Середа, 2018-05-23, 0:40 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Земля

Меліоровані (осушені) землі, справжній «золотий» земельний фонд області, ще 20 – 30 років тому у його створення держава витратила мільярди карбованців. На жаль, сьогодні ці переважно сільськогосподарські угіддя мало використовуються, або використовуються не за призначенням, а подекуди й взагалі  позаростали дикими кущами і бур’янами. У занедбаному стані знаходяться і самі меліоративні канали, що «під’єднані» до угідь і виводять надлишкову воду через спеціальні водоприймачі. Майже весь комплекс меліоративних систем, який був 15 років тому переданий на баланс сільських, селищних рад залишився, по суті, бе ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 98 | Дата: 2018-02-16

 

Формування ринку земель потребує чіткого економічного механізму регулювання земельних відносин, необхідним елементом якого є оцінка землі. Оцінка вартості земель населених пунктів у нашій країні — це початок довгострокової роботи зі створення динамічного механізму вартісної оцінки земель, формування нових відносин між населеним пунктом і державою щодо розміщення об’єктів народного господарства, між територією і населенням — щодо формування принципово нового життєвого середовища.


Як відомо, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 211 | Дата: 2016-12-19

 

На сьогодні одним з основних завдань земельної реформи в Україні є проведення нормативної грошової оцінки земель. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, розмірів відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського землекористування, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.


Законом України «Про плату за землю» визначено, що плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки землі. В основу визначення грошової оцінки земель населених пунктів покладено рентний дохід, при застосуванні якого врахов ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 242 | Дата: 2016-12-19

 

В Україні все більшого значення набуває питання проведення аукціонів з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.


Порядок продажу земельних ділянок, а також прав на них на конкурентних засадах детально описано в статтях 135-139 Земельного кодексу України.
Запровадження конкурентного продажу прав оренди вільних земельних ділянок має свої переваги для місцевої громади, оскільки успішно проведені земельні аукціони є ефективним засобом для суттєвого збільшення надходжень до місцевих бюджетів.
У Пулинському (Червоноармійському) районі спільно з керівництвом райдержадміністрації, сільськими головами, спеціалістами відділу Держгеокадастру були визначені земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 168 | Дата: 2016-10-23

 

Як відомо, ефективне використання земельних ресурсів є основою для розвитку продуктивних сил, збільшення виробництва сільськогосподарської продукції і матеріального благополуччя народу.


Останнім часом на території Романівського району новими землевласниками можна вважати холдингові відгалуження. Тобто холдингова компанія на території району реєструє своє підприємство, яке входить до його складу.
Так, в районі розпочала свою діяльність холдингова компанія ТОВ «Кусто Агро Фармінг» (м. Вінниця) з двома підприємствами – ТОВ «БІО ФЕРМА «ОРГАНІК ПЛЮС»» - на території Ольшанської сільської ради та «БІО ФЕРМА «СОБОЛІВКА»» - на території Соболівської сільської ради. Метою даних підприємств є вирощування сільсь ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 203 | Дата: 2016-10-23

 

 

За результатами проведеного моніторингу фактичного використання земель у 15 районах нашої області виявилено порушення чинного законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення на загальній площі 19977 га. 


Найбільше порушень встановили у Червоноармійському та Новоград-Волинському районах. Землі використовувались з метою отримання прибутку без оформленого належним чином права власності або користування. Матеріали по більшості виявлених порушень передані до управління Держсільгоспінспекції у Житомирській області та правоохоронних органів для вжиття заходів згідно чинного законодавства.
Загалом, моніторинг довкілля та стану використання земель сільськогосподарського призначення провели на площі 524 тис. га, що складає близько 30% від за ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 177 | Дата: 2015-12-27

 

 

За результатами проведеного моніторингу фактичного використання земель фахівці Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області додатково зарезервували для учасників АТО 2565,5 гектарів земель сільськогосподарського призначення державної власності.


З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО землею, в області військовослужбовці отримали 2517 дозволів на розроблення документації із землеустрою для відведення земель. Військові отримають у власність ділянки загальною площею 1521,1 га.
Найбільшу кількість наділів відведуть у Житомирському та Попільнянському районах області — 969 та 181 ділянку відповідно.
Учасники АТО отримують у власність землі переважно для особистого селянського господарства (773 наділи площею 1326,9 га), ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 157 | Дата: 2015-12-27

 

 

У поточному році на території 288 населених пунктів нашої області оновили нормативну грошову оцінку землі. Загальна площа охопленої території становить 38,59 тис. гектарів. За останній місяць землевпорядники провели роботи по оцінці земель у двох населених пунктах. Загалом, на Житомирщині налічується 1667 населених пунктів, первинна нормативна грошова оцінка земель яких проведена у повному обсязі.


Фінансування робіт, як правило, відбувається за рахунок коштів місцевих бюджетів. У 2015 році на проведення нормативної грошової оцінки землі використали 1,9 млн гривень.
Отримані дані використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, визначення земельного податку та розрахунку орендної плати. Оновлення нормативної грошової оцінки земель суттє ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 223 | Дата: 2015-12-27

 

З початку цього року в області на землевпорядні, землеоціночні роботи та заходи з охорони земель витратили 1 млн. 732 тис. гривень. Фінансовий ресурс отримали від надходжень в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.
З цієї суми територіальні громади області спрямували 1 млн. 18 тис. грн. на поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь та інші заходи з охорони земель. 
На проведення нормативної грошової оцінки земель використали 319,3 тис. грн. Ще 376,8 тис. грн. спрямували на фінансування робіт з інвентаризації земель.
Загалом, в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, місцеві бюджети області з початку року поповнились на 1 млн. 241 тис. грн.
Сумарно на спеціальних рахунках місцевих рад знаходитьс ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 167 | Дата: 2015-12-27

 

 

В Народицькому районі основним джерелом надходжень та наповнення бюджетів сільських та селищної рад є плата за землю. Вона справляється у вигляді земельного податку та орендної плати і відповідно до ст. 3 Закону України «Про плату за землю» запроваджується з метою формування джерела коштів для фінансування заходів, спрямованих на раціональне використання та охорону земель, підвищення родючості грунтів, на ведення державного земельного кадастру, здійснення земельної реформи та розвитку інфраструктури населених пунктів.


Отже широке коло питань фінансового характеру залежить від плати за землю, яка в свою чергу залежить від нормативної грошової оцінки. А однією із важливих складових підвищення надходження орендної плати за використання земель державної та ком ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 185 | Дата: 2015-12-27

 
1 2 3 ... 9 10 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |