П`ятниця, 2018-05-25, 5:46 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Вода

 

Найдавніші книги містять інформацію про те, що навіть більше чотирьох тисяч років тому захворілих лікували при храмах в купелях. Грецькими жерцями суворо охоронялися секрети від чужих очей, оберігаючи секрети цілющої сили мінеральної води. Поблизу чудотворних мінеральних джерел під керівництвом монахів раби зводили храми Ескулапа. Такі храми дуже швидко набували славу цілющих і святих місць. Крім того, галли також відали про мінеральну воду і її цілющі властивості. Свідченням цього є археологічні знахідки стародавніх вівтарів, на честь бога Борво (в перекладі на українську — «киплячий»), які також зводилися поблизу джерел мінеральної води. За нинішніх часів туристам в Римі виставлені на показ плити, за допомогою яких дороги були вимощені прямо до «священним джерел Геркулеса», які приносили здоров&rsqu ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 293 | Дата: 2015-02-25

 

 

Головною проблемою людства буде і лишається — якість води. Потрібно споживати: 2—2,5 літра на добу. Питна вода повинна бути безпечною для здоров’я та нешкідливою за своїм хімічним складом-сприятлива для споживання.


Людині необхідно приблизно в десять разів більше води, ніж для пиття й приготування їжі. Недарма кажуть, що розвиток цивілізації можна вимірювати в літрах споживаної на душу населення води.
Населення Землі за добу використовує 7 млрд. т води. Українці споживають в середньому близько 350 літрів води щодоби і вже через 15-20 років нас очікує дефіцит питної води, На сьогодні Україна забезпечена водою лише на 30-40 %, при цьому майже 300 населених пунктів отримують неякісну воду.
Найгірша якість води у Донецькій, Запоріз ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 240 | Дата: 2015-01-28

 

 

Головною проблемою людства буде і лишається — якість води. Потрібно споживати: 2—2,5 літра на добу. Питна вода повинна бути безпечною для здоров’я та нешкідливою за своїм хімічним складом-сприятлива для споживання.Людині необхідно приблизно в десять разів більше води, ніж для пиття й приготування їжі. Недарма кажуть, що розвиток цивілізації можна вимірювати в літрах споживаної на душу населення води.
Населення Землі за добу використовує 7 млрд. т води. Міський мешканець вживає в середньому до 200 л. протягом доби. Українці споживають в середньому близько 350 літрів води щодоби і вже через 15-20 років нас очікує дефіцит питної води, На сьогодні Україна забезпечена водою лише на 30-40 %, при цьому майже 300 населених пунктів отр ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 263 | Дата: 2014-11-26

 

 

На Землі не існує жодного живого організму, в якому немає води, навіть найпростішого! Відомо, що рослини на 80-99% складаються з води, тварини — на 60-75 %, а місячний ембріон людини аж на 97 %. Коли народжується дитина, то вода — це 75-80 % від її загальної маси. У дорослої людини процентне співвідношення води від її загальної маси тіла — близько 65 %, а в людей похилого віку — 55-60 %. Отож, можна зробити висновок, що старість — це не що інше, як сухість організму. Печінка дорослої людини щодня прокачує через себе близько двісті мілілітрів рідини.


Протягом життя людина в середньому випиває і, відповідно, виділяє приблизно 75 т води. У рідкому середовищі відбуваються процеси травлен ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 305 | Дата: 2014-10-29

 

 

Першим міфом є думка, що людина має отримувати усі необхідні організму мінерали з води. Для цього нам щодня треба випивати цілу ванну води. Правда, незручно? Смішна ситуація, коли лікар виписує прийом ванни внутрішньо для компенсації нестачі мінералів.

Вода містить тільки неорганічні речовини, що погано засвоюються організмом людини. Нашу роботу з їх переробки виконують рослини та тварини. Тому регулярне вживання фруктів, овочів, злаків та різних білкових продуктів харчування є набагато кращим, ніж вода з великим вмістом «корисних» речовин. Як правило, усі ці неорганічні речовини збираються у вигляді каменів чи викликають закупорки судин та артрити.

Людина сьогодні отримує надлишок кальцію з їжею та жорсткою в ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 317 | Дата: 2014-09-18

 

Як відомо, артезіанська вода — це вода, яка знаходиться на великій глибині, приблизно 30-210 метрів під гідравлічним тиском і знаходиться між водотривкими шарами. Найчастіше така вода залягає в доантропогенових відкладеннях, утворює цілі басейни. Ці води надійно сховані під землею, тому їм не загрожує забруднення.


Розкриття родовищ артезіанських вод людьми призводить до того, що законсервована вода починає просуватися вгору, до вищих верств земної кори. Якщо сильний тиск, то вона виливається на земну поверхню, а іноді і б’є фонтаном.

Першопрохідцями у вживанні води з надр землі були французи. Перші свердловини були зроблені ще в XII столітті, в провінції Артуа ( Artesium ), тому і нази ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 476 | Дата: 2014-06-26

 

 

На сьогоднішній день в Європі і США попит на бутильовану воду стрімко падає. У той же час світовий ринок бутильованої води росте за рахунок Азії, Австралії, Африки та країн Східної Європи, до яких відноситься і Україна.


Проте вчені наполягають: вода в пляшках небезпечніше води з крана. В черговий раз до такого висновку прийшли канадські дослідники.

Вчені порівняли зразки бутильованої води відомих марок і води з-під крана і виявили, що в воді, яка продається в пластиковій тарі, кількість шкідливих речовин значно більше, ніж у водопровідній.
Одне з таких з’єднань - бісфенол А, що міститься безпосередньо в пластику, з якого виготовлена пляшка. Навіть самі незначні концентра ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 296 | Дата: 2014-06-26

 

 

Вода покриває три чверті нашої планети, і, тим не менш, ми відчуваємо нестачу в воді. Брак чистої, прісної воді, придатної для пиття. Близько 1 млрд. землян п’ють забруднену воду, і близько 3 млн. з них щорічно стають жертвами поганого пиття. Адже брудна вода є причиною 80% людських захворювань, — згідно з даними ВООЗ.


Хлорування питної води — найнадійніший спосіб її дезінфекції в трубах, і застосовується він у всіх країнах світу. Альтернатива хлоруванню існує, але поки що це екзотика. У всьому світі не можуть впоратися з проблемою якості водопровідної води. Парадокс у тому, що на самих водоочисних станціях, якість води відповідає нормам. Однак у міру її просування до споживача, поступово витрачається хлор, призначений для дезінфекції води. Ось так то ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 386 | Дата: 2014-05-25

 

Інженер-хімік Серхіо Хесус Веласко з Мексики висунув ідею консервування води для посушливих районів. Вчений розробив концепт «твердої води» Solid Rain (твердий дощ) — абсорбуючої речовини, здатної вбирати велику кількість води і довго її утримувати. У розпал посухи «тверду воду» досить лише внести в ґрунт, і рослини самі візьмуть стільки вологи, скільки їм потрібно.


Solid Rain — це абсорбуючий полімер під назвою поліакрилат калію. За зовнішнім виглядом він схожий на пральний порошок або дрібнозернисту сіль, однак, занурюючись у воду, гранули полімеру здатні вбирати вологи в 500 разів більше свого об’єму! Термін зберігання законсервованої таким чином води складає один рік.
Веласко пропонує запасати воду в дощові часи за допомогою Solid Rain, ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 308 | Дата: 2014-04-25

 

Китайські хіміки відкрили особливий «рецепт» для виготовлення листів паперу, який дозволяє використовувати його для багаторазового друку за допомогою води, а не дорогих і екологічних «брудних» чорнил.


На сьогодні існують тисячі способів записувати інформацію за допомогою «невидимих» чорнил, які зникають або проявляються на папері через деякий час. Частина з них знайшла застосування в дитячих «чарівних» ручках і маркерах, а інші знайшли своє місце в арсеналі шпигунів.
Шон Сяо-Ань Чжан з Цзіліньского університету в Чанчуні (Китай) і його колеги знайшли вельми оригінальне застосування для таких технологій, перемістивши подібні «чорнила» всередину самого паперу і навчившись друкувати на ньому за допомогою води. Створюючи цю ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 254 | Дата: 2014-04-25

 
« 1 2 3 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |