Субота, 2018-06-23, 8:29 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2016 » Грудень » 16 » Тригірські заказники — візитівка Житомирського району
4:49 PM
Тригірські заказники — візитівка Житомирського району

Лісові заказники «Замок Терещенка» і «Над Тетеровом» та ботанічна памятка природи урочище «Тригіря»  цілком заслужено вважаються родзинкою державного підприємства «Житомирське лісове господарство». Ці місця фігурують серед найпривабливіших в рекреаційному сенсі на території Житомирщини.


— І не дивно, — підтверджує цю думку лісничий Тригірського лісництва, яке й опікується цими лісами, Валерій Іщук, —  адже тут маємо унікальні природні ландшафти зі збереженими фрагментами корабельного лісу кінця 18 століття. А в урочищі Тригір'я  вік окремих екземплярів дуба сягає 600 років. Можна тільки уявити скільки «бачили» вони на своєму віку! Таких в Україні можна знайти небагато.

Відразу за селом Денишами потрапляємо в лісовий заказник місцевого значення «Замок Терещенка». Руїни самого замку розміщені на землях сільської ради, а ліс, що прилягає до залишків будівлі, належить до держлісфонду.

Заказник створено в 1991 році з метою збереження генофонду корабельного гаю, виділеного наприкінці 18 століття. Він ще є і пам’ятником дібров на межі Правобережного Полісся і Лісостепу. Представлений 120-140-річними дубами і сосновими насадженнями насіннєвого походження. Середня висота сосен, які проростають тут, — 29 метрів, а дубів — 26 метрів.

— Ця ділянка лісу має величезне рекреаційне навантаження, — ділиться лісничий. — Туристів тут — хоч відбавляй. А це і загроза виникнення лісових пожеж, і засмічення, і порушення режиму території. Доводиться пояснювати людям, що в заказнику  заборонено рух автотранспорту, організація  місць відпочинку, розведення вогнищ, пошкодження не лише дерев та чагарників, а й навіть лісової підстилки.

Лісовий заказник місцевого значення «Над Тетеровом» займає вздовж річки майже 35 гектарів,  і куди не кинь оком – краєвиди такі, що дух захоплює. Скелястий берег з одного боку плеса та вікові ліси з іншого створюють тут якусь особливу споконвічну тишу. Ходити між цих дерев добре втоптаними стежками, милуватися довколишнім, вдихати дух минулого, здається, можна вічно…

— Дубів досить поважного віку тут проростає близько 60, — каже Валерій Павлович і підводить до найстаршого – Патріарха. — Діаметр стовбура цього велетня —  1,8 метра, висота – близько 28 метрів. Стоїть він на підвищенні і через це страждає — мало не щороку потрапляє під удари грому. «Дошкуляють» йому і відвідувачі — їх тут не бракує. Хто просто притулитися хоче, щоб сил набратися, хто обійняти, а щоб обхопити стовбур – чоловік 4-5 потрібно. А хто обов’язково хоче шматок кори відколупати на згадку, абсолютно не задумуючись, що для цієї рослини — то є важка травма.

— «Патріарх» має «офіційне» потомство: працівники лісництва збирали жолуді із цього велетня, висівали їх та висаджували сіянці. Однак, вони нічим не відрізняються від своїх менш знаменитих «родичів».

Люди сюди приїздять дуже різні,  — продовжує лісничий, — є такі, що заходять до лісу, як кажуть, ніби до храму, а є такі, яким байдуже, що після них залишиться… Пильнуємо, щоб не засмічували, щоб не завдавали шкоди… Адже, будь що, а зберегти ці ліси для майбутнього мусимо…

 

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 193 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |