Четвер, 2018-06-21, 11:43 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Новітні технології

Цікавий пристрій придумали відомі любителі економії та чистоти, британці. Прилад підключається до змішувача, та отримує енергію від потоку води, що проходить через трубу до шлангу душу.

Музикальні прилади для ванної кімнати не є дуже популярними серед наших співгромадян, і тим більше ніхто з нас навіть не задумається як заощадити на такій техніці.
H2O Power Radio вміщує у собі водяний генератор подібний тим, що стоять на гідроелектростанціях, тільки набагато меншої потужності. Генератор постійно заряджає вбудований акумулятор під час кожного прийому душу. Напір води від цього пристрою практично не змінюється і користувач не відчуває з цього приводу ніякого дискомфорту.
Здавалось би, ... Читати далі »
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 392 | Дата: 2013-12-26

 

Біотехнологи з Indraprastha University в Делі (Індія) виявили спосіб використовувати відходи переробки цибулі (Allium сера L.) і часнику (Allium sativum L.) для видалення металів і токсинів з промислових стоків.
Забруднення важкими металами, такими як свинець, миш’як, кадмій, залізо, ртуть і олово, становить серйозну проблему особливо в країнах, що розвиваються, де від хвороб, пов’язаних з отруєнням токсинами, щороку помирають сотні тисяч людей. Проблема в тому, що зазвичай очищення промислових стоків і ґрунту від токсинів коштує великих грошей і пов’язане з використанням високотехнологічних процесів.
Індійські вчені пропонують дешевший і простіший спосіб вирішення цієї проблеми. Команда вчених вивчала вплив кислотності або лужності, часу контакту, т ... Читати далі »
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 420 | Дата: 2013-03-28

 

Питання збереження навколишнього середовища вже досить довгий час тривожать свідому частину людства. Виходячи з власних уявлень про те, як затримати танення льодовиків і виснаження природних ресурсів, уряди країн, дослідники та окремі активісти роблять власні кроки на шляху до сталого розвитку. Проте користь цих заходів іноді опиняється під питанням.
Наприклад, прийнятий у деяких країнах закон про заборону використання поліетиленових пакетів виявився не таким вже однозначно правильним. Варто взяти до уваги деякі подробиці недавніх досліджень. Так, при найближчому розгляді, екологічний слід пластикових пакетів на порядок нижчий, ніж аналогічний показник «зелених» — паперових і тканинних — альтернатив.
У звіті Агентства ... Читати далі »
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 505 | Дата: 2013-03-28

 

Через деякий час нестабільні ціни на їжу і постійно зростаюча чисельність населення змусять нас задуматись про те, що ми їмо, заявляють футурологи. Що ж може опинитись на наших столах через 20 років?
Ціни на м’ясо неабияк впливають на раціон жителів багатьох країн світу. Деякі представники харчової промисловості вважають, що вони можуть вирости вдвічі в найближчі 5-7 років, зробивши м’ясо предметом розкоші. Як результат, людство спробує піти іншими шляхами, щоб заповнити цю нішу.
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 440 | Дата: 2013-02-27

 

Сьогодні провідні компанії світу, піклуючись про екологію, відмовляються від «паперової залежності» і беруть на озброєння цифрові технології. Електронні книги стають популярнішими з кожним днем. За деякими даними, щасливим власником електронної книги або планшета в США є кожен четвертий, серед студентів коледжів – кожен третій. Електронна література настільки зручна та вигідна, що деякі аналітики передрікають витіснення нею літератури паперової. Проте чи така вона екологічна, як нам хотілося б думати?

Якщо брати ситуацію в цілому, то з постійним зростанням населення Землі зростає і кількість використовуваних книг. Найактивнішими споживачами електронних «читалок» сьогодні є США, Австралія, Індія і Великобританія. Однак низький ріве ... Читати далі »
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 488 | Дата: 2012-12-03

 

ВітрякиЕнергія, яка виробляється вітряними фермами, давно стала реальністю. Однак перед вченими стоїть ще маса питань. Одне з них — це сумнівна якість прогнозів погоди. Практично кожен помічав цю проблему, але при цьому мало хто відчував складнощі у зв’язку з нею. А ось енергетикам подібні помилки синоптиків можуть коштувати дуже дорого. Тому розробка і створення метеорологічного обладнання, яке може істотно збільшити ефективність роботи вітряних ферм, є однією з основних задач.

Незважаючи на здатність сучасного метеорологічного обладнання прогнозувати ймовірність настання вітряної погоди, воно не в силах точно визначити силу і швидкість майбутнього вітру. А між тим надмірне обертання вітряних турбін під час бурі може спровокувати перенапруження енергосистеми. Вдосконалення інструментів прогнозування здатне ефективно вирішити цю проблему.
Дослідники відділу Тихоокеанської північно-західної енергетичної національної лабораторії Берг і Роб Ньюсом вважають, для якісного прогнозування сили і швидкості майбутнього вітру вимірювання слід проводити на висоті близько 105 метрів — середня висота розміщення турбін — у той час як зазвичай подібні виміри проводяться на значно меншій висоті — близько 9 метрів. Тільки уявіть цю різницю!
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 548 | Дата: 2012-05-22

 

Кілька десятиліть може знадобитись на те, щоб знизити споживання енергії будівлями на 90% за рахунок впровадження концепції «пасивного будинку», яка передбачає переобладнання осель.

За підрахунками вчених, половина енергії у світі використовується для підтримки комфортного клімату в житлі. «Пасивний будинок» дозволить практично відмовитись від систем централізованого теплопостачання. Потрібно в першу чергу вкладати кошти у створення ефективних ізолюючих матеріалів. Це, на жаль, не дуже популярно в будівельній чи енергетичній галузі, системах теплопостачання.
Переоснащення систем теплопостачання відбувається раз в 30 років. У Німеччині та Австрії побудовані десятки тисяч таких будинків, в північних країнах — всього лише кілька десятків, оскільки ця ідея поки не користується великою популярністю.
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 617 | Дата: 2012-03-28

 


Енергію можна отримати з сільськогосподарських культур, спеціально вирощуваних для цієї мети. Це можуть бути особливі види швидкорослих дерев, рослини, багаті вуглеводами, з яких отримують етиловий спирт (етанол). 


Для виробництва етилового спирту з такої рослинної біомаси необхідно екстрагувати і піддати гідролізу запасені вуглеводи з подальшим їх зброджуванням в спирт. З рослин, що продукують етиловий спирт, найширше використовується цукровий очерет. Етанол з цукрового очерету у великих кількостях виробляється в Бразилії. У зв’язку із зростаючим дефіцитом ... Читати далі »
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 627 | Дата: 2011-12-25

 

Ефективний спосіб виробництва енергії з біомаси полягає в здобутті біогазу шляхом анаеробного переброджування. Такий газ представляє собою суміш з 65% метану, 30% вуглекислого газу, 1% сірководню і незначного кількості азоту і водню. 


Метанове «бродіння», або біометаногенез, — давно відомий процес перетворення біомаси в енергію. Він був відкритий в 1776 р. Вольтом, який встановив наявність метану у болотяному газі. Бездимне горіння болотяного газу заподіює людям набагато менше незручностей в порівнянні із згоранням дрів і гною. Енергія ув’язнений в 28 м3 біогазу, еквівалентна енергії 16,8 м3 природного газу, 20,8 л нафти або 18,4 л ди ... Читати далі »
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 1266 | Дата: 2011-12-25

 

Можливо, цей хтось не мав на увазі когось конкретно. Однак, ми наведемо приклад п’ятьох багатіїв, які заробили свої статки саме на смітті


Курт Дегерман (Curt Degerman) — відомий шведський жебрак. Збирав банки та пляшки і здавав їх. Все життя їздив на велосипеді і харчувався на смітниках. Як же були здивовані його родичі, коли після смерті виявилося, що Курт власник цінних паперів та золотих злитків на суму в 1,4 млн. доларів. Виявляється, всю виручку від порожньої тари він збирав і вкладав, вдало грав на біржі. Куди краще вкласти гроші Курт дізнавався з фінансових газет, які регулярно читав у бібліотеці.
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 532 | Дата: 2011-12-25

 
« 1 2
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |