Субота, 2018-06-23, 5:17 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2015 » Вересень » 26 » Він знову запрацював: Черняхівський хлібокомбінат-гігант розпочав приймання і переробку зернової продукції цьогорічного врожаю.
3:07 PM
Він знову запрацював: Черняхівський хлібокомбінат-гігант розпочав приймання і переробку зернової продукції цьогорічного врожаю.

 

Історія злетів і падінь одного із найбільших хлібопереробних підприємств України потребує окремої розмови. А сьогодні, по факту, Черняхівський комбінат хлібопродуктів знову працює у відновленому режимі, поки що не на повну потужність, але більше 100 сімей Черняхова отримують заробітну плату, а в бюджет стали надходити багатотисячні платежі. Щоправда, тепер він має нову назву – «Черняхівський елеватор» і нового господаря.


Новий власник Черняхівського зернопереробного комплексу – «Державна продовольчо-зернова корпорація України», яка була створена у 2010 році. До її складу входить 57 лінійних елеваторів та 17 переробних підприємств, в тому числі і філія «Черняхівський елеватор».
Більше року тривали відновлювальні роботи, а нинішнього літа Черняхівський елеваторний гігант, як і в старі добрі часи, запрацював у посиленому режимі. Зараз тут надаються послуги із приймання, сушіння та зберігання ранніх зернових культур, а також кукурудзи і сої.
Після прискореної модернізації відновив роботу млин, один із найпотужніших і найсучасніших в Україні. Зараз тут знову випускають черняхівське борошно вищого і першого сортів. Незабаром воно знову з’явиться на прилавках магазинів, житомирських в тому числі.
На жаль, роки простою далися взнаки. Відповідно тут ні планові, ні поточні, ні капітальні ремонти із 2002 року не проводилися, а фінансовий стан був взагалі критичний. Буквально за рік інвестору вдалося відновити це потужне, багатопрофільне виробництво, перекрити протікаючи дахи елеватора, млина й лабораторії, а це близько 3,5 тис. м кв. покрівлі. Добре довелося потрудитися і над відновленням залізничної під’їзної колії. Замінили дерев’яні шпали на окремих дільницях, отримали дозвіл від Укрзалізниці на експлуатацію цієї залізничної гілки. Зараз зайнялися повним відновленням тепловоза, який знаходиться на балансі підприємства. Він уже технічно справний, залишилося оформити необхідні допуски та провести регламентні роботи. Повноцінна робота залізничної гілки зекономить елеватору мільйони гривень на рік.
Довелося закупити і встановити нові залізничні ваги 150-тонні. Відновили повний об’єм елеватора, бо половина його була демонтована, зараз він приймає одноразово 48 тис. тон зернових, як це передбачено його проектними можливостями.
Директор філії «Черняхівський елеватор» Валерій Рожко про подальші плани модернізації розповідає хоч і впевнено, але обережно.
«Новий власник виступив і як інвестор, і лише в 2015 році на відновлення Черняхівського хлібокомбінату вже потрачено 5 млн. грн.


Поряд руїною стоїть комбікормовий завод, але до нього, як кажуть, ще руки не дійшли. Зараз шукаємо необхідні кошти і думаємо, що з ним далі робити. Можливо доведеться переоформлювати його під складські приміщення, бо обладнання вже застаріло, і його раніше частково демонтували.
Млинний комплекс, до речі, також потребує деякого до оснащення, хоча обладнання тут ще на початку було встановлене високотехнологічне, закордонне. Якість черняхівського борошна дуже висока, але ми плануємо ще більше покращити його якісні параметри, щоб бути, як кажуть, поза конкуренцією», – резюмує керівник підприємства.
Окрема тема розмови – співпраця із місцевими виробниками зерна. Зрозуміло, що за часи простоїв Черняхівського комбінату хлібопродуктів сільськогосподарські виробники області завозили зерно на інші хлібоприймальні підприємства, хоч і знаходилися вони на значних відстанях. Зараз ситуація поступово міняється, і хлібороби Черняхівського, Червоноармійського, Житомирського та Володарсько-Волинського районів знову везуть зерно на Черняхівський елеватор. Точка беззбитковості елеватора сягає 2850 тон на місяць, менше заготовляти економічно не вигідно, а для млина ще й пшениця має бути ІІ – ІІІ класу. Тому нові власники комбінату дуже зацікавлені у тісній співпраці із місцевими сільгоспвиробниками.
З іншого боку, маючи у власності 57 елеваторів, «Державна продовольчо-зернова корпорація України» може переміщати зерно із однієї області в іншу і забезпечити таким чином повноцінну роботу всіх своїх філій. Тому довгі простої Черняхівському гіганту вже не загрожують.
В цьому році «Черняхівський елеватор» планує заготовити 40 тис. тон ранніх зернових, 5 тис. тон кукурудзи і 5 тис. тон сої. Це непоганий старт для відновлення підприємства. Також потужний переробник помітно активізував довколишнє агровиробництво, воно стає більш прогнозованим і стабільним.
Начальник управління агропромислового розвитку Черняхівської РДА Петро Трохименко зокрема зазначає: «Ми знаємо, що довгий час Черняхівський елеватор не працював, і це внесло деякі корективи у роботу місцевих виробників зерна, а зараз їх треба знову переключати на співпрацю із ними. Але вмілих господарів довго переконувати й не потрібно, адже елеватор знаходиться близько, і всім вигідніше возити зерно на зберігання у Черняхів, чим в Андрушівку, Бердичів чи Попільню. У цьому році сільгоспвиробники Черняхівщини вже здали на цей елеватор більше 5 тис. тон зерна, і ця цифра буде зростати, адже сучасна логістика має чіткі розрахунки вигоди і втрат. Нам це рентабельно, і ми раді, що Черніхівськийхлібогігант знову запрацював».
Думаю, що це приємна подія для всіх мешканців області.

Категорія: Земля | Переглядів: 366 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |