Субота, 2018-06-23, 5:21 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Серпень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Серпень » 28 » Сучасні ризики і пародії поліського землеробства
5:43 PM
Сучасні ризики і пародії поліського землеробства

Цьогорічні жнива для багатьох поліських сільгоспвиробників, на жаль, не будуть вдалими, в першу чергу, через складні погодні умови. Але не тільки через погоду. Бесідую із директором ПОСП «Малинське» Сергієм Івановичем Кучинським.

Кучинський: В цьому році врожай у нас невеликий, в порівнянні із минулим роком. Торік ми збирали 36 центнерів пшениці із гектара, а в цьому році — 15. Стоїть відкрите питання : як нам буде вижити. Жито у нас взагалі вимокло, весна була така, що на полях до травня стояла вода. Цінова політика на зерно в цьому році, на жаль, також не зрозуміла.
Кор.: Скільки землі задіяно у Вас в обороті?
Кучинський: Ми заключили договорів оренди на площу 3106 гектарів, всі угіддя орендовані у власників паїв і в сільських радах. Обробляємо поки що не всю землю, але орендну плату треба платити за всю площу. Складається дуже важка фінансова ситуація для нашого сільгосппідприємства.
Кор.: А ще ж треба замовляти проекти землеустрою для еколого-економічного обґрунтування сівозміни?
Кучинський: Так, тому що ми обробляємо значно більше 100 гектарів угідь. Але тут виникає дуже багато проблем, адже тепер, відповідно до нових вимог, власники паїв, які здають землю в оренду, мають йти до державних реєстраторів і по-новому посвідчити право власності на землю, і знову за це заплатити якісь кошти. Деякі власники паїв порахували витрати за цю реєстрацію і ті невеликі доходи від оренди, співставили їх і відмовилися по-новому реєструвати своє право власності. А їх примусити це зробити не маємо право. Виникає зовсім не зрозуміла, я б сказав, патова ситуація, коли не можна замовити необхідний проект землеустрою еколого-економічного обґрунтування сівозміни через те, що селяни не хочуть зайвої мороки і витрат, коли не відомо чи отримають вони в кінці року хоч якісь  кошти від оренди.
Кор.: Прокоментувати ситуацію прошу начальника управління Держземагенства у Малинському районі Миколу Івановича Душка.
Душко: Підприємницька діяльність, як всі знають, завжди наштовхується на певні ризики, а землеробство на Поліссі — це подвійні ризики. Скажімо, нинішній рік для більшості поліських сільгоспвиробників виявився невдалим через весняні перезволоження. Відповідно, будуть малі врожаї і буде низьким рівень орендної плати, яка на Поліссі і так є надто низькою. А тепер на власників паїв накладено ще й додаткові адміністративні витрати, коли треба йти у держреєстр і по-новому реєструвати право власності на землю, і це при тому, що державний акт на землю у них вже є. Селяни просто відмовляються це робити, а примусити їх ніхто не має права. Це призведе до того, що чимало сільгосппідприємств не зможуть заключити договори оренди землі, і просто або збанкрутують, або припинять свою діяльність взагалі. ПОСП «Малинське» цьому яскравий приклад.
Окрім цього, дуже заважає сьогодні сільгоспвиробникам відсутність Закону «Про консолідацію земель», адже зараз землі обробляються не масивами, як  раніше, а шматками. На одному полі працює по 2, 3 або й 5 різних фермерів і сільгосппідприємств, один на цьому полі сіє гречку, інший — зерно, третій — кукурудзу. Це ж пародія! А зробити нічого не можна, бо так виписане сучасне земельне законодавство.
Зрозуміло, що його треба швидше і радикальніше змінювати, бо скоро на Поліссі взагалі не буде кому обробляти землю.
Записав Володимир Васильчук.
Категорія: Земля | Переглядів: 411 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |