Середа, 2018-05-23, 0:40 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Природно заповідний фонд Житомирщини

Після майже п’ятирічної перерви площі заповідних об’єктів в області  знову почали поступово збільшуватися. Скажімо, на території ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство» нині обліковується 10 об’єктів природно-заповідного фонду. Один із них,  лісовий заказник «Туганівський» – державного значення і 9 – місцевого значення. Загальна  їх площа  сягає 1012 гектарів і становить 3,7% заповідності.


Третина об’єктів ПЗФ – лісові, один з найбільших «Турганівський» займає площу 245 гектарів. Тут зберігаються рідкісні дубові насадження у зовсім стиглому віці. Ці кремезні вікові дерева ростуть у Ярунському лісництві, вони мають високі показники якості і бонітету. Окремим дубам вже виповнилося 150 – 170 років.
На досить великій площі (557 гектарів) розмістився лісовий заказник місцевого значення «Федорівський». Він був створений нещодавно, у 2012 році. Це переважно болотиста місцевість із унікальним набором суто поліської флори і фауни. Зараз тут зберігаються типові для цієї місцевості суходільні і заболочені ліси, що займають окремі дикоростучі масиви. ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 65 | Дата: 2018-03-21

 

Без сумніву Олевський район  на Житомирщині є лідером по заповідності територій і лісових угідь. Зокрема,  тут розпочинається відомий державний «Поліський заповідник», а дещо правіше,  у Білокоровицькому  держлісгоспі розмістилось  напівмістичне «Камінне село».


А ще  19 заказників місцевого значення створено в Олевському   держлісгоспі. Серед них: 8- ботанічних, 1-загальнозоологічний, 7-лісових і 3-гідрологічних. Кожен виконує свою профільну функцію, у ботанічних заказниках  зберігаються рідкісні рослини, що занесені до Червоної книги України, такі як підсніжник, ведмежі вушка,  часникова трава; у загальнозоологічних  також охороняються  деякі «червонокнижні» представники ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 127 | Дата: 2017-12-28

 

На території ДП «Білокоровицьке  лісове господарство» створено 11 об’єктів природно-заповідного фонду. Вони дуже різні, як за площею, так і за насиченням природного компоненту, а загалом заповідні об’єкти в лісгоспі займають 1,5 тисячі гектарів. Найбільша територія належить заказникам державного значення  «Поясківський» та «Плотниця», перший займає площу 113 гектарів,  другий – 460 гектарів.


—    Унікальні види дерев та дикої природи зберігаються у заказнику «Поясківський», - розповідає в.о. головного лісничого  ДП «Білокоровицьке лісове господарство» Ігор  Тараканець.  – Він створений після війни у 50-их рока ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 110 | Дата: 2017-11-11

 

У ДП «Коростишівське лісове господарство» нині налічується 4 об’єкти природно-заповідного фонду. Один із них – парк «Івницький», утворений у 1960 році,  займає площу 14 гектарів і  є об’єктом державного значення. Зараз тут зберігаються рідкісні насадження ясеня, яким виповнилося по 200 і більше років. За ними ведеться ретельний догляд та належна охорона з боку лісівників.


Є також 3 заказники місцевого значення: «Галове болото», що у Коростишівському лісництві, «Боброве болото» у Смоліївському лісництві і «Конвалія» у Дубовецькому. Загалом, по держлісгоспу вся площа природно-заповідного фонду становить 217 гектарів.

—    Кожен і ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 124 | Дата: 2017-11-11

 

На території державного  підприємства «Овруцьке лісове господарство» нині діє  3 заказники місцевого значення та дендропарк. Загальна площа цих об’єктів  природно-заповідного фонду сягає 2098 гектарів, а це трохи більше 5% всієї площі лісгоспу. Лісівники власними силами і за власні кошти оберігають ці заповідні куточки глибокого Полісся, популяризують незвідані природні багатства і принади довкілля.


Унікальним заповідним феноменом є  дендропарк «Гладковицький». Він був закладений ще у 1964 році,  неподалік Гладковицького лісництва, площею 4 гектари. Зараз тут розміщені рідкісні види дерев, такі як модрина європейська, ялиця біла, декілька підвидів ялівцю і туї, сосна веймутова та багато інших хвойних і листяних по ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 163 | Дата: 2017-07-03

 

Заказник місцевого значення « Полігон», офіційно створений у 2010 році на території Коростенського  держлісгоспу, включає цілий комплекс соснових, сосново-березових та вільхових лісів із незначними лісоболотними і мезатропними  ділянками. Тут зберігається чимало  рослин, які занесені до Червоної книги України, це, насамперед, журавлина дрібнолиста, кочурка морозновидна,  верба чорна, а також – рідкісні представники диких птахів і звірів: тетерів, глухар, рябчик, підорлик, рись та багато інших.


Цей ландшафтний заказник був створений на великій ділянці колишнього військового полігону, який ще у 90-і роки минулого сторіччя із розвалом Радянського Союзу припинив існування. Дещо згодом лісівники впоряд ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 162 | Дата: 2017-03-31

 

Більше 10% території Д.П. «Ємільчинське лісове господарство» займають об’єкти природно-заповідного фонду, а це 5846 гектарів найкращих  лісових угідь. Нині на території держлісгоспу діють  2 заказники державного значення («Часниківський»  і  «Забарський») та 12 заказників місцевого значення. Більшість із них лісові, гідрологічні, декілька зоологічних, ботанічний і навіть орнітологічний, де мешкають глухарі, тетеруки і чорний лелека. Досить цікавими і оригінальними є й назви заповідних об’єктів  місцевого значення: «Липова піч», «Телячий мох», «Вовчі острови», «Сич» і «Відьма». Створювалися вони в різні періоди нашої історії: з 1980 по 2008 рік.


Особливістю флори і фауни глибокого Полісся є чисельна присутність боліт різної класифікації: низових, верхових, сфагнових, мохових, які багато в чому формують і утримують рідкісні види болотних рослин, птахів і тварин. ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 183 | Дата: 2017-02-08

 

Зараз у Д.П. «Ємільчинський лісгосп АПК» діє 2 заказники, один з яких – ботанічний «Ольгино»   розміщений у Сербівському  лісництві на площі 815 гектарів, другий – ландшафтний заказник місцевого значення «Миколинці» знаходиться у Барашівському лісництві і займає площу 723 гектари. Обидва об’єкти заповідного фонду створені задля збереження рідкісних видів місцевої флори і фауни.


У заказнику «Ольгино» зберігаються  рослини, що занесені до Червоної книги України. Це, насамперед, цінні види лікарських рослин: м’ята піщана, золототисячник, сушениця торф’яна, фіалка триколірна, золотарник звичайний і багато інших. У ландшафтному заказнику «Миколинці» ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 151 | Дата: 2017-02-04

 

Ботанічний  заказник місцевого  значення  «Страусове перо», що знаходиться на території  Городницького держлісгоспу,  створений   у  2008 році, а його загальна площа становить – 29,2 гектари. Таку  промовисту назву отримав через популяцію рідкісного виду папороті, що росте вздовж місцевої річечки Дубничка, яка впадає у повноводну  Случ.


Працівники держлісгоспу стверджують, що папороть «Страусове перо» є реліктовим видом і дуже рідко зустрічається, зараз його можна зустріти хіба що на  Поліссі. Він, до речі, занесений до «Червоної книги України» і росте у невеликих кількостях  у поліських лісах, де є багато вологи. На жаль, малі річки через п ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 168 | Дата: 2017-01-13

 

На території Попільнянського держлісгоспу розташовано 8 заказників місцевого значення. Серед них — орнітологічні, ботанічні і гідрологічні. Є також пам’ятка природи – «Дуб-велетень» в Андрушівському лісництві. Заказники майже рівномірно розміщені по всіх лісництвах, і є тенденція до їх збільшення як за площею, так і чисельністю.


— Ми працюємо над тим, щоб розширити заповідну територію лісгоспу, - розповідає його директор Сергій Колісниченко. – Існує потреба щодо посилення захисту деяких мешканців наших лісів, а також рідкісних дерев, рослин, квітів і навіть комах! На жаль, в сьогоднішніх реаліях захистити світ дикої природи можуть тільки лісівники, адже держава не виділяє кошти на утримання місцевих заповідників і заказників ... Читати далі »

Категорія: Природно заповідний фонд Житомирщини | Переглядів: 153 | Дата: 2017-01-11

 
1 2 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |