П`ятниця, 2018-05-25, 5:53 PMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » Земля

Тільки у Лугинському районі зараз налічується майже 2000 гектарів земель, які взагалі не використовуються за призначенням і позаростали кущами, бур’янами та самозаліснились. Місцеві лісогосподарські підприємства готові взяти їх на свій баланс для подальшого окультурення і заліснення, проте процедури передачі таких земель новим власникам занадто тривалі  і обтяжливі. Наш кореспондент вивчав ситуацію на місцях і записав думки із цього приводу зацікавлених сторін.

Анатолій Павленко, директор ДП «Лугинське лісове господарство»:
На жаль, північна частина області вже чимало заліснилась самосівом і це стосується не лише земель запасу і резерву, але й багатьох сільгоспугідь. Ці території сьогодні найбільш придатні для лісорозведення, тому лісові господарства охоче беруть їх на свій баланс для подальшого лісовикористання.  Із часом тут можна виростити високоякісні ліси, а зараз вони позаростали бур’янами, кущами і дикорослими деревами.
Але проблема в тому, що існують складні процедури передачі цих занедбаних земель лісогосподарським підприємствам. Окремі сільські ради Лугинського району, як кажуть, ставлять палки в колеса, стримують передачу довколишніх занехаяних територій, хоча й самі їм ради дати не можуть. ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 717 | Дата: 2013-07-28

 

Одним із головних елементів земельної реформи – є грошова оцінка земель. Це підтверджується зокрема дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України, якими вказується на необхідність вжиття вичерпних заходів для завершення робіт із проведенням нормативної грошової оцінки земель.
Зволікання з проведенням нормативної грошової оцінки земель населених пунктів створює соціальну напругу, перешкоджає громадянам у реалізації їх прав при оформленні спадщини,  даруванні земельних ділянок та негативно впливає на доходну частину бюджету. 

Закон України «Про оцінку земель, передбачає обов’язкове проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок у разі визначення розміру земельного податку та орендної плати, визначення розміру державного мита при міні, спадку ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 569 | Дата: 2012-12-03

 

У с. Андріївка Червоноармійського району процес інвентаризації землі наближається до завершення. Детальна ревізія сільських територій виявила чимало нюансів сучасного, не завжди ефективного землекористування. Про це наш кореспондент Володимир Васильчук бесідує із спеціалістом-землевпорядником Ларисою Льодою та сільським головою Зінаїдою Павлюк.
Льода : Територія нашої сільської громади структурно розділена таким чином: Андріївка – 266,8 га, Рудокопи – 146,7 га, Улашанівка – 137,9 га. Всю цю площу ми майже проінвентаризували, а землевпорядні роботи йдуть до завершення, і вся зібрана кадастрова інформація обробляється і заноситься в базу даних.
Категорія: Земля | Переглядів: 514 | Дата: 2012-12-03

 

В області завершилась реорганізація державних органів земельних ресурсів. Серед нововведень: оптимізація структури штатних працівників та розширення їх повноважень, утворення міськрайонних управлінь Держземагенства у великих містах області. Як це вплине на ефективність роботи нових підрозділів наш кореспондент Володимир Васильчук запитав у начальника Житомирського міськрайонного управління Держземагенства Дмитра Пшоняка.

Пшоняк: Об’єдналися дві різні території: м. Житомир і приміський Житомирський район. І ми говоримо вже про землі, які мають різнонаправлене призначення і , відповідно, специфічні земельні проблеми. Скажімо, у м. Житомирі головна із них – це спільна, сумісна часткова власність, де спори йдуть за кожен сантиметр землі, і часом просто не можливо роками встановити точні межі землеволодінь. 
В Житомирському районі землевпорядній службі більше доводиться працювати із землями сільськогосподарського призначення, це виділення земельних часток, паїв, їх правильне оформлення, оренда угідь. 
Категорія: Земля | Переглядів: 487 | Дата: 2012-12-03

 

стверджує заступник начальника відділу Держземагентства у Романівському районі Василь Поліщук. Розмову із ним веде наш кореспондент Володимир Васильчук.

Поліщук: У 2012 році відділом Держземагентства у Романівському районі прийнято від громадян 3426 заяв: це витяги, перехід права власності на земельну ділянку, реєстрація державних актів та реєстрація договорів оренди. Видано в цьому році 664 державних акти на право власності на землю, а значить – в районі з’явилося 664 нових землевласників.
Кор.: Отже, сумарна кількість власників землі в районі ще збільшується?
Поліщук: Збільшується переважно через появу спадкоємців на пай, йдуть до нас і ті громадяни, які раніше навіть не брали участі у жеребкуванні при розподілі паїв. Більшість із них, хоч із запізненням, але стають повноправними землевласниками. Бо в район все більше заходять агроінвестори і платять власникам паїв гарні гроші. Люди побачили свою вигоду і йдуть в органи земельних ресурсів, щоб дооформити право власності на пай. 
Категорія: Земля | Переглядів: 537 | Дата: 2012-10-24

 

На сільськогосподарському ринку простежується чітка тенденція: родючі землі та великі масиви угідь захопили крупні агрохолдинги, створили могутні технологічні осередки, вони приїхали господарювати із своїми коштами, своєю технікою і своїми спеціалістами, а сільське населення по суті залишилось без роботи, без соціальної підтримки, сьогодні вже не в кожному сільському подвір’ї є корова або кінь. І це дуже тривожні тенденції. Такою ж приблизно  є ситуація  і в Бердичівському районі. І ми вирішити її кардинально змінити, вивчивши подібний досвід роботи в Ізраїлі і в Європі.  

Що треба робити? Потрібно на нових взаємовигідних умовах об’єднувати і організовувати місцеві громади, створювати виробничі кооперативи. Адже, виробивши 10 літрів молока, можна із ним дійти, хіба що до Бердичівського базару, а якщо виробити 1000 літрів високоякісного молока, то його можна вдвічі дорожче продати, скажімо в Одесі чи в Донецьку. 
Категорія: Земля | Переглядів: 488 | Дата: 2012-10-24

 

Введення прозорих механізмів реєстрації земельних ділянок  та видачі державних актів, спрощення та скорочення всіх процедур, запровадженням комфортного обслуговування громадян - це першочергові завдання, над якими сьогодні працює землевпорядна служба Житомирщини. 

Незважаючи на довготривалий процес реорганізації Держкомзему у Держземагентство, яке, до речі, добігає до фінішної прямої, робота над  вдосконаленням автоматизованої кадастрово-реєстраційної системи в області продовжується. Обсяг роботи відділів, управлінь Держземагентства в районах та містах, регіональних  органів Центру ДЗК настільки великий, що спеціалістам доводиться працювати у дві зміни та без вихідних. Для моніторингу, виправлення помилок, покращення роботи постійно проводяться селекторні наради, співбесіди, навчання-семінари. 
Категорія: Земля | Переглядів: 1103 | Дата: 2012-10-24

 
Середня вартість проданих земельних ділянок несільськогосподарського призначенння із державної та комунальної власності в І півріччі 2012 року
Категорія: Земля | Переглядів: 596 | Дата: 2012-08-31

 

З початку року у Житомирській області продано 118 земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної власності, на яких розташовані об’єкти нерухомості, площею 49,5 га, вартістю 15,54 млн грн.

Фактично до бюджетів усіх рівнів від продажу зазначених земельних ділянок, прав оренди та сплати розстрочки за раніше викуплені земельні ділянки надійшло 12,97 млн.грн. З них до державного бюджету надійшло 1,30 млн. грн., а до місцевих бюджетів – 11,68 млн.грн.
Найбільше, 27 земельних ділянок, продано у Коростишівському районі та у місті Житомирі – 16 земельних ділянок.
За функціональним призначенням викуп земель здійснюється переважно для обслуговування підприємств торгівлі (магазини, кафе, бари), складських і виробничих об’єктів.
Відділ р ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 512 | Дата: 2012-08-31

 

Щоб стати землевласником потрібні хоча б декілька складових: земельна ділянка насамперед, правовстановлюючі документи на неї і, звичайно, бажання на ній працювати. Якщо хоч одна із цих складових відсутня, тоді не стикується, а іноді надовго заплутується весь механізм землеволодіння, і як результат – цілі території угідь ніби зависають у повітрі без визначеного для них статусу і господаря. Про ці та інші проблеми сучасного землекористування наш кореспондент Володимир Васильчук бесідує із заступником начальника відділу Держкомзему у Червоноармійському районі Зоєю Бондарчук.

Бондарчук: Державні акти на право власності на землю видаємо всім бажаючим стати землевласником і в кого є відповідні рішення органів влади про виділе ... Читати далі »
Категорія: Земля | Переглядів: 458 | Дата: 2012-07-28

 
« 1 2 ... 7 8 9 10 »
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |