Середа, 2018-05-23, 0:40 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Вода

Сьогодні вже мало хто, мабуть, пам’ятає про радянський «план ГОЕЛРО», що передбачав «всю електрифікацію країни».


Можна тепер по-різному оцінювати його значення, але не слід забувати, що вже в 60-ті роки минулого сторіччя в нашій області було зведено більше 50 малих ГЕС, які на 30 – 50% забезпечували тоді потреби в електроенергії місцевих споживачів. І лише послідуючі часи «гігантоманії» призвели до майже повної  їх руйнації, а затим і ліквідації. На кінець 90-их в області діючими залишилось лише 3 міні-ГЕС. Та на початку 2000-их  розпочалась «епоха відродження» і вже  за останнє десятиріччя на великих і малих річках області було відновлено близько 20 ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 77 | Дата: 2017-12-27

 


Меліоровані (осушені) землі – справжній «золотий» земельний запас області. Ще у радянські часи на тисячах гектарах перезволожених, болотистих територій, переважно північних районів області, була проведена ефективна меліорація, і ці раніше занедбані сільгоспугіддя отримали високий статус продуктивності. Задля цього держава вклала в їх осушення сотні мільйонів (тоді рублів) і що тепер? У кожному районі вони по-різному використовуються, а подекуди й не використовуються взагалі. Скажімо, загальна площа осушених земель в Овруцькому районі нині становить 30,5 тисячі гектарів. Із них слід виділити категорію особливо цінних земель – це меліоровані землі із гончарним дренажем, їх тут обліковується 12,7 тисяч гектарів, ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 145 | Дата: 2017-06-26

 

Колись незамінні, а потім забуті і занедбані  малі гідроелектростанції швидко відроджуються і повертаються із небуття. Інвестори зараз «розтоплюють» їх, як гарячі пиріжки.


В нашій області вже відновлено роботу більше 15 гідроелектростанцій місцевого рівня, ще з десяток  їх у стадії модернізації. І це, як кажуть, приємний сигнал для економіки області. А щоб детальніше оцінити «плюси» і «мінуси» сучасної мініенергетики, разом із фахівцями обласного управління водних ресурсів ми вирішили відвідати деякі гідроспоруди. ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 328 | Дата: 2016-12-16

 

Сьогодні ще не всі мабуть зрозуміли, що меліоративні системи, які були прокладені в кінці минулого століття у  північних  районах області, — це великий технологічний прорив для місцевого сільгоспвиробництва, яким наша місцева влада і господарники навіть не можуть правильно скористатись і отримати належну фінансову віддачу. Розглянемо цю ситуацію, як кажуть, на конкретних прикладах. Але, на початку, трохи заглибимося в історію. ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 255 | Дата: 2016-09-18

 

 

Визначити якість питної води можна досить простими і ефективними способами, які не потребують проведення складних хімічних експертиз.


Якщо у вашій квартирі з крану тече вода сумнівної якості, одноразове її вживання навряд чи завдасть шкоди здоров’ю, з невеликою кількістю випитої рідини організм впорається без проблем, відфільтрувавши її, знешкодивши і нейтралізувавши шкідливі речовини, що містяться в ній.
Щоденне ж вживання такої води протягом тривалого періоду здатне підірвати навіть саме міцне здоров’я. Саме тому пропонуємо вашій увазі кілька способів перевірки в домашніх умовах якості питної води.
Крапля води
Найпростіший спосіб, що стовідсотково визначає наявність у воді солей і домішок. Наносимо краплю води на поверхню ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 278 | Дата: 2015-07-29

 

 

Шунгіт — унікальний і дивовижний мінерал, що викликає захоплення у багатьох вчених. По-перше, досі сучасна наука не змогла дати точну відповідь про його походження, по-друге, унікальним є будова мінералу. Зовні мінерал нагадує добре відоме нам кам’яне вугілля. Шунгіт на 93-98% складається з вуглецю і є поліморфною модифікацією цього елемента. Його брати — це, алмаз, який є кубічної модифікацією, графіт — гексагональна модифікація і карбин. Шунгіт так само містить безліч домішок, деякі з яких є досить важливими для здорового функціонування організму людини. 


Багато в чому «сила» мінералу укладена в його будові. Шунгіт складається з нерозпізнаних для простого ока мікроскопічних, міцно взаємопов’язаних між собою ел ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 400 | Дата: 2015-06-26

 

 

Вода-невід’ємна частина усього живого, найцінніший скарб планети Земля. Водні ресурси використовуються в різних галузях народного господарства, в побуті людей, в життєдіяльності організмів тваринного і рослинного світу.


Для збереження, раціонального використання водних ресурсів працюють робітники водного господарства, які 7 червня відзначають професійне свято.
День працівників водного господарства отримав на Україні статус офіційного державного професійного свята не так давно. 18 березня 2003 року Указом Президента України №226/2003 «Про день працівників водного господарства» встановлено відзначати цю дату щорічно у першу неділю червня.
У згаданому Указі відзначається, що свято вводиться з урахуванням вагомого внеску працівн ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 317 | Дата: 2015-05-28

 

 

Застосування магніту для намагнічування води і лікування різних захворювань відоме з давніх часів. Напевне, інформація про лікарські властивості магнітної води відома з того періоду, коли людині в руки вперше потрапив шматок непоказної руди, яка володіла таємничими і дивними властивостями притягання залізних речей. Крім того, без магніту і уфології не обходилися навіть алхіміки, які готували різні порошки, мазі, а також мікстури з його застосуванням. Лікарі з давніх віків займалися прикладанням магнітних пластинок до тіла хворого. Вперше інформація про властивості магнітних полів впливати на біологічну активність води отримана в 18 столітті в процесі дослідів, які проводив женевський фізик де Герсу.


Пізніше французьким лікарем Дюрвіля докладно описано лікуваль ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 321 | Дата: 2015-05-28

 

 

Уявіть собі: ви застудилися — кашель, нежить, болить горло. Приходите до лікаря, а він радить: «Приймайте по одній бурульці три рази на день і будете здорові». Не поспішайте дивуватися і обурюватися, лікар дійсно хоче допомогти вам. Він зовсім не має на увазі, що ви будете ласувати довгими бурульками, збиваючи їх з дахів сусідніх будинків. Цілющий лід готується в морозильній камері. Але ліками від застуди є не самі крижані кубики, а те, що залишається в склянці, коли лід розтане. Так, це буде вода, але не звичайна, а тала.


Тала вода набуває дивовижних, загадкових властивостей. Вона знижує стомлюваність, підвищує працездатність, загострює увагу і пам’ять. Спортсмени, попивши талої води, легше домагаються високих результатів у змаганнях. ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 358 | Дата: 2015-04-23

 

 

Щорічно, 22 березня,  світова спільнота відзначає Всесвітній день водних ресурсів, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю ООН  з метою  привернути увагу до проблем, пов’язаних з водним фактором. Враховуючи значення, яке вода має для життєдіяльності людини і всього живого на Землі, 2005-2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».


Вода є основою життя на нашій планеті. Навряд чи хтось стане заперечувати це твердження. Займаючи дві третини поверхні Землі, вода впливає практично на всі процеси, що відбуваються на нашій планеті.  Важко знайти таке природне тіло, яке не містило у собі води. Без води не може функціонувати ні одна галузь. Відомо, що кількість води в природі прак ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 393 | Дата: 2015-03-25

 
1 2 3 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |