Четвер, 2018-06-21, 11:31 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Листопад » 29 » Від результатів залежать плани
0:18 AM
Від результатів залежать плани

Після реорганізації в структуру Червоноармійського лісгоспу АПК ввійшли 5 лісництв: Пулинське, Курненське, Черняхівське, Житомирське, Володарсько-Волинське, які географічно розміщені в 4 районах області.

Якщо говорити про продуктивні породи лісу, то картина буде приблизно такою: в Житомирському лісництві переважають хвойні насадження, в Пулинському і Черняхівському росте в основному сосна і вільха, у Володарсько-Волинському лісництві є чимало листяних дерев, а в Курненському є дуб і ясен, а також трохи сосни.
Вся площа лісгоспу складає 34 321 гектари. За 10 місяців цього року рубки догляду та вибіркові санітарні рубки проведені на площі 173,5 гектари, суцільні санітарні рубки – на площі 76,4 гектари. Проте нового лісу все рівно висаджуємо більше, відповідно у цьому році посадку лісових культур виконано на площі 125 гектарів та доповнення лісових культур – на площі 130 гектарів.
Як реалізовуємо – переважно на внутрішньому ринку і тільки третину експортуємо. Зараз все розкуповується: і ділова деревина, і дрова, і лісосировина для технологічних потреб, у нас не існує проблем із реалізацією продукції. В цьому році ми, зокрема, реалізували на 2 млн. грн. продукції більше, чим торік. Ціни також помітно виросли, тому лісгосп поліпшив своє фінансове становище, економічно-господарські показники.
Ліс ми ріжемо не той, що хочемо, а той, що нам дозволяють. Існує ціла процедура виділення ділянок під вирубки: є для цього спеціальні правила, огляд комісії, заключні висновки фахівців, які фіксуються відповідними актами і протоколами. А там, де зрізали, відразу висаджуємо молодий ліс.
Зрозуміло, що результати нашої господарської діяльності в значній мірі залежать від кадрового забезпечення, спеціалістів лісової справи. Зараз в ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» трудиться 167 штатних працівників, і 100 чоловік наймаємо по договорах, на сезонні роботи. Середньомісячна зарплата сягає 2 680 грн., до бюджетів всіх рівнів щорічно платимо приблизно 1,5 млн. грн., єдиний соціальний (пенсійний) внесок складає 1 млн. 375 тис. грн. на рік.
Значні кошти лісгосп витрачає на модернізацію технологічних процесів і закупку нової техніки. В цьому році ми придбали нового трактора і дві машини ПЛГ, за допомогою яких усунули важку ручну працю при завантаженні-розвантаженні зрізаних дерев, все робиться вже за допомогою гідравліки.
Проводимо також капітальні ремонти господарських та адміністративних приміщень, наступного року плануємо капітально відремонтувати Черняхівське лісництво, у цьому році вже відремонтували Володарсько-Волинське. Спорудили в цьому році власні теплиці в кожному лісництві для вирощування сосни звичайної та іншого посадкового матеріалу, і тепер маємо власну насіннєву базу з повним циклом вирощення більшості лісових культур.
Плани у нас великі, але все буде залежати від результатів роботи колективу. В цілому, за результатами роботи 9 місяців Червоноармійський лісгосп АПК зайняв у цьому році ІІІ місце, і в день професійного свята нас вітали: голова обласної ради Йосип Антонович Запаловський та генеральний директор ЖОКАП «Житомироблагроліс» Ігор Євгенович Рибинський.
З кожним роком ми все більше зміщуємо акценти в бік охорони лісу, адже чим більше ми беремо від природи, тим більше доводиться віддавати, відновлювати лісову родючість, охороняти безцінні природні ресурси та навколишнє середовище.


Категорія: Ліс | Переглядів: 393 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |