Субота, 2018-06-23, 5:02 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Листопад » 29 » Зареєструвати земельну ділянку стало простіше і дешевше
0:23 AM
Зареєструвати земельну ділянку стало простіше і дешевше

Робота землевпорядної служби області стала більш відкритішою та прозорішою, проблем з реєстрацією землі стало вдвічі менше, — зазначалося на прес-конференції у Головному управлінні Держземагенства у Житомирській області, яка відбулася 15 листопада 2013 року.

Участь у прес-конференції взяли: заступник начальника Головного управління Держземагенства у Житомирській області Сергій Сечін, начальник управління Держземагенства у Житомирському районі Максим Бугайчук, керівник державного підприємства «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Ігор Вержанський, заступник начальника державного підприємства Житомирської філії «Центр ДЗК» Петро Любельчук.
На прес-конференції підведені підсумки роботи за 9 місяців 2013 року, обговорені зміни у земельному законодавстві, підняті актуальні та проблемні питання.Зазначалося, що діяльність Головного управління Держземагенства в області спрямовувалась на реалізацію державної політики у сфері регулювання земельних відносин: виконання та оновлення нормативно-грошової оцінки земель; проведення інвентаризації земель; використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва та ін.
Було відзначено також, що запровадження Національної кадастрової системи з початку року позитивно позначилося на земельній сфері Житомирщини. Перш за все, це відобразилося на зменшенні черг й комфорті в обслуговуванні громадян. Якщо раніше реєстрація земельної ділянки могла тривати кілька днів, то тепер вона відбувається менше години. Це безумовно позначилося й на роботі кожного управління, відділу Держземагентва у районах області. Наприклад, у порівнянні з 2012 роком кількість зареєстрованих земельних ділянок й видача витягів із Державного земельного кадастру зросла майже у 2 рази. Цього року зареєстровано 71 тисяча заяв громадян, з яких 40 тисяч — на державну реєстрацію земельних ділянок.
Найкращі показники по наданню адміністративних послуг з питань ведення державного земельного кадастру від загальної кількості заяв по Бердичівському, Житомирському та Попільнянському районах.
Вперше, за 20 років земельної реформи інформація про землю стала доступною з он-лайн публічної кадастрової карти. Для цього ще в березні минулого року у всіх районах і містах був укомплектований персонал для проведення реєстрації земельних ділянок на місцях.
Відповідно внесені зміни в законодавство, встановлена вартість наданих державою нових послуг (10 січня 2013 року набула чинності Постанова Кабміну України від 05.12.2012р. №1217 «Про внесення змін до Постанови КМУ від 01.08.2011р. №835»). Так, якщо в минулому році оформлення земельної ділянки обходилося власнику в 255 гривень, то тепер ця сума складе 184 гривні.
Все це вказує на значний прогрес в оформленні земельної документації в територіальних органах Держземагенства, і це відчули землекористувачі. Разом з тим, існують ще досить громіздкі процедури при оформленні договорів оренди землі, проведенні земельних аукціонів. Тому сучасні напрямки реалізації земельної реформи потребують більш чітких законодавчих рішень та вдосконалення нормативно-правової бази, — відзначали учасники прес-конференції. А по деяких важливих позиціях реформування земельних відносин відсутні джерела фінансування. Так, до прикладу, і до тепер більшість міст і сіл області не мають чітких меж і межових знаків, не розділені чітко і землі комунальної та державної власності.
Було обговорено і багато інших актуальних питань земельної галузі. На всі запитання журналістів були надані вичерпні відповіді.
Категорія: Земля | Переглядів: 399 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |