Понеділок, 2018-06-18, 6:47 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Лютий 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2012 » Лютий » 3 » Витримувати баланс лісовідтворення
3:47 PM
Витримувати баланс лісовідтворення

Лісова сфера – це складне переплетіння багатьох інтересів: економічних, екологічних, природоохоронних. «Головне тут – дотримуватися певних балансів, щоб ці інтереси не шкодили довкіллю»,- стверджує директор ДП «Радомишльський лісгосп АПК» Сергій Володимирович Грушко. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.

Грушко: Загальна площа «Радомишльського лісгоспу АПК» складає 12 257 гектарів. Тут ростуть переважно хвойні та листяні породи дерев, такі як: сосна, береза, вільха і дуб, хоча ми останнім часом регулюємо нові насадження, віддаючи перевагу промисловим видам деревини. Погано лише те, що лісгоспи АПК, як правило, мають розкидані шматками території, адже формувалися вони на основі колишніх колгоспних лісів.
Кор.: У Вас чітко встановлені межі земле- і лісоволодінь? 
Грушко: На всі площі є державні акти, встановлено межі всіх трьох лісництв лісгоспу: Вишевицького, Забілоцького, Потіївського.
Кор.: Якщо брати якісні характеристики, такі як: лісистість, ліквідність лісосировини, як їх можна покращити?
Грушко: Є ліс, є поляна, є болото, не скрізь може рости породисте дерево, це більше залежить від місцевості, вологості, якості ґрунту і т. п. Ми щороку висаджуємо близько 100 гектарів нових продуктивних лісових культур, намагаємося збільшити лісистість власних угідь, насиченість їх промисловими видами деревини, такими як: дуб, сосна, береза. Але сосна не ростиме в низинах, а вільха на піску, тому традиційний природний ландшафт не завжди вдається штучно змінити. Головне – дотримуватися важливого правила: садити більше, ніж вирубувати, тоді не потрібно буде хвилюватися за майбутнє природи. А старий стиглий ліс необхідно зрізати, так само як стиглу пшеницю чи кукурудзу.


Ми дотримуємося встановленого балансу лісовідтворення: якщо проводимо суцільні рубки, то відразу й засаджуємо площу новою лісопосадкою. Сьогодні для лісівників кожне дерево представляє певний інтерес,  а не тільки дуб і сосна. Зараз з’являється попит  на швидкоростучі породи, із них можна виготовляти паливні гранули і пакети. Знову зростає попит на лозу, не став рідкісним у наших лісах і дуб, його в нас близько двох гектарів, розводимо дуб черешчатий і червоний. Взагалі, на території Радомишльського лісгоспу АПК росте багато видів дерев, водиться чимало диких звірів, ми навіть плануємо спільно із екологічною службою області виділити невеликий заповідник місцевого значення, де б зберігалися як традиційні, так і рідкісні види природи і фауни.
Зараз ми активно проводимо заготівлю насіння сосни, збираємо шишки, а жолудь заготовили ще восени. Весною будемо все висівати у своєму лісорозсаднику для того, щоб отримати продуктивний лісоматеріал. Лісгоспу виділили додатково самозаліснені землі, колишні сільгоспугіддя, які ми зараз активно освоюємо і заліснюємо новими видами лісокультур.Категорія: Ліс | Переглядів: 586 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |