Субота, 2018-06-23, 5:03 AMГоловна

Пошук

Погода в Житомирі

Календар

«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Категорії розділу

Живе диво [17]
Живе диво
Довкілля [25]
Земля [92]
Земля
Вода [28]
Вода
Надра [15]
Надра
Новітні технології [20]
Новітні технології
Зелений контроль [146]
Зелений контроль
Консультації, роз’яснення, поради [70]
Консультації, роз’яснення, поради
Ліс [49]
Оголошення, реклама [0]
Природно заповідний фонд Житомирщини [13]
Природно заповідний фонд Житомирщини
Відео [1]
Цілюща сила природи [54]
Наші домашні улюбленці [40]

Друзі сайту

Статистика

Головна » 2013 » Грудень » 27 » Земля і проблеми спадкової власності
0:18 AM
Земля і проблеми спадкової власності

У м. Житомирі виникає чимало проблемних питань щодо отримання
 прав на спадщину, оформлення необхідних документів на успадковане нерухоме майно і земельні ділянки, в тому числі.

Це більше стосується громадян, які мешкають в приватній забудові садибного типу. Найбільш складні випадки – це коли приватний будинок є власністю декількох сімей або громадян, тоді виникають складнощі при оформленні частки кожного власника у спільній частковій власності або у спільній сумісній власності. Тому розглянемо декілька конкретних прикладів.
Перший - це коли у громадянина, який проживає у приватному будинку, є частка власності на будівлю, і другий варіант – коли у громадянина є частка власності на будівлю і на землю, але земля не оформлена належним чином.  Проблеми виникають , як правило, тоді, коли таку нерухомість необхідно продати, подарувати або успадкувати.
При спадщині. Якщо у громадянина є у власності будинок, то після його смерті спадкоємці, при вступі у спадщину, змушені будуть через запит у нотаріуса вияснити: чи була належним чином оформлена і земельна частка. Якщо частка будинку і частка землі у власника належним чином оформлені, то нотаріус без зайвих проблем оформляє спадкоємцям спадщину. Але саме в м. Житомирі ми стикаємося із випадками, коли у власників частки будівлі приватної забудови, не оформлені документи на частку землі біля будинку, і тоді у спадкоємців виникає маса проблем при оформленні спадщини.
Мова, звичайно, йде про державний акт чи свідоцтво, що підтверджує право власності на землю. Якщо такого документа у власника частки будівлі приватної забудови не має, то потім його спадкоємцям доведеться оформляти ці документи, як кажуть, з нуля. Тобто звертатися до міської ради за дозволом щодо складання документації із землеустрою і потім проходити всі необхідні процедури узаконення права власності на землю на себе.
Інша проблема – це розподіл між співвласниками приватної забудови земельної ділянки довкола приватного будинку, розподіл такої земельної ділянки відбувається відповідно до ідеальних часток в праві власності на житловий будинок. Якщо, скажімо, громадянин має 50% власності у приватному будинку, то й 50% загальної площі присадибної ділянки він може оформити, в межах безоплатної приватизації, але не більше 10 соток, в місті. А все, що перевищує цю норму (10 соток), надається в оренду. Якщо ж розподілити земельну ділянку взагалі не має можливості (скажімо, існують спільні двори), то оформляється спільна часткова власність і видається один кадастровий номер, що присвоюється цій земельній ділянці, і прописуються частки кожного співвласника пропорційно до їх ідеальних часток.
А якщо співвласники не можуть дійти згоди у розподілі, і між ними виникають конфлікти, то, зрозуміло, що такі спірні питання вирішуються у судовому порядку. І потім, вже за рішенням суду, оформляються документи на землю.
Хочу також відмітити, що з 1 січня 2013 року вступив у дію Закон «Про державний земельний кадастр», працює вже Національна кадастрова система, і також із 1 січня цього року створений новий орган – Укрдержреєстр, де реєструють всі речові права, в тому числі і земельні ділянки. І державних актів на право власності на землю з 1 січня 2013 року не видають, а Держреєстр видає свідоцтва.
Із практики знаю, що часто виникають у мешканців Житомира складні земельні колізії, вирішення яких потребує і часу, і уважного розгляду. У нас, в управлінні Держземагенства у Житомирському районі щодня здійснюється прийом громадян, адреса управління: вул. Мала Бердичівська, 17В. Ми зробили єдине вікно для зручності громадян, де чергують спеціалісти управління, які приймають людей і роз’яснюють їм, як вирішити те чи інше земельне питання, надають їм необхідні консультації.

Володимир Ковальчук,
заступник начальника
управління Держземагенства
у Житомирському районі
Категорія: Земля | Переглядів: 347 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright "Скарбниця Житомирщини" © 2018 |