П`ятниця, 2018-05-25, 5:49 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Земля

 

На сьогодні в області активно проводиться робота щодо продажу прав оренди земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів. Так, з початку року , загалом продано прав оренди на 8 земельних ділянок, площею близько 291,9 га.
За результатом торгів місцеві бюджети поповнились на 340,5 тис. грн (оплата річної орендної плати). Найбільше коштів поступило у місцеві бюджети Чуднівського (192,9 тис.грн), Бердичівського (118,1 тис.грн) та Новоград-Волинського (29,5 тис.грн) районів.
На стадії підготовки до продажу права оренди на земельних торгах знаходиться ще 36 земельних ділянок сільськогосподарського призначення, на загальну площу 1487,6 тис.га.
Головним управлінням Держгеокадастру в Житомирській області заплановано проведення земельних торгів з продажу права оренди земе ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 223 | Дата: 2015-11-27

 

Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області ініційовано масштабне проведення моніторингу земель за межами населених пунктів. Обстеження буде здійснюватися силами робочих груп, створених із представників органів місцевого самоврядування, територіальних органів Держгеокадастру, містобудування і архітектури, природоохоронних органів, органів охорони культурної спадщини, лісового, водного господарства, представників фіскальної служби.
Моніторинг фактичного використання земель буде здійснюватися на землях за межами населених пунктів, в першу чергу землях сільськогосподарського призначення, шляхом візуального обстеження кожної земельної ділянки та співставленням отриманих даних з інформацією Державного земельного кадастру та Державного фонду документації із землеустрою.
Здійснення такого комплексу заходів має на меті дос ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 222 | Дата: 2015-11-06

 

Статтею 14 Конституції України встановлено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Що потрібно знати громадянам при оформленні права власності на землю.
Норми безоплатної пере­дачі земельних ділянок грома­дянам.
Частиною першою статті 121 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни України мають право на безкоштовну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах :
а) для ведення фермерського господарства — в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство ;
б) для ведення особистого селянського господарства &mda ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 347 | Дата: 2015-11-06

 

 

Історія злетів і падінь одного із найбільших хлібопереробних підприємств України потребує окремої розмови. А сьогодні, по факту, Черняхівський комбінат хлібопродуктів знову працює у відновленому режимі, поки що не на повну потужність, але більше 100 сімей Черняхова отримують заробітну плату, а в бюджет стали надходити багатотисячні платежі. Щоправда, тепер він має нову назву – «Черняхівський елеватор» і нового господаря.


Новий власник Черняхівського зернопереробного комплексу – «Державна продовольчо-зернова корпорація України», яка була створена у 2010 році. До її складу входить 57 лінійних елеваторів та 17 переробних підприємств, в тому числі і філія «Черняхівський елеватор».
Більше року тривали відн ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 353 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

Довідково: Білокоровицке родовище карбонатних порід розміщене на території Лугинського та Олевського районів нашої області.
Розвідані запаси вапняків цього родовища сягають 60 мільйонів тон або 32 мільйони кубометрів, територія їх залягання – 260 гектарів.
Проектний термін використання родовища складає 75 років. Ці поклади дозволяють забезпечити потребу області у хімічних меліорантах щонайменше на півстоліття.
Як бачимо, природа, по суті, подарувала аграріям Житомирщини неоціненний скарб. Та вміло скористатися ним вони чогось не вміють, а може й не хочуть.
Сам кар’єр вапнякових матеріалів належить публічному акціонерному товариству «Житомирагрохім». Підприємство, окрім видобутку, займається також переробкою (подрібненням та збагаченням) вапнякі ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 300 | Дата: 2015-09-26 | Коментарів (0)

 

 

В Ємільчинському районі до реформування приватно-колективних сільськогосподарських підприємств використовувалось сільськогосподарських угідь на площі 76527,5 га. При суцільному розпаюванні (розподілі) земель колективної власності було розпайовано лише 56508,2 га, що становить 73,8 %. Загальна площа сільськогосподарських угідь зменшилась на 20019,3 га, причина полягає в тому, що сільськогосподарські угіддя довгий час (більше 10 років) не оброблялися і зменшення пройшло в результаті господарської діяльності людини, відбулося природнім способом заболочення та заліснення угідь , які стали непридатні для використання в сільськогосподарському виробництві.


Сьогодні, в сільському господарстві більше практикується утворення фермерських господарств. Станом на 01. ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 316 | Дата: 2015-07-29

 

 

28 серпня 2015 року — останній день сплати земельного податку з фізичних осіб. Якщо ви не отримали податкового повідомлення-рішення по платі за землю, або ж якщо виникають запитання щодо розміру нарахованого податку, у випадку зміни власника земельної ділянки, набуття права на пільги, або виникнення необхідності уточнення сум земельного податку, вам необхідно пред’явити відповідні документи (зокрема, підтвердження права власності на земельну ділянку, ксерокопії документів права на пільги) за адресою: площа Перемоги,2 кім. № 412. Телефонувати 22-92-92.
 

Інформаційно-комунікаційний відділ Житомирської ОДПІ
Головного управління Міндоходів у Житомирській області

Категорія: Земля | Переглядів: 188 | Дата: 2015-07-29

 

 

За повідомленням начальника відділу місцевих податків і зборів, плати за землю Житомирської ОДПІ Катерини Сімян, впродовж січня-травня 2015 року власники землі та землекористувачі — фізичні особи за користування землею перерахували до місцевих бюджетів 3,1 млн.грн., збільшивши минулорічні надходження на 0,5 млн. грн. Відтак, на обліку у Житомирській ОДПІ налічується 31790 землекористувачів та 1343 орендарів земельних ділянок, які зобов’язані сплачувати даний податок.


Нагадаємо, громадянам, що відповідно до Податкового кодексу, фізичні особи, які мають на території України у власності або користуванні земельні ділянки, частки — є платниками земельного податку.
Щороку до 1 липня територіальні органи ДФС направляють громадянам — платникам земельного податку та орендної плати за землю, податкові повідомлення-рішення для сплати земельного податку ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 185 | Дата: 2015-07-29

 

 

Земля є одним з головних природних ресурсів, джерелом життя людей. Земля — це основа, просторовий базис життя людини, а також головний засіб виробництва продовольства та сировини, основа сільськогосподарського виробництва. Найбільшу частину земель Ружинського району із 100204,0 га займають сільськогосподарські угіддя 82284,12 га в тому числі — рілля 68942,68 га , пасовища 4685,11 га, сіножаті 5359,14 га. Виробництво сільськогосподарської продукції, як відомо, потребує запровадження сучасних агротехнологій.


Сучасні агротехнології являють собою комплекси технологічних операцій з управління продукційного процесу сільськогосподарських культур в агроценозах з метою досягнення запланованої врожайності та якості продукції при забезпеченні ек ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 283 | Дата: 2015-06-26

 

 

Серед населення побутує помилкова думка, що органи Держземагентства, приватні проектні землевпорядні організації, державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» — це одне і те ж. Однак необхідно знати, що територіальні органи земельних ресурсів є органами виконавчої влади, а їх спеціалісти мають статус державних службовців, яким згідно Закону України «Про державну службу» заборонено займатися підприємницькою діяльністю. Вони виконують лише організаційні та контрольні функції.


А згідно статті 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками документації із землеустрою є юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем робо ... Читати далі »

Категорія: Земля | Переглядів: 227 | Дата: 2015-06-26

 
« 1 2 3 4 ... 9 10 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |