Понеділок, 2018-06-18, 6:43 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2014 » Вересень » 18 » Зелені насадження підсилюють відчуття благополуччя городян
10:56 AM
Зелені насадження підсилюють відчуття благополуччя городян

 

Парки, сади та інші зелені насадження в міських районах здатні поліпшити самопочуття і якість життя людей, що живуть там, стверджують автори дослідження, проведеного в Ексетерському університеті. Узагальнивши дані про 5 тисяч британських домашніх господарств отримані протягом 17 років, вчені дійшли висновку, що життя в зеленій зоні позитивно позначається на людях. Як вважають дослідники, їх результати можуть бути використані в містобудуванні і здатні вплинути на суспільство в цілому.


Науково-дослідницька група вивчила дані національного опитування, в якому взяли участь 5000 домашніх господарств і 10000 дорослих городян, що змінили місце проживання в період між 1991 і 2008 роками. Щоб оцінити «ефект зеленого простору», респондентів опитували про їх самооцінку свого психологічного здоров’я за вказаний період.

Доктор Метью Уайт (Mathew White) і його колеги з Європейського центру з навколишнього середовища і здоров’ю людини (European Centre for the Environment and Human Health) з’ясували, що люди рідше повідомляли про психічні розлади та були більше задоволені якістю життя, якщо вони проживали в зелених зонах.

Тенденція збереглася, навіть після того, як дослідники розподілили учасників опитування за окремими категоріями, ґрунтуючись на рівні доходів, зайнятості, сімейному стані, фізичному здоров’ї і типі житла.
Оцінюючи ступінь впливу зелених насаджень на самооцінку, доктор Уайт порівняв його з впливом важливих життєвих подій, таких як вступ у шлюб. «Ми виявили, що проживання у міській місцевості з відносно високою кількістю зелених насаджень може мати значний позитивний вплив на відчуття благополуччя, приблизно в третину впливу як шлюб», — стверджує Уайт. За аналогією дослідники визначили, що «силу» зелених насаджень можна порівняти з однією десятою впливу наявності постійної роботи на противагу її відсутності. Навіть тоді, коли інші фактори, що впливають на відчуття задоволеності, складаються несприятливо, життя в зеленому районі і раніше робить позитивний вплив.
«Такі порівняння важливі для політиків, вирішальних, куди інвестувати обмежені державні ресурси, щоб з’ясувати, який ефект вони отримають на вкладення», — вважає Уайт. На його думку, навіть якщо наслідки для окремої людини можуть виявитися не настільки помітними, потенційний позитивний ефект зеленого простору для суспільства в цілому може бути суттєвим. «Це дослідження може бути важливим для психологів, органів охорони здоров’я та містобудівників, які зацікавлені в отриманні інформації про те, який ефект надає урбанізація на здоров’я населення та його добробут».

Результати університетських вчених підкріплюються даними з інших джерел. Як стверджує Бет Мерфі (Beth Murphy), менеджер з інформації благодійної організації психічного здоров’я Розум (Mental Health Charity Mind): «Для людей, що живуть в густонаселених районах, можливість вийти і отримати доступ до зеленого простору є прекрасним способом уникнути стресів у повсякденному житті» .

Категорія: Цілюща сила природи | Переглядів: 259 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |