П`ятниця, 2018-05-25, 5:53 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Вода

 

Початок весни – пора розливів, повеней і реальних загроз підтоплень для окремих місцевостей. Про те, якою є ситуація довкола м. Житомира, наш кореспондент бесідує із начальником Житомирського міжрайонного управління водного господарства Анатолієм Беляком:


Беляк: Цьогорічна весна у нас також викликає тривогу, запаси води і снігу ще великі. Тому на протидію можливим підтопленням ми розробили систему заходів. Насамперед, це чіткий контроль за рівнем води і станом гідроспоруд. Спільно із активом сільрад організували детальне обстеження водойм, очищення каналів і русел, працюємо із держслужбою із надзвичайних ситуацій, проводимо спільні навчання із ліквідації можливих повеней.
Своїми силами зараз проводимо очистку меліоративних каналів; вирубку кущів, видалення снігу і криги, щоб не було заторів, а був вільний вихід води. У нас організовано цілодобове чергування спеціалістів, в т.ч. і в суботу, і в неділю, підтримуємо зв’язок із кризовим центром, доповідаємо про гідромеліоративну обстановку, зв’язуємося із постами, які встановлені на річці Тетерів. ... Читати далі »

Категорія: Вода | Переглядів: 417 | Дата: 2014-03-27

 

Прихід весни поки що великих тривог не викликає, але Житомирське управління водного господарства готується до всяких погодних несподіванок, до ліквідації можливих підтоплень і затоплень.

У нас розроблені заходи на період повеней, проходу льодоходу на 2014 рік. Відповідно до цього складений план дій, який погоджений із головами районних комісій із надзвичайних ситуацій.
Також вже визначені потенційно небезпечні водні об’єкти, які можуть нести загрозу підтоплень і затоплень населених пунктів, сільгоспугідь і т. п. Видані і затверджені режими роботи на водні об’єкти орендарям і власникам ставків, а також організаціям і підприємствам, які мають на балансі гідротехнічні споруди.
Розроблена схема взаємодії нашого управління з іншими службами, задіяними в комісіях із надзвичайних ситуацій. Ми створили 4 аварійні бригади у кожному районі, який ми обслуговуємо: Чуднівський, Черняхівський, Житомирський і м. Житомир. Задіяні на постійній основі близько 30 чоловік персоналу, закріплена відповідна техніка, створений аварійний запас матеріалів та інвентарю. Проведено відповідний інструктаж та навчання з людьми. ... Читати далі »
Категорія: Вода | Переглядів: 303 | Дата: 2014-02-27

 

У наших річках риба є небезпечною для вживання. Вчені прирівняли її до диких грибів. Про це на прес-конференції повідомив керівник Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

«Річка — це потік води. На жаль, наші річки перегороджені дамбами і не можуть самоочищатись, а хімічні,металургійні підприємства, які побудовані на них, забруднюють їхню воду. Все це — середовище існування риби і зрозуміло, що у нездоровому середовищі не може народитися здоровий організм», — сказав О.Чистяков.
Вчені запевняють, що майже вся наша прісноводна риба — хвора. Іхтіологи, паразитологи, рибоводи підтверджують, що сучасна річкова риба хвора на 68 різноманітних хвороб, починаючи від підшкірних глистів і до глистів більш тяжкої пара ... Читати далі »
Категорія: Вода | Переглядів: 330 | Дата: 2013-12-26

 

Заступник начальника обласного управління водних ресурсів Олег Микитин 10 жовтня 2013 року взяв участь у всеукраїнському семінарі з питань роботи водогосподарських організацій щодо захисту водних ресурсів. На семінарі обговорено проміжні результати проекту "Захист довкілля в міжнародних річкових басейнах ” та основні складові плану управління річковим басейном в межах Верхнього Дніпра. Значимість цього проекту полягає в тому, що він підтриманий проектом ЄС "Захист довкілля в міжнародних річкових басейнах ” і спрямований на покращення роботи по недопущенню забруднення річок, які протікають не лише на Житомирщині і є притоками Дніпра, але й водних артерій України. ... Читати далі »
Категорія: Вода | Переглядів: 435 | Дата: 2013-10-26

 

Цілющі властивості води, яких вона набуває після контакту з металічним сріблом, були відомі давно. Про це свідчать історичні книги, праці з медицини. Історик античного світу Геродот свідчить, що в V ст. до н. е. персидський цар Кір під час походів користувався водою, що зберігалася в срібних «священних» посудинах. В індуських релігійних книгах є згадки про обеззаражування води шляхом короткочасного занурення в неї розжареного срібла. В деяких країнах існував звичай: під час освячування колодязів кидати в них срібні монети, а також зберігати воду в срібних чашах. Вважали, що це покращує якість води. Мабуть, багато хто з вас чув рекламу про срібні кульки, що забезпечують очищення води.

Нині відомо, що срібло має вищий антимікробний ефект, ніж пеніцилін, біоміцин та інші антибіотики. Вода, що містить 1 мг/м3 срібла, добре інактивує віруси грипу різних штампів. Навіть при значно менших концентраціях (0,1—0,4 мг/м3) вона здатна вбивати багато мікроорганізмів, що викликають небезпечні водні епідемії. При цьому дія стороннього фактору (в даному випадку незначна кількість срібла) не залишає видимих «слідів на воді» (колір, смак, запах, агрегатні стани її залишаються незмінними), але вода набуває властивостей, що перетворюють її на цілющу. ... Читати далі »
Категорія: Вода | Переглядів: 517 | Дата: 2013-10-26

 

Триста тонн нафтопродуктів, вісімсот тонн заліза, десять тисяч тонн кальцію, чотири тисячі тонн фосфатів і ще тонни інших шкідливих речовин потрапляють щороку в басейні Дніпра. Не набагато кращою є ситуація в інших українських річках. За даними Міністерства охорони здоров’я, Україна посідає в Європі перше місце за кількістю техногенного бруду на одну людину.

В Україні налічується близько тридцяти тисяч річок, і жодну з них не назвеш чистою. Відрізняються вони лише ступенем забруднення, стверджують експерти.
Небезпечно пити і навіть купатися
Крім, заліза, кальцію, фосфатів у більшості водойм удосталь азоту, цинку, марганцю, фенолів, у деяких річках фахівці знаходили сполуки важких металів. ... Читати далі »
Категорія: Вода | Переглядів: 432 | Дата: 2013-10-26

 

Хлор – ефективний бактерицид, почав використовуватись як дезінфікуючий засіб майже два століття тому, і, ймовірно, врятував сотні тисяч життів завдяки здатності руйнувати шкідливі бактерії і віруси. Але, в той же час, він здійснює свій отруйний вплив і на людину. Зеленувато-жовтий газ, який легко розчиняється у воді, хлор може не здаватися вам серйозною небезпекою для здоров’я – адже муніципальні водоочисні станції постійно хлорують воду впродовж багатьох років, але це зовсім не так.

Вільний хлор у воді окисляє і вбиває мікроорганізми, проте він також взаємодіє з іншими речовинами, утворюючи отруйні речовини. Дезінфекція шляхом хлорування була визнана як панацея в 1820-ті роки, європейськими лікарями, стурбованими надзвичайно високими показник ... Читати далі »
Категорія: Вода | Переглядів: 788 | Дата: 2013-09-25

 

Робота із громадськістю, школами, депутатським активом — основний пріоритет діяльності управління у сфері збереження довкілля, водних ресурсів району.
Найбільш плідні і тісні стосунки склалися із навчальними закладами, школярами місцевих шкіл. Так, на всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» за відновлення і впорядкування кринички «Калиновий гай» Червоноармійське МУВГ отримало відзнаку. А допомагали нам облаштовувати це природне джерело місцеві школярі. Хочу відзначити найбільш активних природолюбів із Очеретянки, Старого Майдану і Червоноармійська.
Цікаві екологічні акції проводимо і до Дня води, який відзначається 22 березня. Цьогоріч, разом із школярами ми прибирали і впорядковували річки і водні об’єкти місцевого значення. ... Читати далі »
Категорія: Вода | Переглядів: 453 | Дата: 2013-07-28

 
« 1 2 3
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |