Субота, 2018-06-23, 5:20 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Серпень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Серпень » 28 » Земля — це насамперед землеустрій, облік і контроль
6:18 PM
Земля — це насамперед землеустрій, облік і контроль

Житомирський інститут землеустрою, як відомо, проводить найбільш складні види землевпорядних робіт в області, маючи для цього відповідну наукову і матеріально-технічну базу. Спеціалісти інституту вже завершили комплекс робіт по грошовій оцінці населених пунктів, що дасть змогу краще наповнити коштами бюджети тих сільських громад, де вона проведена.

Практично, в області не залишилося населених пунктів, де не проведена грошова оцінка землі відповідно до нормативів земельного законодавства.  На часі роботи із інвентаризації земель сільськогосподарського призначення, а точніше земель запасу, і паралельно фахівці інституту на замовлення агрокомпаній складають проекти землеустрою щодо вдосконалення сівозмін. У нас відпрацьована необхідна методика, на технічній раді затверджена концепція, є відповідні напрацювання, і ми впевнено рухаємося в цьому напрямку.
Роботи із інвентаризації земель запасу і резерву дуже складні. Це пов’язано із польовими вимірами і не малими затратами, адже треба виїздити у відрядження в села області, робити геодезичні заміри, аналіз залишків земель сільгосппризначення.
Держава хоче знати точно, скільки таких земель є, де вони розміщені, і який їх якісний стан. Вже виділено кошти близько 2 млн. гривень, і цю роботу треба нам буде завершити до 1 листопада 2013 року. Дуже великий об’єм робіт, адже ревізію земель слід провести на місцевості і позначити ці території і на папері, і в електронному вигляді.
Чимало зусиль доводиться докладати фахівцям інституту землеустрою задля збереження родючості земель, запобігання їх деградації. Ми розробляємо проекти землеустрою в сфері охорони землі, економічно і екологічно виважені, із прорахованим кінцевим результатом. В області зараз все більші площі засіваються соєю, соняшником, кукурудзою, а це не завжди добре для угідь, адже ці культури без відповідних продуманих сівозмін, дуже виснажують родючий шар ґрунту, порушують його поживні властивості. Фахівці ж інституту готують науково-обґрунтовані структури посівних площ, і якщо їх дотримуватися, то сільгоспугіддя не втрачають свою якість. Плюс до цього, державна служба родючості готує ґрунтові карти кожного поля і детальні аналізи ґрунту. Таким чином, здійснюється постійний моніторинг родючості ґрунтів земель сільськогосподарського призначення.
І сьогодні вже більше великих агрохолдінгів, дрібних і середніх фермерських господарств області замовляє проекти поліпшення сівозмін у нашому інституті, тому що хочуть знати реальну картину родючості своїх і орендованих сільгоспугідь, а відповідно і їх економічні можливості.
Анатолій Жуковський,
начальник науково-технічного відділу          
ДП «Житомирський науково-дослідний і проектний 
інститут землеустрою»
Категорія: Земля | Переглядів: 565 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |