П`ятниця, 2018-05-25, 5:43 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Лютий » 25 » Українські болота і деградовані поля можна використовувати для отримання палива
1:37 PM
Українські болота і деградовані поля можна використовувати для отримання палива

 

Ще раз було акцентовано увагу на біомасу, як український шлях відновлювальної енергії, у роботі групи організацій, де працювали закордонні та українські спеціалісти. Дослідження стосувалися трьох видів сировини: соломи, світчграсу (просо лозовидне) і очерету. Була проведена робота і з територіальними громадами — проведені семінари, круглі столи, навчання.


Проте пізніше солому в цій роботі вирішили не розглядали. Причиною було те, що солома не має стійкого хімічного складу, а від цього залежить процес спалювання і утворення викидних продуктів. Власне, викиди і були основними причинами по яких відмовилися розглядати солому.
Біоенергетична культура світчграс може вирощуватися на одній площі 15 років. Вона має специфічний склад і не вибаглива до ґрунтів — росте на малопродуктивних та деградованих полях. Проводиться адаптування до українських умов шести видів цієї рослини.
Додатково досліджується очерет, адже він має велике біорізноманіття. Для конкретного водно-болотного угіддя заготівля сировини повинна проводитися у відповідний для цього місця період. Для цього потрібно користуватися параметрами стандарту NTA 8080.
Чому на початку потрібно говорити про стандарти? Це досвід європейських країн, які розпочинали перехід на заготівлю біопалива без чітких норм і технологій. Розвиток цього напрямку, заготівля, мав неочікувані негативні наслідки. Відбувалося вирубування та розорювання лісів, отримали ерозію ґрунтів, місцеве населення втратило традиційні джерела прибутків. При слаборозвиненому громадянському суспільстві і нерозумінні національного законодавства в питаннях екології ці проблеми виникають через те, що гроші та корупційні зв’язки переважають дію законів.
Саме стандарт NTA передбачає критерії сталості при використанні біомаси. Він забезпечує збереження і контроль біорізноманіття та публічність при вирішенні управлінських рішень, при роботі з територіальними громадами.
Головне у роботі з світчграсом і очеретом дотримання технологій і наукових обґрунтувань з використання, заготівлі. А далі можуть бути пелети, які не будуть особливо відрізнятися по тепловіддачі, а будуть мати різний хімічний склад і запах.
Для біомаси потрібно розвивати внутрішній ринок споживання, сприяти розвитку біоекономіки. І частину такої роботи проводить неурядова організація Інститут біомаси та сталого розвитку. Створюється пул міжнародних і вітчизняних експертів і фахівців окремих галузей для практичного впровадження вже апробованих інноваційних розробок та методик, сприяння сталому розвитку регіонів.

Категорія: Довкілля | Переглядів: 248 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |