Субота, 2018-06-23, 8:24 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Жовтень » 26 » В турботою про водні ресурси
0:23 AM
В турботою про водні ресурси

Заступник начальника обласного управління водних ресурсів Олег Микитин 10 жовтня 2013 року взяв участь у всеукраїнському семінарі з питань роботи водогосподарських організацій щодо захисту водних ресурсів. На семінарі обговорено проміжні результати проекту "Захист довкілля в міжнародних річкових басейнах ” та основні складові плану управління річковим басейном в межах Верхнього Дніпра. Значимість цього проекту полягає в тому, що він підтриманий проектом ЄС "Захист довкілля в міжнародних річкових басейнах ” і спрямований на покращення роботи по недопущенню забруднення річок, які протікають не лише на Житомирщині і є притоками Дніпра, але й водних артерій України.

Керівник проекту "Захист довкілля в міжнародних річкових басейнах ” Тімоті Тернер ознайомив учасників семінару із метою даного Проекту, значенням його для підвищення якості води. Результатом спільної роботи має стати розроблення планів управління в річковому басейні Верхнього Дніпра у відповідності з положенням рамкової Угоди.
Досягнення поставлених завдань стане можливим завдяки підвищенню якості лабораторних досліджень води за гідрохімічними та радіологічними показниками, проведення екологічного моніторингу вод у притоках Дніпра, вивчення потреби у лабораторіях та фахівцях для проведення даних досліджень.
Результатом цієї важливої роботи має бути розроблення системи інформаційного управління басейну верхнього Дніпра.
Крім України, Проект охоплює водні артерії республіки Білорусь, Молдови, Азербайджану, Грузії та Вірменії.
Проведеними у нинішньому році дослідженнями охоплені водні ресурси річок Тетерева і Ірпіня, які несуть свої води і на Житомирщині.
Експерт з управління річковими басейнами Наталія Закорчевна на семінарі доповіла про заходи щодо захисту довкілля в басейні річки Дніпра.
Співробітники провідних науково-дослідних установ та навчальних закладів Зінаїда Курлова, Анна Цвєткова і Володимир Стародубцев акцентували увагу учасників семінару на питаннях залучення учнівської та студентської молоді до вирішення проблем екології Дніпра, підвищення ролі громадських організацій в оздоровлені цієї артерії, недопущення зростання мілководі Київського та Канівського водосховищ.
З досвідом роботи по виконанню водоохоронних заходів на транскордонних водах, веденню моніторингу стану берегів р.Дніпра, проходження повені на транскордонних річках, участь спеціалістів в оздоровленні басейну р.Дніпро поділилися начальник Деснянського Басейнового управління водних ресурсів Сергій Нагалюк, начальник відділу моніторингу і начальник басейнової лабораторії цього ж управління Ігор Стецюк та Віктор Мойсеєнко, начальник Черкаського районного управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський.
Рекомендації науковців та пропозиції працівників водогосподарських організацій щодо захисту водних ресурсів і довкілля в міжнародних річкових басейнах узагальнені і доведені до водогосподарських організацій області.
Степан Антонюк, прес-служба облводоресурсів
Категорія: Вода | Переглядів: 443 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |