Четвер, 2018-06-21, 11:40 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Жовтень » 29 » Виділяємо позачергово
5:26 PM
Виділяємо позачергово

Сприяння учасникам АТО в отриманні у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, для ведення особистого селянського господарства, для ведення садівництва, для індивідуального дачного будівництва ініційовано Держземагентством України.


Зрозуміло, що треба достойно оцінити внесок цих людей в захист незалежності і територіальної цілісності нашої держави. Слід враховувати і те, що сім’ї військовослужбовців по 10-20, а то і більше років чекають на отримання житла. Таким чином, ми хоча б частково компенсуємо ті зусилля, які сьогодні докладають військові, щоб захистити територію української держави.
У цій статті я дам відповідь на питання щодо того, яким чином це право повинно реалізуватися на практиці .
Для цього учаснику бойових дій потрібно звернутись до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади за місцем проживання з відповідним документом, що посвідчує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).
Загалом, право на безкоштовне отримання у власність земельних ділянок як учасниками антитерористичної операції, так і іншими категоріями громадян регулюється частиною 6 статті 118, а також статтями 121 та 122 Земельного кодексу України. Учасники АТО можуть отримувати ділянки із земель державної власності (в межах областей) або комунальної власності в межах населених пунктів) в наступних розмірах:
- Для ведення фермерського або особистого селянського господарства — до 2 га;
- Для ведення садівництва — до 0,12 га ;
- Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) — до 0,25 га в селах, до 0,15 га — в селищах і до 0,10 га — у містах;
- Для індивідуального дачного будівництва — до 0,10 га;
- Для будівництва індивідуальних гаражів — до 0,01 га.
Якщо особа бажає отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства — крім згаданих вище документів необхідно також подати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, отриманої в аграрному навчальному закладі.
Учасники АТО, зацікавлені в отриманні земельних ділянок у власність, подають до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки (у сільські, селищні, міські ради — для отримання ділянок із земель комунальної власності; в районні держадміністрації та центральні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин — для отримання ділянок із земель державної власності) наступні документи:
- Клопотання довільної форми (у ньому визначається розміри і цільове призначення ділянки);
- Додаток: графічні матеріали, в яких вказується бажане місце розташування ділянки.
- Документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ і т.д.).
Після отримання необхідного пакету документів відповідний орган протягом строку не більше одного місяця розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою.
Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки здійснюється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою відповідно до закону, в строки, що обумовлюються угодою сторін.
Після розробки проект землеустрою погоджується з місцевим управлінням земельних ресурсів (за місцезнаходженням ділянки).
Погоджений проект землеустрою направляється відповідному органу виконавчої влади або місцевого самоврядування (якому до цього прямував пакет документів для отримання ділянки), який протягом строку не більше ніж 2 тижні з дня одержання проекту (приймає рішення про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки у власність.
Процес надання учасникам АТО земельних ділянок у Коростенському районі та м. Коростень вже розпочався.
Зокрема, спеціалісти управ­ління Держземагентства у Корос­тенському районі проводять роз’яснювальну роботу про надання у власність земельних ділянок військовослужбовцям, які захищають територіальну цілісність України на її східних рубежах, та зазначають, що оформлення відповідних документів відбувається за прискореною процедурою.
Так, учасникам АТО надається допомога при складанні клопотання про надання у власність земельної ділянки, забезпечення графічним матеріалом з бажаним місцем розташування земельної ділянки.
Станом на 1 жовтня управлінням Держземагентства у Коростенському районі підготовлено 26 довідок про надання дозволу на складання документації із землеустрою щодо передачі земельної ділянки у власність; надано дозволи на розробку проектів землеустрою на території Коростенського району, а саме:
Головним управлінням Держземагентства у Житомирській області видано 10 наказів, у тому числі: для ведення особистого селянського господарства — 8, для садівництва -2;
органами місцевого самоврядування — 2 рішення, у тому числі: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (в межах с.Поліське).
Також Управлінням Держ­земагентства у Коростенському районі ведеться щотижнево моніторинг про хід отримання земельних ділянок громадянами-військовослужбовцями, які беруть (брали) участь у вико­нанні завдань по здійсненню анти­терористичної операції.
Управління Держземагентства у Коростенському районі та підрядні організації, які працюють на тери­то­­рії Коростенського району гаран­тують максимальне сприяння у виділенні земельних ділянок за мінімальних витрат коштів та часу всім військовослужбовцям, які не шкодуючи сил, здоров’я, свого життя, боронять нашу державу, захищають територіальну цілісність і суверенітет країни у східних та південно-східних областях.

 

Раїса Вигівська,
начальник Управління Держземагентства 
у Коростенському районі 

Категорія: Земля | Переглядів: 296 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |