П`ятниця, 2018-05-25, 5:49 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2016 » Грудень » 19 » Виграла сільська громада (Про необхідність і вигідність проведення грошової оцінки землі)
3:57 PM
Виграла сільська громада (Про необхідність і вигідність проведення грошової оцінки землі)

Формування ринку земель потребує чіткого економічного механізму регулювання земельних відносин, необхідним елементом якого є оцінка землі. Оцінка вартості земель населених пунктів у нашій країні — це початок довгострокової роботи зі створення динамічного механізму вартісної оцінки земель, формування нових відносин між населеним пунктом і державою щодо розміщення об’єктів народного господарства, між територією і населенням — щодо формування принципово нового життєвого середовища.


Як відомо, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначені Податковим кодексом України. Відповідно до Податкового кодексу України, базою оподаткування при встановлені розмірів плати за використання земельних ресурсів є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Закон України «Про оцінку земель» визначає, що грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення поділяється на два типи: нормативну та експертну.
Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Згідно Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
На території Ружинського району налічується 50 населених пунктів загальною площею 11,57 тис. гектара. На сьогодні первинна нормативна грошова оцінка земель проведена на території усіх поселень. Упродовж минулого року землевпорядники оновили нормативну грошову оцінку у 27 населених пунктах району. На проведення грошової оцінки використали 255,47 тис. гривень, в тому числі: 248,72 тис. грн. з місцевих бюджетів і 6,75 тис. грн. з обласного бюджету.
За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту складається технічна документація, яка затверджується сільською, селищною, міською радою. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Наявність оцінки землі створює можливість органам місцевого самоврядування поряд з нормативно-організаційними методами управління, розвитком території, реалізувати свої повноваження шляхом створення економічних умов і стимулів раціонального використання земель, забезпечити необхідні передумови для формування фінансово-економічної бази місцевого самоврядування за рахунок справляння плати за землю.
Як приклад: відповідно до технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земель населеного пункту Чорнорудської сільської ради (с.Чорнорудка) Ружинського району, яка виготовлена відповідно до чинного законодавства України, у 2009 році базова вартість одного квадратного метра земель становила 33,76 грн., а після виготовлення повторної технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земель у 2016 році базова вартість одного квадратного метра земель зросла більше ніж у три рази та становить 109,23 грн.
Отже, проведення нормативної грошової оцінки земель — у інтересах сільських, селищних, міських рад. Адже за результатами перегляду нормативної грошової оцінки земель населених пунктів значно збільшуються надходження до місцевих бюджетів, що в свою чергу, сприятиме виконанню програм соціально-економічного розвитку кожної територіальної громади Ружинського району.

Микола Руденко,
начальник відділу Держгеокадастру 
у Ружинському районі

Категорія: Земля | Переглядів: 212 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |