомендації щодо ведення мисливського бізнесу. До нас багато приїздить мисливствознавців із інших областей України, ми обмінюємося досвідом і результатами роботи.
Ми, як орган уповноважений державою, здійснюємо постійний контроль за діяльністю мисливських клубів, які орендують у нас угіддя. Вони, у свою чергу, погоджують із керівництвом лісгоспу свою діяльність, щоб і лісовиробництво, і мисливство щонайменше шкодили довкіллю. Наприклад, ми закупили новий препарат «Цервакол» і обприскуємо ним молоді пагони дерев. У цьому препараті є клей і пісок, тому після такої обробки дикі тварини не об’їдають молоді дерева у віці до 3-5 років. Це відчутні затрати, але ми змушені щорічно обробляти лісопосадки, щоб зберегти їх від поїдання зайцями, козулями, лосями. Таким чином знаходимо компроміс задля збереження лісових культур і примноження дикого звіря.

 


Спільно регулюємо поголів’я звірини, в останні роки збільшилась кількість диких свиней у наших угіддях, тому що їх стали добре підгодовувати. Для цього мисливський клуб «Рись» обробляє близько 300 гектарів ріллі, де вирощує кукурудзу, зернові та заготовляє сіно. Цей агромасив знаходиться в центрі лісу, тому дикі звірі тут почуваються майже як на фермі. А відстріл дичини ведеться згідно встановлених лімітів, це в рази менше, ніж було раніше. Ми ретельно слідкуємо за тим, щоб звірини народжувалося більше, ніж відстрілюється взимку.
Хочу ще відмітити, що після того, як у нас з’явилися мисливські клуби, в лісі різко зменшилася кількість браконьєрів, тому що контроль на орендованих мисливських угіддях вже подвійний, його здійснюють як господарі (лісівники), так і орендатори (мисливці). Не кожен любитель лісової наживи відважиться полювати тут без ліцензії і без встановлених правил.

Степан Нусбаум,
директор ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство»

Категорія: Ліс | Переглядів: 291 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |